Uniwersytecki Zespół
Szkół Katolickich KANA


AKTUALNOŚCI

Rekrutacja!

Pomóc Bartusiowi


TYDZIEŃ DLA ZIEMI

W dniach od 16.04 do 22.04 trwał "Tydzień dla Ziemi". Nasza szkoła także uczestniczyła w tym przedsięwzięciu. Już od poniedziałku uczniowie podczas zajęć wychowania fizycznego przypominali sobie, do jakich pojemników należy segregować odpady, grając w "Ekologiczną ulicę". Zostały poprowadzone zabawy z wykorzystaniem niepotrzebnych rzeczy. Były m.in. rzuty papierowymi kulami do celu, był slalom "a'la hokej" z zakrętką i listewką, był taniec na gazetach.

TYDZIEŃ DLA ZIEMI

TYDZIEŃ DLA ZIEMI

Ponadto na lekcjach czytano opowiadania np. "Jak możemy to wykorzystać?", "Lekcja ekologii". W środę podczas zajęć świetlicowych uczniowie oglądnęli prezentację multimedialną "Międzynarodowy Dzień Ziemi" oraz krótką animację "Ekologiczny dom". Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii, recyklingu. Wykonały podczas zajęć kolorowe wazony z plastikowych butelek. W tym dniu nie zabrakło eko-gier planszowych. W czwartek podczas spaceru po najbliższej okolicy obserwowali przyrodę, wypełniając karty obserwacji. Piątkowe zajęcia zaczęły się od rozmowy na temat uprawy roślin. Uczniowie sadzili w szkolnym ogródku bulwy wiosennych kwiatów oraz krzewy i krzewinki.

TYDZIEŃ DLA ZIEMI

TYDZIEŃ DLA ZIEMI

Celem zajęć było promowanie zachowań proekologicznych. Tydzień minął nam w przyjaznej atmosferze.

Agnieszka Mazur

Zajęcia z Robotyki i Programowania

Kolejne zajęcia z Robotyki i Programowania za nami! Tym razem Pan Artur opowiadał o znakach ewakuacyjnych. Zobaczyliśmy jak wyglądają, poznaliśmy ich znaczenie i teraz wiemy gdzie można je znaleźć. Gdy nasze Ozoboty były w niebezpieczeństwie, kodowaliśmy dla nich najszybszą i najbezpieczniejszą drogę ucieczki np. z płonącego budynku. To była świetna zabawa, a zarazem cenna lekcja o bezpieczeństwie.

Zajęcia z Robotyki i Programowania

Zajęcia z Robotyki i Programowania

W ŚWIECIE BARW

Podczas zajęć szkolnych w dniu 11 kwietnia uczniowie rozmawiali na temat szerokiej palety barw w przyrodzie. Oglądnęli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się o nowych terminach m.in.: "barwy ciepłe", "barwy zimne", "wąska paleta barw", "walor". Uczniowie rozwiązywali zagadki związane z kolorami. Poznali ciekawe nazwy barw np.: umbra palona, magenta, khaki, modry, itp. Uzupełniali kartę pracy o owocach i warzywach w języku angielskim. Zadaniem dzieci było pokolorowanie plamek z napisem - kolorem, jaki ma dany owoc lub warzywo (pomidor- kolor czerwony, itd.). Ponadto, dzieci - rozdzielone na 4 grupy: cytrynki, węgielki, niezapominajki, serduszka - zagrały w grę o odcieniach barw. Zajęcia przebiegały w bardzo wesołej atmosferze.

W ŚWIECIE BARW

W ŚWIECIE BARW

Agnieszka Mazur

Ozoboty!

10 kwietnia gościliśmy w naszej szkole Pana dr. Artura Mirochę. Pan Artur jest ekspertem w zakresie robotyki. Uczestniczyliśmy w fascynujących zajęciach z ozobotami! Tematem zajęć była: "Droga do szkoły". Nauczyliśmy się wytyczać robotom trasę dzięki kolorowym kodom. Roboty mogły skręcać, zatrzymywać się, przyspieszać, zwalniać, a nawet robić tornado!

Ozoboty!

Ozoboty!

Pan Artur wiele nam pokazał oraz wytłumaczył jak działają ozoboty. Dowiedzieliśmy się, że każdy z nas ma roboty w domu! Pralka, mikser, mikrofalówka czy suszarka, to także roboty. Szkoda, że ta godzina zajęć minęła tak szybko... Już nie możemy doczekać się następnych wtorkowych zajęć!

Ozoboty!

Ozoboty!

"Na straganie"

10 kwietnia 2018 r. w naszej szkole miała miejsce premiera wiosennego przedstawienia pt.: "Na straganie", które wraz z uczniami klas I, II i III przygotowała mgr Agnieszka Mazur. Dzieci zaprezentowały wspaniałą inscenizację znanego wszystkim wiersza Jana Brzechwy. W wierszu warzywa rozmawiały, dogadywały sobie i przepychały się na straganie.

Na straganie

Na straganie

Wystąpili: koper, szczypiorek, pietruszka, groch, fasola, kalarepa, rzepa, burak, cebula, brukselka, marchewka, kapusta i wzdychający: "A to feler!" - seler. Wszyscy widzowie podziwiali dekorację i piękne stroje dzieci.

Na straganie

Na straganie

Skrót tego wydarzenia można obejrzeć klikając w link:
www.jaw.pl/2018/04/brzechwa-w-uniwersyteckiej-katolickiej-szkole-podstawowej-kana/

ZWIERZĘ MIESIĄCA

Podczas pierwszych, kwietniowych zajęć świetlicowych uczniowie rozmawiali na temat płazów. Szczególną uwagę zwrócili na żaby. Oglądnęli prezentację multimedialną, poznali rodzaje żab, ich rozwój i środowisko. Ponadto, aby wzbogacić kącik "Zwierzę miesiąca", dzieci wykonały kolorowe żaby z papierowych rolek. Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera.

ZWIERZĘ MIESIĄCA

ZWIERZĘ MIESIĄCA

Agnieszka Mazur

ŚNIADANIE WIELKANOCNE W KANIE

Dnia 27 marca w naszej szkole odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Uczniowie wraz z Gronem Pedagogicznym zasiedli do wspólnego stołu, na którym znalazły się pyszne, świąteczne potrawy, przygotowane przez rodziców i wychowawczynie. Na pamiątkę tego wielkiego wydarzenia, jakim było Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa co roku święcimy pokarmy, by później w gronie rodzinnym podzielić się jajkiem i złożyć sobie życzenia.

Wielkanoc

Wielkanoc

A że nasza szkoła jest dla nas wszystkich taką rodzinną społecznością, również i w tym gronie spotkaliśmy się, by wspólnie celebrować tę piękną świąteczną tradycję.

Wielkanoc

Wielkanoc

Agnieszka Mazur

Wycieczka do Krakowa

23 marca uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do dawnej stolicy Polski - Krakowa. Zwiedzili wystawę w Muzeum Archeologicznym, która wywarła ogromne wrażenie na uczestnikach spotkania, zaskakując bogatymi zbiorami archeologicznymi i nie tylko. Następnie w Filharmonii Krakowskiej odbył się koncert, podczas którego doskonale nam znani - Babcia Nutka, Dziadek Rytmus i Ciocia Klawiatura zabrali nas w świat rozmaitych dźwięków, pokazali instrumenty tak niezwykłe i rzadko spotykane, że aż zapierało dech w piersiach. Wycieczkę zakończył krótki spacer, który był wielką przyjemnością z uwagi na to, że pogoda mile nas wszystkich zaskoczyła.

Wycieczka do Krakowa

Wycieczka do Krakowa

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na następne wyjazdy, które wzbogacą naszych uczniów w nową wiedzę i kolejne, niezwykłe doświadczenia.

Ewelina Chechelska

ZAMKI I TWIERDZE

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie rozmawiali na temat królów i rycerzy. Oglądnęli prezentację multimedialną pt.: "Najwspanialsze zamki świata". Poznali budowę zamku, średniowieczne obyczaje pasowania na rycerza i jego ubiór. Dowiedzieli się o różnych funkcjach, jakie pełnią lub pełniły zamki np.: forteca, dom leśniczy, więzienie, hotel, restauracja. Efektem zajęć były pięknie zrobione przez dzieci korony. Zajęciom towarzyszyła iście królewska atmosfera :)

ZAMKI I TWIERDZE

ZAMKI I TWIERDZE

Agnieszka Mazur

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W dniu 21.03. uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Jaworznie powitali wiosnę w zielonych strojach. Królowała wiosenna zieleń, ale nie zabrakło także pistacji, mięty, oliwki a także koloru seledynowego i oliwkowego. Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie rozmawiali o zwiastunach wiosny.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W szkole można już je zaobserwować :) Przyleciały bociany, zakwitły krokusy i żonkile. Spotkać można także motyle cytrynki. A w ramach cyklu zajęć "Zwierzę miesiąca" wykluły nam się małe pisklaki.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Agnieszka Mazur

MINI FESTIWAL NAUKI

W minioną środę, na terenie naszej szkoły odbył się MINI FESTIWAL NAUKI. Ten dzień był równocześnie Dniem Otwartym Szkoły, więc drzwi były szeroko otwarte dla wszystkich. W tym wydarzeniu wzięła udział zdecydowana większość uczniów naszej szkoły oraz osoby zainteresowane bliższym poznaniem oferty edukacyjnej KANY.

MINI FESTIWAL NAUKI

MINI FESTIWAL NAUKI

Emocji i radości było co niemiara! Pani Agnieszka Mazur i Pani Iwona Kula przygotowały dla młodych uczestników spotkania niezwykle widowiskowe eksperymenty, robiące wrażenie również na dorosłych, a w jednej z sal obejrzeć można było naukowe pokazy wirtualne. Na koniec festiwalu uczniowie wykonali tematyczne zakładki do książek oraz rozruszali się podczas zabaw w kręgu, a także zużywając nadmiar energii (de facto niemożliwy do wykorzystania w pełni:) ) na gumowych piłkach do ćwiczeń. Nie zabrakło również poczęstunku, w przygotowaniu którego pomogli rodzice uczniów naszej szkoły, za co serdecznie dziękujemy!

MINI FESTIWAL NAUKI

MINI FESTIWAL NAUKI

Rzec można by, że atmosfera popołudniowego spotkania była iście wybuchowa - przy jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa - szkoła w dalszym ciągu stoi tam, gdzie stała, więc można uznać, że wszystko poszło po myśli organizatorów :). Piękne, "naukowe" dekoracje, dymownica oraz kolorofon nadały nutki tajemniczości i dodatkowo intrygowały podczas wykonywania rozmaitych zadań.

MINI FESTIWAL NAUKI

MINI FESTIWAL NAUKI

Nie pozostaje nic innego, jak mieć nadzieję, że wspomnienia z tego dnia jeszcze długo będą towarzyszyły wszystkim uczestnikom MINI FESTIWALU NAUKI.

Ewelina Chechelska

Dwór Zieleniewskich - spotkanie z muzyką

W dniu 15.03.2018r. nasi uczniowie uczestniczyli w poranku muzycznym pt.: "Instrumenty perkusyjne". Uczniowie przypomnieli sobie podział instrumentów muzycznych m.in. na: perkusyjne, dęte, drewniane. Dowiedzieli się, czym jest wibrafon, djembe, bongosy. Dzieci wysłuchały utworów muzycznych "Narodziny dziecka", i "Pociąg A". Rozmawiali także na temat utworów improwizowanych. Na spotkaniu nie zabrakło zagadek muzycznych ze znanych filmów oraz wspólnego muzykowania do utworu "Samba". Nasi uczniowie mieli także okazję zagrać na prezentowanych dzisiaj instrumentach wspólnie z muzykiem. Spotkanie przebiegało w bardzo inspirującej i radosnej atmosferze.

Dwór Zieleniewskich - spotkanie z muzyką

Dwór Zieleniewskich - spotkanie z muzyką

Agnieszka Mazur

NAKRYCIA GŁOWY

W ostatnim dniu lutego uczniowie przynieśli na zajęcia różne nakrycia głowy. Były to czapki zimowe i letnie, kapelusze, tzw. bejsbolówki.. Oglądnęli prezentację multimedialną, która przedstawiała krótką historię nakryć głowy. Na jej kanwie wywiązała się dyskusja na temat ich rodzajów - kapelusze do kobiet, cylindry dla mężczyzn, nakrycia głowy związane ze sportem, religią, itp. Uczniowie "przenieśli się" także do Boliwii - kraju, w którym jest ponad 300 typów kapeluszy i czapek. Dzieci stały się projektantami mody - planowały, rysowały własne nakrycia głowy. Spotkaniu towarzyszyła twórcza atmosfera.

NAKRYCIA GŁOWY

NAKRYCIA GŁOWY

Agnieszka Mazur

SPOTKANIE Z MALARZAMI

W dniu 21.02.2018 r. uczniowie z klasy pierwszej i drugiej wybrali się do Biblioteki Miejskiej w Jaworznie. Tematem spotkania byli "Wielcy malarze". Dzieci poznały twórczość kilku wybitnych malarzy m.in. Vincenta van Gogh'a, Sandra Botticellego, Leonarda da Vinci. Ponadto, dla utrwalenia wiadomości, poznanych ciekawostek, dzieci układały puzzle - obrazy tych malarzy tj. Mona Lisa, Dama z gronostajem. Spotkanie przebiegało w iście malowniczej atmosferze.

SPOTKANIE Z MALARZAMI

SPOTKANIE Z MALARZAMI

Agnieszka Mazur

ZWIERZĘ MIESIĄCA - Międzynarodowy Dzień Kota

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie rozmawiali na temat opieki nad zwierzętami domowymi - szczególnie nad kotami. Poprzez prezentacje multimedialne dowiedzieli się jakie są rasy kotów. Poznali też kilka ciekawostek i uczestniczyli w zgadywankach "Z jakiej bajki jest ten kot?". Efektem zajęć były milusińskie koty wykonane przez dzieci z kolorowych kartek. Zajęciom towarzyszyła miła atmosfera.

ZWIERZĘ MIESIĄCA - Międzynarodowy Dzień Kota

ZWIERZĘ MIESIĄCA - Międzynarodowy Dzień Kota

Agnieszka Mazur

Konkurs recytatorski

13 lutego odbył się konkurs recytatorski, zorganizowany przez mgr Agnieszkę Mazur. Wyłonione zostały w nim dwie osoby, które będą reprezentowały naszą szkołę na międzyszkolnym konkursie recytatorskim. Uczniowie, którzy startowali w konkursie przygotowali krótki wiersz, a następnie zaprezentowali go przed społecznością uczniowską. Laureatkami szkolnego konkursu są Marianna Domańska i Magdalena Godzina. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, a Mariance i Madzi życzymy powodzenia w dalszych artystycznych zmaganiach!

Konkurs recytatorski

Konkurs recytatorski

Ewelina Chechelska

ŚNIEŻNE BAŁWANKI Z LODOWEGO KRÓLESTWA

W dniu 14 lutego uczniowie podczas zajęć świetlicowych rozmawiali na temat "Lodowego Królestwa". Z pomocą aktywnej tablicy wypisywali swoje skojarzenia związane z ww. terminem. Propozycji było co niemiara (pałac lodowy, kry, pingwiny, renifery, woda, śnieżynki, itp.). Uczniowie oglądnęli prezentację multimedialną z lodowymi ciekawostkami (Festiwal Lodowych Figur - Chiny, Polska). Następnie wykonali ciekawą pracę techniczną tj. bałwanki z białych plastikowych kubeczków. Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera.

ŚNIEŻNE BAŁWANKI Z LODOWEGO KRÓLESTWA

ŚNIEŻNE BAŁWANKI Z LODOWEGO KRÓLESTWA

Agnieszka Mazur

Jasełka z uczniami Szkoły Podstawowej nr 20 w Jaworznie

Dnia 16 stycznia gościliśmy w naszej szkole wspaniałych, młodych aktorów ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Jaworznie. Uczniowie przedstawili bardzo ciekawą wersję Jasełek. Mieli cudowne kostiumy i rekwizyty. Każdy szczegół spektaklu był dopracowany w stu procentach, a muzyka nadawała klimat całej opowieści.

Jasełka

Jasełka

Była to historia pani Halinki - niemiłej, opryskliwej szefowej Galerii Sztuki, która nie lubiła Świąt Bożego Narodzenia. Jednak w noc cudów Galeria Sztuki "ożyła". Różne postaci wyszły z obrazów: Mona Lisa, malarz Sandro Botticelli i Trzej Królowie. Panią Halinkę do zmiany przekonała Święta Rodzina, która swoją stajenkę miała właśnie w Galerii Obrazów. Tej pamiętnej nocy szefowa przeszła całkowitą przemianę - stała się radosna, uprzejma i dobra.

Jasełka

Jasełka

Uczniowie naszej szkoły byli zafascynowani przedstawieniem! W czasie spektaklu na widowni był o cicho jak makiem zasiał. Po występie aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i owacjami na stojąco.

Iwona Kula

Jasełka

W Uniwersyteckiej Katolickiej Szkole Podstawowej w Jaworznie 15 stycznia odbyła się inscenizacja Jasełek Bożonarodzeniowych. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Dzięki dopracowanemu przez p. Ewelinę i p. Iwonę scenariuszowi, dzieci wspaniale zaangażowały się w grane role. Aktorzy mieli piękne stroje, które zostały przygotowane przez rodziców.

Jasełka

Jasełka

Spotkaniu uroku dodały kolędy śpiewane nie tylko przez dzieci, ale także przez zaproszonych gości. Na pięknie udekorowanej scenie pojawili się m.in. budzący się pasterze, Aniołowie, dzieci, Trzej Królowie oddający pokłon. W tym dniu nie zabrakło także słodkiego poczęstunku, upominków i życzeń złożonych naszym specjalnym gościom z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Prawdziwą niespodzianką okazał się występ uczennicy z klasy II, która zagrała na wiolonczeli kolędę Lulajże Jezuniu. To był bardzo uroczysty dzień w szkole.

Jasełka

Jasełka

Agnieszka Mazur

Biżuteria: kamienie, kości, drewienka, perełki, brąz, złoto, diament...

Podczas środowych zajęć świetlicowych uczniowie rozmawiali na temat karnawału oraz historii powstania biżuterii. Poznali nazwy, kolory, zastosowanie kamieni szlachetnych. Oglądnęli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się: o początkach biżuterii egipskiej, greckich bransoletach z roślinnymi motywami przewodnimi, czy rzymskich pierścieniach z "grawerami" scen z życia codziennego.

Biżuteria

Biżuteria

Dzieci poznały także tradycje noszenia naszyjników przez kobiety z plemion afrykańskich. Dzieci zabawiły się w projektantów. Na zajęciach powstały ciekawe naszyjniki, opaski, bransoletki z różnokształtnych makaronów. Zajęcia przebiegały w radosnej atmosferze.

Agnieszka Mazur

Bal Karnawałowy

10 stycznia na terenie naszej szkoły odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci przebrały się w różnorodne stroje, w których to, z uśmiechem na twarzy, wzięły udział w wielu zabawach, konkursach, tańcach i śpiewach.

Bal Karnawałowy

Bal Karnawałowy

Każdy uczestnik spotkania zaprezentował się przed publicznością, opowiadając kilka słów o swoim przebraniu. Poza tańcem swobodnym dzieci miały okazję wykazać się w konkursach, takich jak, m.in: MINI DISCO, taniec z kapeluszem oraz taniec na gazetach. Nie obyło się także bez śpiewu karaoke, który poprowadziła Pani Iwona Kula, zachęcając każdego do sprawdzenia swoich wokalnych umiejętności podczas zabawy. Uczniowie wzięli udział nawet w "sesji zdjęciowej" oraz posilili się smacznym poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców uczniów.

Bal Karnawałowy

Bal Karnawałowy

Pod koniec zajęć, p. Agnieszka Mazur, organizatorka balu, rozdała zwycięzcom poszczególnych konkursów dyplomy. Całej zabawie towarzyszyły świetlne efekty specjalne z kolorofonu i dymownicy. Wszystkim bardzo podobała się zabawa, a niektórzy już zaczęli się zastanawiać nad strojem, który założą za rok z okazji karnawału.

Bal Karnawałowy

Bal Karnawałowy

Ewelina Chechelska

Biwak na... Dzikim Zachodzie

Na terenie naszej szkoły zorganizowany został biwak. Rozpoczął się o 17:00 w piątek, a zakończył następnego dnia rano. Uczniowie, którzy wzięli w nim udział mieli okazję przeżyć prawdziwą przygodę na... DZIKIM ZACHODZIE!
W tym dniu już od samego rana emocji było co nie miara. Oczekiwanie na biwak trwało od dłuższego czasu, jednakże w dniu tego wielkiego wydarzenia uczniowie wręcz "kipieli z radości". Ponieważ tematyka spotkania owiana była tajemnicą, domysłom dzieci nie było końca.

Biwak na... Dzikim Zachodzie

Biwak na... Dzikim Zachodzie

I stało się.... Wybiła godzina siedemnasta. Uczestnicy biwaku zaczęli pojawiać się w szkole, rozpakowywać i witać z koleżankami i kolegami. Gdy wszyscy już się zadomowili, rozpoczęły się zajęcia, podczas których dzieci podzielone zostały na dwie grupy- Indian i Kowboi. Zanim to jednak nastąpiło, wszyscy stworzyli ogniskowy krąg, złożony z malutkich "płomyków" wspólnie tworzących jedną całość. Również kręgiem zakończył się następnego dnia cały biwak - w pokoju i wzajemnej przyjaźni.

Biwak na... Dzikim Zachodzie

Biwak na... Dzikim Zachodzie

Wszyscy obecni uczniowie m.in. nauczyli się kowbojskiego tańca, indiańskiej piosenki, wykonali wielobarwne pióropusze z papieru, pogłębili swoją wiedzę na temat Dzikiego Zachodu, a także utrwalili poznane już wcześniej Prawo Zucha. Następnego dnia, po porannej pobudce, przybysz z Afryki - Pan Surokatka - poprowadził poranne zajęcia gimnastyczne, w celu dobudzenia się przed śniadaniem.

Biwak na... Dzikim Zachodzie

Biwak na... Dzikim Zachodzie

Zarówno uczniowie, opiekunowie, jak i rodzice byli bardzo zadowoleni z tej niezwykłej okazji rozwijania samodzielności u dzieci. Choć dla sporej części uczniów nie lada wyzwaniem było nocowanie poza domem, wszyscy byli bardzo dzielni i "egzamin" zdali śpiewająco. Ta przygoda na długo pozostanie w pamięci wszystkich zaangażowanych, a emocje opadać będą jeszcze przez jakiś czas...

Ewelina Chechelska

Zajęcia "aTuTu"

W pierwszym tygodniu tego roku mury naszej szkoły wypełniły się cudownymi zapachami i wspaniałą, radosną atmosferą- a to wszystko dzięki Paniom Ninie i Magdalenie Turkiewicz, z firmy "aTuTu", zajmującej się zajęciami ogólnorozwojowymi dla dzieci.

Zajęcia aTuTu

Zajęcia aTuTu

Warsztaty polegały na wykonaniu fenomenalnych świeczek ozdobnych. Każdy uczeń mógł wykazać się kreatywnością i inwencją twórczą. Nagle zwykłe świeczki zamieniły się w prawdziwe arcydzieła, które zachwyciły nie tylko ich twórców, lecz każdego, kto miał je okazję zobaczyć. Dzieci były niezwykle usatysfakcjonowane, zwłaszcza, że gotowe ozdoby zostały pięknie zapakowane i niewątpliwie posłużą jako prezent dla kogoś ważnego...

Zajęcia aTuTu

Zajęcia aTuTu

Miejmy nadzieję, że to dopiero początek współpracy, a Panie zawitają do nas z kolejnymi, równie ciekawymi zajęciami, na co uczniowie czekają już z ogromną niecierpliwością.

Ewelina Chechelska

SPOTKANIE WIGILIJNE W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Zapach świeżych mandarynek, pachnące stroiki jodłowe ... - świąteczna atmosfera zawitała do naszej Szkoły w czwartkowy poranek. Uczniowie wraz z Dyrekcją oraz Gronem Pedagogicznym uczestniczyli w szkolnej Wigilii. Składali sobie życzenia świąteczne, łamali się opłatkiem. Na przystrojonych stołach nie zabrakło pysznych potraw wigilijnych, przygotowanych przez rodziców naszych uczniów, za które serdecznie dziękujemy. W tym dniu zawitał również do nas Aniołek, który przyniósł pod choinkę prezenty.

SPOTKANIE WIGILIJNE W SZKOLE PODSTAWOWEJ

SPOTKANIE WIGILIJNE W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Najstarsi uczniowie złożyli uczestnikom uroczystości życzenia w języku włoskim. Dzieci śpiewały pastorałki i kolędy po polsku i po angielsku.

SPOTKANIE WIGILIJNE W SZKOLE PODSTAWOWEJ

SPOTKANIE WIGILIJNE W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim życzymy, aby upłynęły one w rodzinnej, radosnej i pełnej pokoju atmosferze :-)

Agnieszka Mazur

Szlachetna Paczka

Nasza szkoła, jak co roku wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka. W ubiegłą sobotę pięcioosobowa rodzina, będąca pod opieką KANY, otrzymała wszystkie zebrane dary. Największym z nich było jednak zaangażowanie ze strony dzieci, ich rodziców, grona pedagogicznego oraz przyjaciół szkoły :)

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka

I nie chodzi tu tylko o zapał, z jakim wspólnymi siłami zbieraliśmy potrzebne produkty, a potem je pakowaliśmy i ozdabialiśmy powstałe paczki, ale także o fakt, że nasi uczniowie wykonali przepiękne laurki i napisali w nich kilka słów od serca, by obdarowani dowiedzieli się, że ich los nie jest nam obojętny.

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka

Zatem nie pozostaje już nic innego, jak z głębi serca podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję. Wspólnymi siłami można naprawdę bardzo pomóc ludziom potrzebującym wsparcia i żyjącym w znacznie trudniejszych warunkach, niż my sami. Jeszcze raz - dziękujemy!

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka

Ewelina Chechelska

ZWIERZĘ MIESIĄCA

Uczniowie podczas kolejnych listopadowych zajęć przyrodniczych oglądnęli dwie animacje "Trzy świnki" oraz "O siedmiu koźlątkach i wilku". Uczniowie wyciągnęli z bajek piękne morały, np.: lenistwo się nie opłaca, należy być ostrożnym, gdy zostaje się samemu w domu. Rozwiązywali zagadki związane z głównym bohaterem zajęć, czyli wilkiem. Poznali "wilczą mowę" oraz terminy takie jak: wataha, basior, wadera, legowisko. Na podsumowanie zajęć uczniowie wykonali papierowe wilczki. Zajęciom towarzyszyła miła atmosfera. Ciekawe, jakie zwierzę odwiedzi nas w grudniu?

ZWIERZĘ MIESIĄCA

ZWIERZĘ MIESIĄCA

Agnieszka Mazur

JAWORZNO MOJE MIASTO

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie rozmawiali na temat m.in. ciekawych miejsc, jakie można zobaczyć i odwiedzić w Jaworznie. Obejrzeli spot reklamowy Jaworzna, przedstawiający miejsca do rekreacji i sportu, zabytki, pomniki znajdujące się na terenie miasta. Wysłuchali piosenki o Jaworznie. Oglądnęli prezentację multimedialną, z której można było się dowiedzieć lub przypomnieć sobie, na jakie dzielnice dzieli się Jaworzno, skąd pochodzi nazwa miasta, jak jest ukształtowane, jakie cieki wodne przepływają przez Jaworzno, jaką mamy komunikację, media, ośrodki rozrywki i kultury. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia, jak wyglądał rynek kiedyś, a jak wygląda dzisiaj. Na zajęciach uczestnicy uzupełniali kartę pracy o Jaworznie, wykonywali herb miasta, a wszystko po to, aby lepiej poznać miasto i znaleźć sposób spędzenia w nim czasu w pochmurne dni. Ponadto, na zajęciach wystarczyło jeszcze czasu, by wykonać z uczniami wspaniały album o Jaworznie, pełen informacji i kolorowych zdjęć.

JAWORZNO MOJE MIASTO

JAWORZNO MOJE MIASTO

Agnieszka Mazur

Aby pamiętać o zmarłych...

24 listopada, w miesiącu poświęconym pamięci o zmarłych, odwiedziliśmy jeden z jaworznickich cmentarzy, aby wspólnie się pomodlić i uporządkować zaniedbany, zapomniany grób. Oczyściliśmy nagrobek z opadłych liści, gałązek i traw, zebraliśmy zniszczone znicze i zapaliliśmy nowe. Następnie pod cmentarnym krzyżem zapaliliśmy symboliczny znicz i każdy w myślach wspomniał swoich bliskich zmarłych i za nich się po modlił. Pamięć o zmarłych jest ważnym elementem tradycji rodzinnych i narodowych, dlatego warto kształtować wrażliwość dzieci w tym zakresie już od najmłodszych lat.

Aby pamiętać o zmarłych...

Aby pamiętać o zmarłych...

Iwona Kula

"Z wizytą w Wiedniu"

22 listopada odbyliśmy naszą comiesięczną wizytę w Dworku Zieleniewskich w Trzebini. Tym razem podczas Poranka Muzycznego "zwiedzaliśmy" Wiedeń - światową stolicę muzyki! Wielu kompozytorów urodziło się w tym mieście, wielu pobierało tam nauki, tworzyło piękne utwory. Dowiedzieliśmy się, że Wolfgang Amadeusz Mozart, Ludwig van Beethoven, a także Johann Strauss byli związani z tym pięknym, zabytkowym miastem. Wysłuchaliśmy utworów tych kompozytorów granych na pianinie i... altówce. Ten instrument łatwo pomylić ze skrzypcami, ale my wiemy już, jak je od siebie odróżnić. Koncert bardzo nam się podobał i już nie możemy się doczekać następnego!

Z wizytą w Wiedniu

Z wizytą w Wiedniu

Iwona Kula

NIESAMOWITE BUDOWLE ŚWIATA

Wieżowiec, tipi, kamienica, jurta, dom na palach, pałac ...

Uczniowie w dniu 15 listopada rozmawiali na temat cudów architektury. Obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą najciekawsze budowle pod kątem ich kształtu (np. dom koszyk), wielkości, wysokości, doboru kolorów, materiału wykonania czy miejsca położenia. Dzieci układały puzzle "Domy świata" (np. dom na Hawajach, szałas afrykański, igloo, itp.). Rozmawiali również o warunkach pogodowych, klimacie i rodzaju zabudowy na danym terenie w różnych zakątkach świata. Uczniowie projektowali swoje "domy" z klocków, kredek, zapałek, kart, figur, koralików... Zajęcia odbywały się w atmosferze radosnej twórczości!

NIESAMOWITE BUDOWLE ŚWIATA

NIESAMOWITE BUDOWLE ŚWIATA

Agnieszka Mazur

OPOWIEŚCI HERBACIANO-KAWOWE

Uczniowie klas I-III podczas zajęć dodatkowych malowali herbatą i kawą. Oglądnęli krótki filmik oraz prezentację multimedialną na temat ww. techniki. Zabawy było co niemiara!

OPOWIEŚCI HERBACIANO-KAWOWE

OPOWIEŚCI HERBACIANO-KAWOWE

Agnieszka Mazur

W SPIŻARNI BABCI JAGODY

Na zajęciach świetlicowych nasi uczniowie wykonywali prace plastyczne związane ze zdrowym odżywianiem. Powstała m.in. piękna spiżarnia, w której można znaleźć przetwory tj.: ogórki kiszone, paprykę konserwową, maślaki, a także owocowe dżemy. Ponadto uczniowie z klasy pierwszej i drugiej tworzyli prace plastyczno- techniczne "Winogrona". Zajęciom towarzyszyła miła atmosfera.

W SPIŻARNI BABCI JAGODY

W SPIŻARNI BABCI JAGODY

Agnieszka Mazur

Akademia z okazji Święta Niepodległości

W przededniu 11 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Akademii z okazji Święta Niepodległości.
Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy trzeciej. Opowiedzieli w nim pokrótce, w prostych słowach, za pomocą pięknych wierszy i pieśni patriotycznych, jak ważne było dla nas - Polaków odzyskanie niepodległości. Wyjaśnili młodszym kolegom i koleżankom, jak wyglądało życie pod zaborami i jakie to szczęście, że my znamy je tylko z kart historii.

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Oby każdy z nas zawsze pamiętał, że "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo" (Jan Paweł II). Dlatego również w czasach pokoju trzeba o nią dbać i uczyć się z niej korzystać dla dobra wszystkich rodaków.

Ewelina Chechelska

"Podróż dookoła świata"

6 listopada uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej KANA odbyli niesamowitą "Podróż dookoła świata".

Podróż dookoła świata

Podróż dookoła świata

Była ona efektem pracy trzecioklasistów oraz niektórych osób z klasy II. Uczniowie (odpowiednio wcześniej podzieleni w pary), mieli za zadanie zaprezentować najciekawsze informacje i ciekawostki na temat konkretnych kontynentów. Nie zabrakło również fenomenalnych, adekwatnych do tematu strojów oraz przeróżnych przedmiotów, o których istnieniu niektórzy nie mieli wcześniej pojęcia. Należy podkreślić, że całe przygotowanie prezentacji odbywało się poza szkołą, a uzyskany efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania widowni.

Podróż dookoła świata

Podróż dookoła świata

Trudno uwierzyć, że tego dnia teren szkoły zamienił się w miniaturę naszej planety, a uczestnicy spotkania, za pomocą wyobraźni, odbyli najprawdziwszą "Podróż dookoła świata".

Ewelina Chechelska

Bal Wszystkich Świętych

30 października w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych. Uczniowie zaprezentowali piękne stroje, a także przybliżyli nam historie wybranego przez siebie świętego. Na balu gościliśmy między innymi: Świętego Franciszka, Świętego Łukasza, Świętego Mikołaja, Świętego Floriana, Świętą Kingę, Świętą Agnieszkę, Świętego Jana Pawła II, Świętego Krzysztofa, Świętą Bernadetę, Świętego Stanisława Kostkę, Świętego Izydora, Matkę Teresę z Kalkuty i wielu innych!

Bal Wszystkich Świętych

Bal Wszystkich Świętych

Wszyscy Święci śpiewali wspólnie piosenki, bawili się, tańczyli i cieszyli się swoją obecnością. Pani Dyrektor wręczyła pamiątkowe dyplomy uczestnikom balu, a zwycięzcom konkursów na najciekawszy strój i najlepszą prezentację świętego - piękne książkowe nagrody.

Bal Wszystkich Świętych

Bal Wszystkich Świętych

Iwona Kula

Poranek Muzyczny w Dworku Zieleniewskich

25 października uczestniczyliśmy w koncercie z cyklu Poranek Muzyczny w Dworku Zieleniewskich w Trzebini. Tematem przewodnim spotkania było życie i twórczość najsłynniejszego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Wysłuchaliśmy koncertu fortepianowego, któremu towarzyszył piękny, operowy śpiew solistki.

Poranek Muzyczny w Dworku Zieleniewskich

Poranek Muzyczny w Dworku Zieleniewskich

Dowiedzieliśmy się, że Fryderyk skomponował swój pierwszy utwór w wieku siedmiu lat! Następnie obejrzeliśmy bardzo interesującą wystawę fotografii pt. "Zaklęci w kamień" Jerzego Wojtowicza. Na każdym zdjęciu można było dostrzec ukryty zarys twarzy - należało tylko uważnie patrzeć!

Iwona Kula

ROBOTYKA

W ostatnim czasie, w naszej Szkole odbyły się nietypowe zajęcia z programowania. Gościem specjalnym był OzoBot. To amerykański robot, którego można programować na wiele sposobów (m.in.: komputerowo i na zwykłej kartce papieru). OzoBot rozpoznaje sekwencje kolorowych linii i skrupulatnie podąża ich śladem.

ROBOTYKA

ROBOTYKA

Dzieci poznały podstawy obsługiwania OzoBota. Ćwiczyły różne układy i zapis kolorowych kodów. Za pomocą pisaków każdy uczeń miał możliwość narysowania "drogi" i sprawdzenia jej przez robota.
Uzupełnieniem zajęć była prezentacja multimedialna definiująca terminy "robot", "robotyka", "programowanie". Przedstawiała ona także zalety codziennego użytkowania przez ludzi urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Uczniowie na zakończenie zajęć obejrzeli bajkę o robocie - o imieniu Walle.

ROBOTYKA

ROBOTYKA

Tego typu zajęcia przypadły do gustu zafascynowanym uczniom. Mamy nadzieję, że ten zachwyt powróci już niedługo, a zajęcia z robotyki na stałe zagoszczą w naszej szkole.

Agnieszka Mazur

Wycieczka do Krakowa

16 października pojechaliśmy na wycieczkę do Krakowa. Wszyscy już w autokarze byli bardzo podekscytowani. Pogoda była piękna! Słońce ogrzewało nasze twarze i sprawiało, że każdy był uśmiechnięty. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, pierwsze kroki skierowaliśmy oczywiście do Smoka Wawelskiego! Zwiedziliśmy także Smoczą Jamę i piękny krakowski Rynek.

Wycieczka do Krakowa

Wycieczka do Krakowa

Widzieliśmy Katedrę Wawelską, Sukiennice oraz Bramę Floriańską. Poznaliśmy krakowskie legendy: O wieżach Kościoła Mariackiego, O zaczarowanych gołębiach, O Smoku Wawelskim i dzielnym Szewczyku oraz O stópce królowej Jadwigi. Do domów wracaliśmy bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi. Zakupione pamiątki będą przypominać nam o wspaniałej wycieczce!

Wycieczka do Krakowa

Wycieczka do Krakowa

Iwona Kula

Jesienna galeria prac plastycznych

Klon ma złote liście,
świecą się ogniście.
Jesion ma brązowe,
zgubił ich połowę.
Dęby się czerwienią,
pół na pół z zielenią.
Olcha żółto-siwa,
wiatr jej liście zrywa [...]

Jesienne liście, kasztany, żołędzie, dynie, kolorowe ziarna to kolejne inspiracje do wykonania przez uczniów pięknych prac plastycznych.

Jesienna galeria prac plastycznych

Jesienna galeria prac plastycznych

Podczas naszych szkolnych zajęć powstało wiele takich wspaniałych prac, np.: słoik pełen jabłek (wykonany techniką stawiania pieczątek), jesienne drzewo (wykorzystanie rolek papierowych), frotaż zasuszonych liści, czy ptaki, których "brzuszki" wypełnione są smacznymi ziarenkami. Przyleciała do nas również rodzina dzięciołów w ramach zajęć z cyklu "Zwierzę miesiąca".

Jesienna galeria prac plastycznych

Jesienna galeria prac plastycznych

Wszystkie prace są bogate w jesienne kolory oraz różnorodną fakturę. Prace rozwijają kreatywność, estetykę, wyobraźnię twórczą dziecka, uwrażliwiają na piękno zjawisk przyrodniczych, a także rozbudzają zainteresowania.

Agnieszka Mazur

Pasowanie na ucznia

11 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej. Wszystkie dzieci wspólnie przygotowały piękny program artystyczny z wierszami i piosenkami. Dodatkową atrakcją był występ taneczny oraz pokaz gry na gitarze zaprezentowany przez uczennice z klasy drugiej i trzeciej. Pierwszoklasiści zadebiutowali na scenie , recytując wiersze o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę oraz o naszej Ojczyźnie.

Pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia

Jednak nie mogli doczekać się momentu pasowania! Pani Dyrektor uroczyście przyjęła uczniów do społeczności szkolnej. Na koniec głos zabrała klasa trzecia, która pięknymi słowami i z jeszcze piękniejszymi uśmiechami składała życzenia naszym nauczycielom z okazji ich święta. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze i nie obyło się bez wzruszeń.

Pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia

Iwona Kula

WYJAZD DO CZERNEJ

Uczniowie, Rodzice oraz Grono Pedagogiczne w dniu 7 października wybrali się na wspólny wyjazd szkolny do Czernej. Na miejscu uczestnicy zapoznali się z historią klasztoru Karmelitów Bosych. O. Anastazy, który był naszym przewodnikiem oprowadził nas po klasztorze oraz muzeum multimedialnym. Opowiedział o relikwiach licznych świętych, znajdujących się w kościele. W tym wspaniałym dniu Matki Bożej Różańcowej, nie brakło nam także czasu na wspólną Mszę świętą, podczas której zostały poświęcone różańce uczniów przystępujących w tym roku szkolnym do Pierwszej Komunii Świętej. Nasi uczniowie, pod opieką Pani Krystyny Gładysz przygotowali również piękny występ związany ze 100-leciem objawień w Fatimie.

WYJAZD DO CZERNEJ

WYJAZD DO CZERNEJ

Ponadto, słoneczna pogoda pozwoliła nam na zorganizowanie pikniku w plenerze, połączonego z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek, na którym uczestnicy mieli możliwość lepszego poznania się, integracji, wspólnej zabawy, śpiewów oraz.. skosztowania wcześniej przygotowanych, pysznych smakołyków. Wszyscy uczestnicy już nie mogą się doczekać na kolejne takie spotkanie na łonie przyrody!

WYJAZD DO CZERNEJ

WYJAZD DO CZERNEJ

Agnieszka Mazur

ZWIERZĘ MIESIĄCA - WIEWIÓRKA

Podczas zajęć wrześniowych najmłodsi uczniowie poznawali rodzinę wiewiórkowatych. Na zajęciach z edukacji technicznej klasa pierwsza i druga wykonała ekologiczną wiewiórkę z rolek papierowych oraz łąkowych traw. Uczniowie wykonywali także prace plastyczne, tj.: "Kolorowe wiewióreczki" - praca wymagała od uczniów dokładności wykonania oraz skupienia uwagi oraz "Rude wiewióry", dzięki którym uczniowie ćwiczyli m.in. sprawność małej motoryki (tworzenie kulek z bibuły).

ZWIERZĘ MIESIĄCA - WIEWIÓRKA

ZWIERZĘ MIESIĄCA - WIEWIÓRKA

Na zajęciach świetlicowych uczniowie rozwiązywali rebusy i zagadki: "Leśne kryjówki", "Smacznego!", "Mieszkanie wiewiórki", dowiadując się jednocześnie wiele ciekawego o wiewiórkach i ich życiu. Ponadto w jednej sali lekcyjnej znalazły się różne rodzaje przysmaków wiewiórek - szyszki, które rozpoznawali uczestnicy zajęć. Spotkaniu towarzyszyły kolory jesieni i radosna atmosfera :)

ZWIERZĘ MIESIĄCA - WIEWIÓRKA

ZWIERZĘ MIESIĄCA - WIEWIÓRKA

Agnieszka Mazur

DZIEŃ CHŁOPAKA

Z okazji Dnia Chłopaka, w naszej Szkole zorganizowano dzień gier i zabaw. Uczniowie w tym dniu przynieśli do Szkoły piknikowe koce oraz gry edukacyjne. Zabawy było co niemiara.

DZIEŃ CHŁOPAKA

DZIEŃ CHŁOPAKA

Uczniowie z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej mieli możliwość poznania nowych planszówek, doskonalenia pamięci i spostrzegawczości, rozwijania wyobraźni, a także zintegrowania się z innymi uczniami. I my życzymy wszystkiego najlepszego naszym miłym chłopakom!

DZIEŃ CHŁOPAKA

DZIEŃ CHŁOPAKA

Agnieszka Maur

Poranek muzyczny

W środę, 27 września, uczniowie naszej szkoły udali się do Dworu Zieleniewskich w Trzebini na pierwszy w tym roku koncert, który zapoczątkował spotkania z cyklu "Poranki Muzyczne".
Uczestnicy spotkania zapoznali się z instrumentem dętym, jakim jest akordeon i dowiedzieli się, w jaki sposób on w ogóle wydaje dźwięk. Ponadto miały niewątpliwą przyjemność posłuchać, jak brzmią tańce wybranych krajów zagrane przez dwóch młodych artystów właśnie na akordeonach. Pani prowadząca spotkanie zadawała wiele pytań i w ciekawy sposób przybliżała dzieciom świat muzyki.

Poranek muzyczny

Poranek muzyczny

Po koncercie nasi uczniowie udali się na niezwykłą wystawę zdjęć, wykonanych metodą autochromu, na której dowiedzieli się, jak dokładnie wyglądał proces tworzenia tego typu fotografii.

Poranek muzyczny

Poranek muzyczny

Uczniowie wrócili do szkoły w znakomitych nastrojach, zadowoleni ze swojej wiedzy, która niewątpliwie pogłębiona została o kolejne wiadomości.

Ewelina Chechelska

Zajęcia z samoobrony

We wtorek, 26 września na terenie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej KANA odbyły się pierwsze zajęcia z samoobrony, organizowane przez wielokrotnego mistrza polski i świata - Pana Tomasza Guję (8.DAN), założyciela Profesjonalnego Centrum Sztuk Walki GUJAKAN.
Uczniowie bardzo zaangażowali się w wykonywanie różnego rodzaju ćwiczeń, które rozwijają nie tylko sprawność fizyczną dzieci, lecz również koncentrację i skupienie uwagi. Podopieczni KANY dawali z siebie naprawdę wszystko, co w efekcie przyniosło poczucie spełnienia i ogromna satysfakcję.

Zajęcia z samoobrony

Zajęcia z samoobrony

Z niecierpliwością czekamy na następne spotkania, które odbywać się będą co wtorek, ku uciesze dzieci i ich rodziców, bowiem ćwiczenia te wchodzą na stałe w grafik naszych zajęć dodatkowych.

Ewelina Chechelska

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Jaworznie po raz pierwszy 15 września wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Kropki. Jest to święto kreatywności, zabawy, odwagi. W tym dniu uczniowie mogli podzielić się tym, jakie mają talenty lub odkryć je na nowo.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Podczas lekcji na ubraniach uczniów i nauczycieli widniały kropki, kropeczki ... Na zajęciach świetlicowych z kropkowym motywem uczniowie rozwiązywali zagadki, poszukiwali "zagubionych" kropeczek. Oglądnęli także filmik "The dot", który był początkiem rozmowy, iż każdy z nas posiada jakiś talent. Dzieci poznały także Alfabet Braill'a składający się z wypukłych punktów - umożliwiający zapisywanie i odczytywanie tekstów osobom niewidomym. Dzień Kropki przyniósł dzieciom wiele radości, ale był przede wszystkim okazją do samopoznania.

Ewelina Chechelska

Rzeźbiarstwo

15 września 2017 r. dla uczniów klasy III Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej KANA rozpoczął się ostatni rok innowacyjnego projektu Nauka- Sztuka- Edukacja, realizowanego we współpracy z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
Celem działań modelu jest przede wszystkim kształtowanie dziecięcych umiejętności życiowych, a także rozwijanie zainteresowań plastycznych i technicznych dzieci, za pomocą różnych metod i technik.

Rzeźbiarstwo

Rzeźbiarstwo

Tym razem te niezwykłe warsztaty plastyczne poświęcone były rzeźbieniu z gliny, a uczniowie wcielili się w rolę prawdziwych rzeźbiarzy. Pomysłów było co niemiara, a w efekcie pracy powstała wyjątkowa rzesza "Bajkowych dziwaków", których imion nie sposób spamiętać.
Uczniowie byli bardzo zadowoleni z zajęć, a dobry humor nie opuszczał ich do samego końca dnia.

Ewelina Chechelska

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/18!

Drodzy uczniowie, Rodzice, Nauczyciele
Rok szkolny 2017/2018 dla klas I-III Szkoły Podstawowej w Jaworznie rozpocznie się 4 września /poniedziałek/ Mszą Św. w kościele św. Karola Boromeusza o godz. 8:00. W czasie mszy świętej zostaną poświęcone również tornistry. Po mszy świętej nastąpi spotkanie w szkole przy ul. Chopina 40,
natomiast klasa VII szkoły podstawowej rozpocznie rok szkolny 4 września /poniedziałek/ Mszą Świętą o godz. 11:00 w kościele św. Franciszka z Asyżu w Sosnowcu. Po Mszy odbędzie się spotkanie w szkole przy ul. Legionów 10.

Dzień Dziecka

W piątek, 2 czerwca uczniowie naszej szkoły odwiedzili Lotnisko Wojskowe w Balicach. Świętowaliśmy w tym ciekawym miejscu Dzień Dziecka. Lotnisko było w wyjątkowy sposób przygotowane do zwiedzania, tak, by dzieci czerpały z wycieczki jak najwięcej wrażeń. Dzieci mogły wchodzić do prawdziwych samochodów Wojskowej Straży Pożarnej. Czas umilały nam opowieści przewodnika. Mogliśmy przymierzać specjalne skafandry niezbędne podczas akcji wojskowych.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Dzieci miały również możliwość robienia zdjęć z prawdziwą bronią. Uczniowie najbardziej byli zachwyceni zwiedzaniem samolotów wojskowych i opowieściami o nich. Dzieci były bardzo zainteresowane wszystkimi atrakcjami. Dodatkowo zostały dla uczniów przygotowane pokazy lotnicze samolotów wojskowych.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Ze względu na przepiękny teren zieleni wokół lotniska, pozwoliliśmy sobie na zrobienie tam pikniku na trawie. Dzieci zmęczone, lecz naprawdę szczęśliwe wróciły do domu.

Poranek Muzyczny

W zeszłym tygodniu uczniowie KANY po raz ostatni udali się do trzebińskiego Dworku Zieleniewskich na spotkanie z cyklu "Poranki Muzyczne".
Czerwcowe spotkanie stanowiło podsumowanie koncertów, które odbyły się w roku szkolnym 2016/2017, a przybrało formę konkursu wiedzy dotyczącej muzyki. Nie obyło się bez nagród za poprawne odpowiedzi na zadawane pytania czy zagadki muzyczne.

Poranek Muzyczny

Poranek Muzyczny

Z niecierpliwością czekamy na wrzesień, kiedy to występujący artyści zaczarują nas ponownie niesamowitymi dźwiękami muzyki.

Ewelina Chechelska

PLANETARIUM

Nasi najmłodsi uczniowie z okazji Dnia Dziecka wyjechali na wycieczkę do Planetarium Śląskiego. Uczniowie na sali z ogromnym ekranem wybrali się statkiem kosmicznym w kosmos. Przypomnieli sobie kierunki świata oraz czym jest Układ Słoneczny i jakie mamy w nim planety. Poznali gwiazdozbiory, układy gwiazd na niebie. Lądowali także wirtualnie na Księżycu oraz Marsie. Wypatrywali gwiazd na nocnym niebie, prezentowanym w różnych porach roku. Podczas seansu pokazane również zostało, jak wschodzi i zachodzi Słońce. Wycieczce do Chorzowa towarzyszyła piękna pogoda oraz radosna atmosfera.

PLANETARIUM

PLANETARIUM

Agnieszka Mazur

SPOTKANIE Z EGZOTYKĄ

Podczas ostatnich zajęć świetlicowych uczniowie rozmawiali na temat owoców i zwierząt egzotycznych. Dzieci oglądnęły prezentacje multimedialne m.in. o zwierzętach żyjących na innych kontynentach, rozpoznawały także odgłosy zwierząt. Rozmawiały na temat hodowli różnych zagranicznych żyjących gatunków. Wyszukiwały, oglądały, dotykały świeże, egzotyczne owoce.

SPOTKANIE Z EGZOTYKĄ

SPOTKANIE Z EGZOTYKĄ

Za pomocą zmysłu zapachu zgadywały jaki to przysmak. Obejrzały krótki filmik "10 najdziwniejszych owoców na świecie". Podczas spotkania uczniowie przypomnieli sobie również jak wygląda piramida żywieniowa. Efektem zajęć były prace plastyczne, tj. owoce zentangle oraz wyklejane kolorowe papugi. Temat egzotycznych zwierząt (tj. żółwi morskich) z racji zainteresowania dzieci został poszerzony na Kole Małego Przyrodnika.

SPOTKANIE Z EGZOTYKĄ

SPOTKANIE Z EGZOTYKĄ

Agnieszka Mazur

Biblioterapia

31 maja uczniowie klasy II i III naszej szkoły udali się na ostatnie spotkanie z biblioterapii. Odbyło się ono jak zwykle w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie. Tematem spotkania były tajemnice - zarówno złe, jak i te dobre. Dzieci wysłuchały fragmentu książki Elżbiety Zubrzyckiej pt: "Sekrety Michała", porozmawiały na temat wysłuchanego tekstu i odegrały scenki dramowe, w których przedstawiali niedochowanie czyjejś tajemnicy - zarówno w słusznej sprawie (w przypadku zagrożenia życia), jak również w sytuacji, w której takowe zachowanie było nie na miejscu.

Biblioterapia

Biblioterapia

Uczestnicy spotkania bardzo zaangażowali się w zajęcia i wrócili do szkoły niezmiernie zadowoleni, korzystając z uroków pogody i możliwości przebywania na świeżym powietrzu.

Ewelina Chechelska

SPOTKANIE Z CIEKAWYM GOŚCIEM

W dniu 25 maja gościliśmy w naszej szkole pana Marka Małysę, tatę naszych uczniów: Jasia i Stasia. Pan Marek przedstawił dzieciom, czym się zajmuje - czyli za co odpowiedzialny jest inżynier z branży motoryzacyjnej. Dzieci obejrzały film przedstawiający produkcję poszczególnych elementów - plastikowych komponentów potrzebnych do budowy samochodów. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia, dotknięcia różnych produktów tj. złączek, rurek, opasek zaciskowych, systemów przepływowych. Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera.

SPOTKANIE Z CIEKAWYM GOŚCIEM

SPOTKANIE Z CIEKAWYM GOŚCIEM

Agnieszka Mazur

Dzień Mamy i Taty

24 maja z okazji obchodów Dnia Mamy i Taty, na terenie naszej Szkoły gościli rodzice uczniów klasy II i III.

Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty

Przygotowania do tego dnia prowadzone były pod opieką p. Eweliny Chechelskiej i p. Agnieszki Mazur, a trwały już od dawna i odbywały się w całkowitej tajemnicy przed Mamusiami i Tatusiami naszych milusińskich. Uczniowie, przez cały ten czas walczyli dzielnie z pokusą uchylenia chociażby rąbka tajemnicy, co nie było łatwe, zważywszy na emocje towarzyszące tejże "konspiracji".

Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty

Spektakl wywołał piorunujące wrażenie na zaciekawionych widzach. Taki efekt nie byłby jednak możliwy do uzyskania, gdyby nie pełne zaangażowanie poszczególnych osób:

KSIĘŻNICZKA - MARZENA KORZONEK
SMOK - VIKTOR SAGNARD
KUBA SMYK - KAROL KUDZIA
KRÓL KRAK - TYMOTEUSZ KREPEL
HANDLARKA - MAGDALENA GODZINA
CÓRKA HANDLARKI - KORNELIA GAJ
NADWORNI ŚPIEWACZE - JAN MAŁYSA, STANISŁAW MAŁYSA, IGOR KREPEL, MAKSYMILIAN KREPEL, TYMOTEUSZ KREPEL
NARRATORZY - KAROLINA PIETRZAK, TOMASZ GĘBALA, MARIANNA DOMAŃSKA, MATEUSZ KONIECZNY
REŻYSER - EWELINA CHECHELSKA
SCENOGRAF - AGNIESZKA MAZUR, MAGDALENA GODZINA, MIRELLA GAJ, MARIANNA DOMAŃSKA
OSOBY ODPOWIEDZIALNE ZA RUCH SCENICZNY - ZUZANNA JARCZYK, KORNELIA GAJ

Młodym aktorom gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne spektakle.

Ciekawy gość - stomatolog

W poniedziałek mury naszej szkoły odwiedziła Pani Stomatolog, dr Katarzyna Wrzesień-Trzeciak z gabinetu DENTAL.
Pani doktor opowiedziała dzieciom historię dziewczynki Zosi i jej lewka Leona, których czekała pierwsza wizyta na fotelu dentystycznym. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy zadbać o zęby, by Smocza Próchnica i złe bakterie nie zaatakowały dziecięcych zębów, zarówno mlecznych, sjak i stałych. Ponadto każdy uczestnik spotkania miał możliwość dokładnego obejrzenia narzędzi, którymi posługują się lekarze stomatologii.

Ciekawy gość - stomatolog

Ciekawy gość - stomatolog

Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające, miejmy nadzieję, że teoria zamieni się w praktykę i na zdjęciach szkolnych błyszczeć będą same, śnieżnobiałe uśmiechy.

Ewelina Chechelska

O STRAŻY POŻARNEJ

Podczas zajęć Koła Małego Przyrodnika uczniowie opowiadali o zawodzie strażaka. Wysłuchali informacji na temat św. Floriana, patrona strażaków. Oglądnęli ilustracje przedstawiające sprzęt ratunkowy.

O STRAŻY POŻARNEJ

Rozmawiali o tym, jakie cechy powinien mieć strażak oraz czy jego praca jest niebezpieczna. Ponadto dzieci wysłuchały lektury "Jak Wojtek został strażakiem". Na zakończenie, uczniowie stworzyli gazetkę z kolorowanek. Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera.

Agnieszka Mazur

Ciekawy gość - psycholog

W zeszłym tygodniu na terenie naszej szkoły odbyło się spotkanie z bardzo interesującym gościem.

Ciekawy gość - psycholog

Ciekawy gość - psycholog

Psycholog, Pani Izabela Chechelska, mama naszej uczennicy przygotowała ciekawe zajęcia, które miały na celu integrację grupy, dając przy tym mnóstwo śmiechu i radości. Dzieci utrwaliły sobie imiona koleżanek i kolegów z innych klas, poćwiczyły pamięć i spostrzegawczość, a na koniec dały pokaz umiejętności ruchowych.

Ciekawy gość - psycholog

Ciekawy gość - psycholog

Spotkanie przebiegło w świetnej atmosferze, a każdy aktywnie włączył się w zajęcia. Serdecznie dziękujemy.

Ewelina Chechelska

CO KRAJ TO... MUZYKA
MUZYKA - to piękny ŚWIAT - niech będzie i naszym światem...

W dniu 28 kwietnia uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej wybrali się na koncert muzyczny do Filharmonii w Krakowie. Tym razem tematem spotkania byli "Rozbójnicy i inni muzycy". Uczestnicy spotkania przenieśli się wraz z Dziadkiem Rytmusem, Kuzynką Klawiaturką, Babcią Melodią do dalekich krajów, do Arabii Saudyjskiej oraz Afryki. Na scenie pojawił się Alibaba i 40 rozbójników oraz Szaman. Wystąpił i zaśpiewał Chór Chłopięcy oraz "Muzyczny Słoń". Zatańczył Zespół Baletowy RELEVE a także Studio Tańca SIHIR.

CO KRAJ TO... MUZYKA

Uczniowie słuchali bajecznej muzyki Bliskiego Wschodu i Basenu Morza Śródziemnego. Poznali wiele afrykańskich, precyzyjnie wykonanych instrumentów muzycznych (m.in. balafon), które odznaczają się oryginalnym brzmieniem. Podczas koncertu dzieci poznały także terminy nie tylko muzyczne takie jak: fotomorgana, oaza, baobaby. Koncert bardzo podobał się dzieciom.

Agnieszka Mazur

ZNAĆ PRZESZŁOŚĆ,
ROZUMIEĆ TERAŹNIEJSZOŚĆ

W dniu 27 kwietnia w naszej Szkole odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Majowych. Apel został przygotowany przez uczniów z klasy drugiej oraz trzeciej pod kierunkiem p. Eweliny Chechelskiej oraz p. Agnieszki Mazur.

ZNAĆ PRZESZŁOŚĆ, ROZUMIEĆ TERAŹNIEJSZOŚĆ

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie zaprezentowali wiersze, nawiązujące do majowych świąt narodowych oraz hasła: Bóg, Honor, Ojczyzna, takich jak: "Czy to można zrozumieć?" J. Majewskiej, "Ślubowanie" J. Stembler'a, "Rocznica" S. Aleksandrzaka, a także "Na dzień 3 Maja" F. Karpińskiego, "Radosny dzień" J. Relidzyńskiego. Dzieci także poprzez oglądnięcie krótkiej animacji powtórzyły sobie jakie mamy najważniejsze symbole Polski: godło, hymn, flagę. Wysłuchały legendy "O Lechu, Czechu iRusie". Podczas apelu uczniowie chętnie dzielili się wiedzą z młodszymi kolegami - odpowiadali na pytania m.in.: "Jakie święto obchodzimy 3 maja?", "Dlaczego nasza flaga ma biało-czerwony kolor?", "Co to jest Konstytucja?". Spotkaniu towarzyszyła podniosła atmosfera.

Agnieszka Mazur

MISTERIUM PASCHALNE

W dniu 26 kwietnia gościliśmy w naszej Szkole uczniów Szkoły Podstawowej nr 20 wraz z opiekunem. Przygotowali oni dla nas pod kierunkiem s. Marioli Syjut przedstawienie pt.: "Misterium Borysa". Grupa Teatralna aktorów z klas IV-VI wcielając się w biblijne postaci, zabrała widzów we wspaniałą, lecz pełną zadumy podróż.

MISTERIUM PASCHALNE

MISTERIUM PASCHALNE

W spektaklu przeplatały się sceny z życia Jezusa wraz z wątkiem współczesnego życia człowieka. Występ starszych kolegów i koleżanek zwrócił uwagę młodszych dzieci m.in. na wartości duchowe, takie jak: miłość, prawda, wiara. Dopełnieniem udanego występu była ciekawie dobrana muzyka, rekwizyty, dopracowane stroje oraz dekoracja. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Agnieszka Mazur

DZIEŃ ZIEMI

Podczas poniedziałkowych zajęć na terenie naszej szkoły odbyły się obchody Dnia Ziemi.
Uczniowie mieli okazję obejrzeć animowany, edukacyjny film na temat oszczędzania energii w celu zadbana o środowisko oraz wziąć udział w krótkim quizie na ten temat. Każde dziecko pokolorowało również rysunek dotyczący segregacji odpadów. Następnie przyszła pora na najciekawszą część dnia. Po poznaniu podstawowych zasad sadzenia roślin doniczkowych i ogrodowych uczniowie zabrali się do dzieła. Każdy, z wielką dbałością zasadził przyniesione przez siebie nasiona, cebulki czy też sadzonki roślin.

DZIEŃ ZIEMI

DZIEŃ ZIEMI

Na tym nie koniec pracy Młodych Ekologów. Każdy uczeń ma za zadanie, po uprzednim uzbrojeniu się w cierpliwość, osobiście pielęgnować swoją roślinę i czekać, aż ta - w podzięce - pięknie rozrośnie się i rozkwitnie. Powodzenia!

Ewelina Chechelska, Agnieszka Mazur

Spotkanie ze Strażakami

Podczas kwietniowych zajęć dydaktycznych, na terenie naszej szkoły odbyło się spotkanie ze Strażakami.
Przedstawiciele tego, jakże ważnego i szanowanego zawodu, opowiedzieli o swojej pracy oraz sytuacjach, podczas których ich interwencja jest niezbędna. Przypomnieli numery alarmowe i zasady, do których należy się stosować, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Spotkanie ze Strażakami

Spotkanie ze Strażakami

Uczniowie z zapartym tchem wysłuchali tego, co Panowie Strażacy mieli do powiedzenia. Z najwyższym zaangażowaniem włączyli się do rozmowy oraz wzięli udział w zajęciach z pierwszej pomocy. Każdy uczestnik spotkania miał możliwość poćwiczyć na fantomie resuscytację krążeniowo-oddechową.

Spotkanie ze Strażakami

Spotkanie ze Strażakami

Co prawda trudno oczekiwać, że małe dzieci bez trudu poradzą sobie z wykonaniem masażu serca, gdyby zaistniała taka konieczność, ale najważniejsze jest uświadamianie od najmłodszych lat, jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia czy zdrowia. Czasami wystarczy wykonać tylko jeden trafny telefon, by uratować komuś życie.

Ewelina Chechelska

Święta tuż, tuż...

Uczniowie naszej szkoły już od dłuższego czasu przygotowują się do Wielkanocy. W ostatnim tygodniu wykonywali już pisanki, wydmuszki, a nawet kolorowe kartki ze świątecznymi życzeniami.

Święta tuż, tuż...

Święta tuż, tuż...

Najważniejszym jednak wydarzeniem, związanym ze Zmartwychwstaniem Pana Jezusa było uroczyste śniadanie wielkanocne. Miało ono miejsce w dniu 11 kwietnia na terenie naszej szkoły i - jako członkowie jednej, wyjątkowej rodziny, którą niewątpliwie jest społeczność KANY - zasiedli do niego wszyscy uczniowie wraz z dyrekcją i całym gronem pedagogicznym.

Święta tuż, tuż...

Święta tuż, tuż...

Temu niecodziennemu spotkaniu towarzyszyła wyjątkowa, ciepła i rodzinna atmosfera, która - mamy nadzieję - będzie z nami również podczas właściwego, niedzielnego śniadania wielkanocnego.

Ewelina Chechelska, Agnieszka Mazur

NADCHODZĄ ŚWIĘTA WIELKANOCNE...

Czas świąteczny, czas radosny,
niechaj w sercu szczęście zagości...

Zbliża się Wielkanoc, nie tylko w domach, ale również w Szkole trwają przygotowania do tej wielkiej Uroczystości. Uczniowie z klasy drugiej utworzyli wspólną, pyszną książkę kucharską z wieloma przepisami na Święta Wielkanocne. Znaleźć w niej można receptę na żurek, barszcz, sałatkę z jajkami, a także tradycyjną babkę, czy mazurka.

NADCHODZĄ ŚWIĘTA WIELKANOCNE...

NADCHODZĄ ŚWIĘTA WIELKANOCNE...

Dzieci z klasy trzeciej oraz Kółka Przyrodniczego zajęły się wiosennymi dekoracjami. W ten sposób powstały milutkie zające, pachnące krokusy i żonkile, które ozdabiają naszą gazetkę szkolną. Na gałązki przyleciały kolorowe, papierowe ptaszki (01.04 Święto Ptaków). Ponadto, uczniowie podczas zajęć lekcyjnych oglądnęli prezentację multimedialną o zwyczajach wielkanocnych (Niedziela Palmowa, święcenie pokarmów, pisanki, tradycyjne świąteczne potrawy), a następnie szukali ukrytych w Szkole "jajeczek-zagadek". Zabawy było co niemiara!

NADCHODZĄ ŚWIĘTA WIELKANOCNE...

NADCHODZĄ ŚWIĘTA WIELKANOCNE...

A. Mazur, E. Chechelska

Wiosenne kanapki

Gry i zabawy jezykowe

W naszej szkole w każdy czwartek odbywa się kółko języka angielskiego. Uczniowie poszerzają swoją wiedzę oraz zasób słownictwa poprzez różnego rodzaju gry i zabawy. Jednymi z ulubionych gier naszych dzieci są: Quiz - angielska przygoda, Angielski Sklepik i Memory :)

Gry i zabawy jezykowe

Gry i zabawy jezykowe

Monika Jedynak

PORANEK MUZYCZNY

W dniu 22 marca uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej wybrali się na wycieczkę do Dworu Zieleniewskich. Uczestniczyli w Poranku Muzycznym. Tym razem tematem spotkania była muzyka kameralna - muzyka, jako sztuka, która ma różne oblicza. Uczestnicy poznali życie i twórczość Edvarda Grieg'a. Wysłuchali również utworów tego kompozytora, takich jak: "Taniec Anitry", "Poranek", "Pieśń Strażnika", "Kołysanka". Poznali terminy muzyczne: legato, staccato, frullato, śpiewogra oraz przypomnieli sobie znaczenie słów: solo, duet, kwartet. Spotkaniu towarzyszyła wiosenna atmosfera.

PORANEK MUZYCZNY

PORANEK MUZYCZNY

Ponadto, w tym dniu na zajęciach świetlicowych dzieci tworzyły (przy muzycznej bajce "Radosna Wiosna") wiosenne kwiaty - hiacynty.

wiosenne kwiaty - hiacynty

wiosenne kwiaty - hiacynty

Agnieszka Mazur

Wiosenne kanapki

Pierwszego dnia astronomicznej wiosny uczniowie klasy II i III mieli za zadanie wykonać wiosenne kanapki.
Wbrew pozorom to nie lada wyzwanie. Takie kanapki muszą być nie tylko smaczne i zdrowe, lecz również kolorowe i jak najbardziej oryginalne. Każde dziecko poznało wcześniej przepis na wykonanie tego posiłku, to znaczy do przyniesionych wcześniej składników należało dodać szczyptę humoru i całą masę wyobraźni - im więcej tym lepiej.

Wiosenne kanapki

Wiosenne kanapki

W efekcie zadowoleni z efektów swojej pracy uczniowie zasiedli do wspólnego śniadania, a wykonane z największym zaangażowaniem kanapki wprost rozpływały się w rozciągniętych w uśmiechu ustach.

Ewelina Chechelska

Witaj Wiosno!

Z okazji nadejścia wiosny na terenie naszej szkoły odbył się spektakl pt: "Witaj wiosno", który przygotowali i przedstawili uczniowie należący do Koła Małego Przyrodnika pod przewodnictwem mgr Agnieszki Mazur, która jest opiekunem tej grupy.

Witaj Wiosno!

Witaj Wiosno!

Scena zapełniła się wielobarwnymi postaciami, które nie mogły doczekać się przyjścia Pani Wiosny. Zmartwieni bohaterowie z utęsknieniem zaczęli nawoływać w nadziei, że długo wyczekiwana pora roku nadejdzie... Zanim to się jednak stało nie obyło się bez radosnego śpiewu i tańca. W końcu Pani Wiosna dołączyła do uczestników spotkania, przynosząc ze sobą dużo słońca oraz małe ilości deszczu i wiatru, bez których nie byłoby mowy o wiosennej pogodzie.

Witaj Wiosno!

Witaj Wiosno!

Spektakl wywarł na widowni ogromne wrażenie i dał nam nadzieję, że wiosna nie tylko pojawiła się w kalendarzu, lecz również zobaczymy ją za oknem już lada moment.

Ewelina Chechelska

MALI SZACHIŚCI

20 marca mury naszej szkoły odwiedził Pan Patryk Bondar, nie tylko ukochany tata uczennicy klasy I, lecz również wybitny jaworznicki szachista, który swoją wiedzą i doświadczeniem postanowił podzielić się z uczestnikami spotkania.
Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali podstawowych informacji dotyczących szachów, poznali zasady, o jakich należy bezwzględnie pamiętać podczas gry i przede wszystkim dowiedzieli się, dlaczego tak naprawdę warto przyłożyć się do nauki tej dyscypliny sportu.

MALI SZACHIŚCI

MALI SZACHIŚCI

Miejmy nadzieję, że zapał, jaki okazała duża część uczestników spotkania nie minie i już niebawem na terenie naszej szkoły rozgrywać się będą prawdziwe rozgrywki szachowe.

Ewelina Chechelska

Konkurs czytelniczy

16 marca nastąpiło rozstrzygnięcie kolejnego konkursu czytelniczego. Tym razem zwycięzcami zostali: Zuzia Jarczyk - I miejsce, Marzenka Korzonek - II miejsce i III miejsce Marianka Domańska i Kornelka Gaj. Gratulujemy i zapraszamy do kolejnych potyczek :)

Konkurs czytelniczy

Monika Jedynak

Konkurs matematyczny KANGUR

W dniu 16 marca nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w międzynarodowym konkursie matematycznym KANGUR. Tym większe brawa dla jego uczestników za podjęcie tego wyzwania. Uczniowie byli bardzo dzielni i świetnie sobie poradzili. Gratulujemy i czekamy na ogłoszenie wyników.

Konkurs matematyczny KANGUR

Konkurs matematyczny KANGUR

Ewelina Chechelska

PODWODNA GRA PLANSZOWA

Uczniowie na ostatnich zajęciach świetlicowych rozmawiali na temat świata podwodnego (fauny i flory mórz i oceanów). Tworzyli wielką grę planszową z bogatą legendą. Przy układaniu przebiegu gry - zabawy było co niemiara. Dzieci opowiadały o własnych spotkaniach ze zwierzętami morskimi (ZOO, ogrody) oraz o swoich domowych, akwariowych ulubieńcach. Na podsumowanie ww. tematu dzieci zagrały w grę, obejrzały także bajkę "Gdzie jest Nemo?".

PODWODNA GRA PLANSZOWA

PODWODNA GRA PLANSZOWA

Agnieszka Mazur

WYPRAWA W KOSMOS

Podczas zajęć lekcyjnych trzecioklasiści rozmawiali o kosmosie. Przedstawiali wcześniej opracowane przez siebie ciekawostki o Wszechświecie. Dzieci przypomniały sobie czym jest Słońce, jakie planety znamy, czym podróżujemy w kosmos, co to jest nieważkość. Oglądnęły prezentację multimedialną pt. "Ziemia widziana z kosmosu" oraz krótkie filmiki, przedstawiające start promu kosmicznego. Wykonały pracę przestrzenną, która przedstawia Układ Słoneczny oraz pomysłowe statki kosmiczne. Zajęciom towarzyszyła miła atmosfera.

WYPRAWA W KOSMOS

WYPRAWA W KOSMOS

Agnieszka Mazur

"Muzyczne Poranki"

We wtorki w naszej szkole odbywają się zajęcia czytelnicze z elementami biblioterapii. Co miesiąc ma miejsce konkurs na najpiękniejszą ilustrację do przeczytanej książki. W ubiegłym miesiącu zwycięzcami zostali : I miejsce: Marianka Domańska, II miejsce: Karol Kudzia, III miejsce: Madzia Godzina i Marzenka Korzonek.

Muzyczne Poranki

Muzyczne Poranki

Lucyna Rapicka

TEATR LUDOWY

W dniu 24 lutego uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej wybrali się na wycieczkę do Teatru Ludowego w Krakowie. Wzięli udział w spektaklu muzycznym pt. "KRAKOWSKIE ABECADŁO". Uczniowie przypomnieli sobie, jakie ciekawe miejsca i zabytki można zobaczyć w Krakowie. Poznali także nowe terminy tj. Nawojka, żak, cyganeria artystyczna. Na scenie oczywiście nie zabrakło Smoka Wawelskiego oraz wielkiego, pysznego obwarzanka. Dzieci zobaczyły, jak dawniej wyglądało kino oraz czarno-biały film (na przykładzie "Pana Twardowskiego"). Były zachwycone Lajkonikiem, który przewędrował pomiędzy dziećmi siedzącym na widowni. Po występie artystów, dzieci miały przyjemność spotkania się z aktorką - Panią Martą Bizoń (teatralną mamą głównego bohatera - Pawełka). Wycieczce towarzyszyła niezwykle radosna atmosfera!

TEATR LUDOWY

TEATR LUDOWY

Agnieszka Mazur

Biblioterapia

We wtorki w naszej szkole odbywają się zajęcia czytelnicze z elementami biblioterapii. Co miesiąc ma miejsce konkurs na najpiękniejszą ilustrację do przeczytanej książki. W ubiegłym miesiącu zwycięzcami zostali : I miejsce: Marianka Domańska, II miejsce: Karol Kudzia, III miejsce: Madzia Godzina i Marzenka Korzonek.

Biblioterapia

Biblioterapia

Monika Jedynak

Ciekawy Gość - Szary Wilk

20 lutego mury Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej KANA odwiedził niezwykły i fascynujący gość.
Szary Wilk, bo o nim mowa, przybył do nas, by przybliżyć nam kulturę indiańską. Opowiedział wiele ciekawych rzeczy na temat Indian, pokazał niezwykłe rekwizyty, a nawet zatańczył dla nas jak prawdziwy, waleczny wojownik. Jakby tego było mało, uczniowie mogli spróbować zabaw ćwiczących zręczność, a na koniec wzięli udział we wspólnej zabawie.

Ciekawy Gość - Szary Wilk

Ciekawy Gość - Szary Wilk

Czas spędzony razem minął we wspaniałej atmosferze, a Szary Wilk udał się w dalszą, przybliżającą kulturę Indian, podróż.

Ciekawy Gość - Szary Wilk

Ciekawy Gość - Szary Wilk

Ewelina Chechelska

DWA BIEGUNY

W dniu 17 lutego podczas zajęć świetlicowych do grona wesołych pingwinków dołączyły niedźwiedzie polarne oraz Eskimosi. Uczniowie rozmawiali na temat Antarktydy oraz Arktyki (roślinność, zwierzęta, klimat). Oglądnęli prezentację multimedialną z ciekawostkami i mroźnymi krajobrazami podbiegunowych obszarów świata. Dzieci wykonały plakat "Dwa bieguny". Chętni mieli możliwość zbudowania swojego słodkiego igloo :) Zajęcia przebiegały w ciepłej atmosferze.

DWA BIEGUNY

DWA BIEGUNY

Agnieszka Mazur

14 LUTEGO

"Co to jest miłość? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu...
Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się,
że przemókł do głębi serca."
Jan Paweł II

14 LUTEGO

14 LUTEGO

W dniu 14 lutego uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej poznali dzieje Świętego Walentego - biskupa Terni. Obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez p. Ewelinę Chechelską. Uczniowie rozmawiali na temat wzajemnych uprzejmości, miłych gestów, wykonali także prace plastyczne "Serduszkowe balony". Na koniec uroczystości dzieci pomodliły się do Świętego Walentego. Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera.

14 LUTEGO

14 LUTEGO

Agnieszka Mazur

Pingwinki atakują... :)

Podczas poniedziałkowych zajęć świetlicowych uczniowie wykonali wyjątkową pracę plastyczną. W pełnym skupieniu z rolek po papierze toaletowym i kolorowych kartek powstała znaczna gromadka pingwinów, które strzegą teraz ubrań dzieci, zajmując zaszczytne miejsce w szkolnej szatni ;-)
Już niedługo do ich grona dołączą kolejne postaci. Z niecierpliwością czekamy na ten moment:)

Pingwinki atakują... :)

Pingwinki atakują... :)

Ewelina Chechelska

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Pędzą wnuki ulicami
z ogromnymi laurkami.
Te laurki pełne kwiatków
są dla wszystkich babć i dziadków...

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W dniu 6 lutego w Uniwersyteckiej Katolickiej Szkole Podstawowej w Jaworznie odbyła się uroczystość dla Babci i Dziadka. W tym dniu uczniowie z klasy I, II, III przygotowali dla swoich zaproszonych gości występ artystyczny. Dzieci z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Zatańczyły także krakowiaka w pięknych strojach. Niespodzianką dla Babć i Dziadków stały się wykonane przez dzieci laurki z życzeniami. Po wręczeniu upominków nadszedł czas na rozmowy i mały poczęstunek. Spotkaniu towarzyszyła bardzo radosna, wzruszająca atmosfera. Ten dzień był pełen uśmiechów.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Agnieszka Mazur

SPORTY ZIMOWE

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie rozmawiali na temat spędzania wolnego czasu (m.in. na feriach zimowych). Dzieci opowiadały o zabawach zimowych, tj. bitwie na śnieżki, robieniu śnieżnych "aniołków", budowaniu igloo, lepieniu bałwanów... Wspomnień i emocji było co niemiara. Na zajęciach uczniowie mieli możliwość wypowiedzi własnej, uczestnictwa w prezentacji o sportach (hokej na lodzie, łyżwiarstwo, saneczkarstwo, itp.) oraz ubraniu zimowym. Dzieci dowiedziały się o zasadach gry i wyposażeniu potrzebnym do uprawiania danych dyscyplin sportowych. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały ilustracje przestawiające "zimowe" dodatki do "zimowego" ubrania.

SPORTY ZIMOWE

Agnieszka Mazur

DZIEŃ KOTA

Z okazji zbliżającego się Święta Kota uczniowie Koła Małego Przyrodnika rozmawiali na temat opieki nad zwierzętami domowymi. Oglądnęli prezentację multimedialną przedstawiającą rasy kotów. Uczniowie wypowiadali się nt. własnych, domowych pupili. Zastanawiali się, co jest potrzebne kotom domowym (legowisko, drapak, zabawka), jak należy dbać o ich prawidłowy rozwój.

DZIEŃ KOTA

DZIEŃ KOTA

W związku z zainteresowaniem dzieci ww. tematem, zajęcia zostały rozszerzone o tematykę dzikich kotów (lwy, tygrysy, rysie). Efektem zajęć były dwie prace plastyczne - "Domy kotów" oraz "Kot - tangram". Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera.

Agnieszka Mazur

Kolędowanie w KANIE

1 lutego mury Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej KANA wypełniły się wspólnym kolędowaniem, kończąc tym samym okres Bożego Narodzenia, tradycyjnie w Polsce trwający do 2 lutego, czyli do święta Matki Bożej Gromnicznej.
Nasi podopieczni, przygotowani pod czujnym okiem mgr Agnieszki Mazur i mgr Lucyny Rapickiej przedstawili scenę Bożego Narodzenia. Nie zabrakło dźwięków dzwonków i trójkątów, które przywołały na myśl świąteczny nastrój.

Kolędowanie w KANIE

Kolędowanie w KANIE

Występujący na scenie mali artyści sprawili, że spotkanie przebiegło w wyjątkowej atmosferze.

Ewelina Chechelska

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

W naszej Szkole odbyła się kolejna edycja Recytatorskiego Konkursu dla Najmłodszych. Tegorocznym hasłem była "Zima". Celem konkursu było doskonalenie umiejętności recytowania wierszy, poszerzanie zainteresowań czytelniczych, rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa.

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Do rywalizacji stanęły dzieci w trzech grupach: uczniowie z klasy pierwszej, drugiej oraz trzeciej. Dzieci przedstawiały jeden, wybrany przez siebie zimowy wiersz. Wybór zwycięzców był bardzo trudny, gdyż każda recytacja zasługiwała na nagrodę i pochwałę. Laureatką została Magdalena Godzina (kl. II), która będzie reprezentować naszą Szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w Jaworznie. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Agnieszka Mazur

Wigilia

W ostatnim tygodniu nauki przed przerwą świąteczną w naszych szkołach - w Sosnowcu i w Jaworznie odbyły sie uroczyste Wigilie, w których udział wzięli nauczyciele i uczniowie. Po wspólnej modlitwie i wzajemnych życzeniach oraz łamaniu sie opłatkiem uczniowie zasiedli do uroczyście, pięknie nakrytych i udekorowanych stołów.

Wigilia

Wigilia

Spotkanie przebiegło w bardzo podniosłym nastroju. Nie zabrakło tez prezentów od Aniołka. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie tych tradycyjnych spotkań przedświątecznych.

Wigilia

Wigilia

Mikołaj

Uczniowie szkoły podstawowej udali się w piątek do KANY w Sosnowcu, gdzie mieści się nasze gimnazjum i liceum. Tam, pod czujnym okiem starszych kolegów i koleżanek przeżyli wspaniałą mikołajkową przygodę.

Mikołaj

Mikołaj

Wspólnie przygotowywali i dekorowali pierniczki, rozwiązywali świąteczny quiz i spędzali czas w radosnej atmosferze.
Na koniec pojawił się długo wyczekiwany gość, a mianowicie Św. Mikołaj we własnej osobie. Rozdał prezenty wszystkim grzecznym dzieciom, a takowych u nas nie brakuje, i wyruszył w dalszą podróż po świecie.

Mikołaj

Mikołaj

Myślę, że ten - jakże pełen wrażeń - dzień, jeszcze na długo pozostanie w pamięci, zarówno młodszych, jak i starszych uczniów naszych szkół.

Ewelina Chechelska

Karmnik dla ptaków

Podczas jednych z listopadowych zajęć świetlicowych uczniowie naszej szkoły, pod bacznym okiem nauczyciela, zaczęli budować karmnik dla ptaków. To dopiero była zabawa! Chętnych do pracy nie brakowało i każdy chciał choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy majsterkowicz!
Ponieważ wykonanie karmnika, wbrew pozorom, nie należy do łatwych zadań, pochłonęło wiele czasu i energii nie tylko naszych podopiecznych:).
Jak wiadomo, im więcej serca włożonego w dane zadanie, tym większa jest satysfakcja i radość z uzyskanego efektu. Dlatego też, już dzisiaj wzrok każdego zaangażowanego w zajęcia świetlicowe ucieka za okno, gdzie na honorowym miejscu umieszczony został nasz wspólnie wykonany karmnik, w którym ucztę mieli już pierwsi nasi ptasi goście.

Karmnik dla ptaków

Karmnik dla ptaków

Ewelina Chechelska

Ciekawy Gość

W dniu 30 listopada mury naszej szkoły odwiedziła pani Agnieszka Bondar - fizjoterapeutka. Nasz gość opowiedział dzieciom jak pomaga ludziom w chorobach związanych z układem ruchu. Pani Agnieszka pokazała dzieciom jak prawidłowo nosić plecak i jak ćwiczyć, aby w przyszłości nie bolał kręgosłup. Dzieci wykonywały różnego rodzaju ćwiczenia z różnym ciekawym oprzyrządowaniem. Uczniom bardzo podobało się spotkanie z panią Agnieszką - teraz wiedzą już jak postępować, aby na długo zachować zdrowie i sprawność.

Ciekawy Gość

Lucyna Rapicka

PAKIET ENERGETYCZNY

Podczas zajęć Koła Przyrodniczego uczniowie rozmawiali na temat energii, odnawialnych i nieodnawialnych źródeł. Poznali historię oświetlenia. Zastanawiali się, co by to było, gdyby nie było prądu? Grali w elektroniczne memory. Uzupełniali informacje nt. "Korzyści z Prądu - urządzenia domowe". Młodsi uczestnicy kolorowali ilustracje przedstawiające bezpieczne użytkowanie prądu (w domu, pracy, szkole). Na zakończenie dzieci oglądnęły krótką animację "Nie taki prąd straszny". Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera.

PAKIET ENERGETYCZNY

PAKIET ENERGETYCZNY

Agnieszka Mazur

W ŚWIECIE DINOZAURÓW

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie poznawali historię dinozaurów. Dowiedzieli się, kiedy i jak żyły dinozaury. Próbowali ustalić przyczyny ich wyginięcia. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę o nowe terminy, tj. prehistoria, paleontolog. Oglądnęły prezentację multimedialną o różnych gatunkach dinozaurów, a także film "Dobry dinozaur". Poprzez pracę z czasopismem "Dinozaury" dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek, odczytywały także informacje, jak zbudowany jest dinozaur. Rozwiązywały rebusy, zagadki, oglądały ilustracje 3D. Temat dinozaurów cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci, dlatego też tematykę tę rozłożono na dwa spotkania.

W ŚWIECIE DINOZAURÓW

W ŚWIECIE DINOZAURÓW

Agnieszka Mazur

Wycieczka do Krakowa

W dniu 18 listopada uczniowie klasy II Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej KANA udali się na wycieczkę do Krakowa.
Celem wyjazdu było krótkie zwiedzanie dawnej stolicy Polski oraz wzięcie udziału w spotkaniu ze znanymi nam już doskonale: Babcią Nutką, Dziadkiem Rytmusem oraz Ciocią Klawiaturką, które odbyło się jak zawsze w Filharmonii krakowskiej.
Dzieci miały okazję zobaczyć Stopkę Królowej Jadwigi, zwiedzić kościół Karmelitów na Piasku oraz odpocząć pod pomnikiem Adama Mickiewicza na Rynku, gdzie również zobaczyły Sukiennice i zrobiły sobie zdjęcie z najprawdziwszym Krakowiakiem.
Pogoda bardzo nam sprzyjała tego dnia. Było ciepło i słonecznie, idealnie do wspólnego spacerowania po tym pięknym mieście.

WKRÓTCE JESIEŃ

Kiedy nadszedł moment muzycznego spotkania, dzieci dały się wręcz zaczarować. Sprawiały wrażenie zasłuchanych i zafascynowanych muzyką oraz tańcem. Tym razem uczestnicy spotkania mieli przyjemność usłyszeć następujące utwory: "Poranek w Grocie Króla Gór" Edwarda Griega, "Bułeczka z masłem" Amadeusza Mozarta, "Funiculi funicula" Luigi Denza, "Wesoła Polka. Pizzicato" Johanna i Josepha Strauss, "Opowieść Hoffmana", "Humoreska" Piotra Czajkowskiego, "Aria lalki z opery" Jacques Offenbacha. Ponadto, na scenie wystąpili profesjonalni tancerze i wykonali taniec węgierski, taniec gov oraz starofrancuski taniec praczki. Dzieci miały możliwość wysłuchania tych utworów dzięki orkiestrze z panią dyrygent na czele, śpiewaczce operowej, a także małemu chłopcu z trąbką.
Spotkanie było niezwykłe. Uczniowie naszej szkoły wracali do domu radośni i zadowoleni. Nauczyciele również, zważywszy na to, że mogli być naprawdę dumni z zachowania i postawy swoich podopiecznych.

Ewelina Chechelska

ZBLIŻA SIĘ... ŚWIĘTO GÓRNIKA

W dniu 24 listopada uczniowie z klasy pierwszej wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Miasta Jaworzna. Dzieci wysłuchały opowieści "Jak powstaje węgiel?", oraz "O patronce górników", oglądnęły prezentację multimedialną przedstawiającą stare pokopalniane tereny Jaworzna, ubiór i wyposażenie górnika. Uczniowie zostali także zaproszeni na wystawę o górnictwie, dzięki której mieli możliwość zobaczenia kopalni "od środka" - chodniki górnicze, szyb, wózek z węglem. Na podsumowanie zajęć uczniowie wykonali górnicze czaka, a potem w nich pozowali do wspólnych fotografii.

ZBLIŻA SIĘ... ŚWIĘTO GÓRNIKA

ZBLIŻA SIĘ... ŚWIĘTO GÓRNIKA

Agnieszka Mazur

PARKIETAŻE

Podczas zajęć świetlicowych w dniu 23 listopada uczniowie stali się małymi architektami - "układali" parkietaże. Sztuka ta tłumaczona jest jako pokrycie płaszczyzny nienachodzącymi na siebie wielokątami. Efektem zajęć są czarno-białe "op-art'owe" prace 3D. Dzieci z radością poznawały nową technikę.

PARKIETAŻE

PARKIETAŻE

Agnieszka Mazur

BIBLIOTEKA MIEJSKA W JAWORZNIE

W dniu 23 listopada uczniowie z klasy II i III wzięli udział w prelekcji "Jaworzno nasze miasto", natomiast uczniowie z klasy I udali się na biblioteczną lekcję przyrody "O owadach".

BIBLIOTEKA MIEJSKA W JAWORZNIE

Druga i trzecia klasa rozmawiała na temat historii naszego miasta. Omawiała herb Jaworzna, czytała opowiadanie "Drwal z Jaworzna". Uczniowie oglądali również zdjęcia z cyklu "Stare budownictwo i współczesne miasto", "Pomniki Jaworzna", "Kapliczki i obiekty sakralne". Natomiast uczniowie z klasy pierwszej obejrzeli krótki filmik o życiu owadów, rozwiązywali także zagadki przedstawiające insekty w formacie makro. Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera oraz piękna pogoda, która pozwoliła nam zobaczyć na Rynku: zegar słoneczny oraz "przywitać się" z drwalem.

Agnieszka Mazur

BEZPIECZNA DROGA

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie rozmawiali na temat zasad ruchu drogowego. Przypomnieli sobie, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, jak pieszy powinien poruszać się w nocy (noszenie odblasków), czym i dla kogo jest sygnalizacja świetlna... Uczniowie podawali przykłady dalekich i bliskich podróży oraz czym możemy podróżować (środki transportu). Dzieci wykonały wspólną mega-kolorowankę pt. "W mieście". Zajęcia były bardzo interesujące i pouczające.

BEZPIECZNA DROGA

BEZPIECZNA DROGA

Agnieszka Mazur

DZIEŃ JEŻA

Zanim skosisz trawnik, sprawdź czy w trawie nie kryją się jeże!
Nie wypalaj traw!
Uważaj na drodze - nie przejedź jeża!
Zostaw jeżom gałęzie i liście na zimę.

Zajęcia świetlicowe

Zajęcia świetlicowe

Uczniowie podczas zajęć przyrodniczych rozmawiali na temat jeży - ich środowiska życia, zagrożeniach i ochronie. Dzieci rozwiązywały również jeżowy quiz oraz labirynt. Dowiedziały się o kilku ciekawostkach, a także co tak naprawdę jedzą jeże. Na podsumowanie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne "Obiad dla jeża", "Mieszkanie dla jeża". Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze.

Agnieszka Mazur

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Yogi, Coralgol, Kenai, Puchatek, Boguś, Uszatek, Baloo...
żółty, niebieski, zielony, kolorowy...
w czapeczce, z kokardką, w kubraczku...

W naszej Szkole odbył się Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu uczniowie mogli przynieść do Szkoły swoich małych ulubieńców. Podczas zajęć prowadzonych pod okiem p. Agnieszki Mazur, dzieci poznały historię misia "Teddy Bear", oglądnęły prezentację multimedialną z zagadkami o misiach "Z której bajki pochodzę?".

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Uczniowie także wysłuchali wiersza Cz. Janczarskiego "Naprawiamy misia" - i rozmawiali na temat szanowania własnych zabawek. Dzieci stworzyły również z pokolorowanych przez siebie ilustracji misiów wielki plakat. Nazywały i opisywały swoje misie. Z zakresu edukacji przyrodniczej dzieci zapoznały się z powiedzeniem "Niedźwiedź to nie miś - pozdrowienia z Karpat", czyli zachowaj ostrożność podczas górskich wędrówek. Uczniowie znaleźli się także w naszej "sali kinowej" na filmie o małym niedźwiadku. Zajęciom towarzyszyła miła atmosfera.

"Legiony to żołnierska nuta, Legiony to straceńców los,
legiony to żołnierska buta, Legiony to ofiarny stos..."

W czwartek, 10 listopada 2016 r. na terenie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Katolickiej KANA odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Przygotowana została przez wychowawczynie klasy I, II i III - panie: Lucynę Rapicką, Ewelinę Chechelską i Agnieszkę Mazur.

Dzień niepodległości

Dzień niepodległości

Nasi uczniowie pokazali, z jakim zapałem i determinacją podchodzą do kwestii patriotyzmu. Wykazali się niebywałą dojrzałością i zrozumieniem powagi sytuacji. Pięknie recytowali wiersze związane z tematem spotkania, zaśpiewali ważne, patriotyczne pieśni, ukazując tym samym całe swoje zaangażowanie w oddawaniu hołdu tym, co polegli w obronie Niepodległości naszej Ojczyzny.
Nie pozostaje nic innego, jak tylko mieć nadzieję, że dzieci o historii Polski pamiętać będą zawsze, doceniając tym samym, jak ważna jest możliwość życia w wolnym i suwerennym kraju.

Ewelina Chechelska

Zajęcia świetlicowe

Uczniowie naszej szkoły rozpoczynają niezwykłą przygodę z. szachami! Zaczęła się ona już podczas jednych z październikowych zajęć świetlicowych, kiedy to dzieci miały za zadanie wykonać swoje własne figury szachowe z masy solnej.

Zajęcia świetlicowe

Zajęcia świetlicowe

Tym razem uczniowie malowali swoje mini "arcydziełka" farbami plakatowymi i poznali dokładnie, jak nazywa się każda figura. Poznali historię szachów, przyjrzeli się również planszy, na której toczą się "bitwy" pomiędzy graczami.

Zajęcia świetlicowe

Zajęcia świetlicowe

To jeszcze nie koniec odkrywania tajemnic szachów. Przed nami daleka droga do szachowego mistrzostwa. Oby nie zabrakło zapału i chęci do ćwiczeń, bo jak to mówią: praktyka czyni mistrza.

Ewelina Chechelska

Zamiast Halloween...... - Bal Wszystkich Świętych!

3 listopada 2016 r. mury naszej szkoły odwiedzili... Wszyscy Święci! W rolę wyjątkowych, bardziej lub mniej znanych postaci wcielili się uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej KANA w Jaworznie.

Zamiast Halloween...... - Bal Wszystkich Świętych!

Zamiast Halloween...... - Bal Wszystkich Świętych!

Każde dziecko miało za zadanie nie tylko zaprezentować przygotowany wcześniej strój i ewentualne rekwizyty, lecz również opowiedzieć w kilku słowach o osobie, za którą się przebrało. Poznaliśmy więc pokrótce historię świętych lub błogosławionych osób; nie zabrakło również aniołków i nawet jednego archanioła.
Pani Monika Jedynak, organizatorka tej wyjątkowej zabawy, wraz z Panią Dyrektor Magdaleną Kielską, wręczyły pamiątkowe dyplomy uczestnikom spotkania, a zwycięzcom konkursów na najciekawszy strój i najlepszą prezentację "swojego" patrona - nagrody.

Zamiast Halloween...... - Bal Wszystkich Świętych!

Zamiast Halloween...... - Bal Wszystkich Świętych!

Atmosfera towarzysząca balowi była gorąca! Bal Wszystkich Świętych to wspaniały sposób, by upamiętnić historię tych, o których pamiętać naprawdę warto. Jest to także ciekawa forma zwrócenia uwagi dzieci na chrześcijański charakter święta Wszystkich Świętych, które obchodzimy 1 listopada, stanowiąca również wartościową alternatywę dla obcego nam kulturowo Halloween.

Ewelina Chechelska

Pasowanie na ucznia

W dniu 26 października odbyła się w naszej szkole wielka uroczystość - najpierw wszyscy uczestniczyliśmy w wyjątkowej Mszy świętej, podczas której miało miejsce poświęcenie tornistrów. Poprzedzała ona pasowanie na ucznia Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej KANA w Jaworznie.

Pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia

Emocji było co niemiara. Na scenie wystąpili uzdolnieni, młodzi aktorzy, zarówno Ci debiutujący, jak i Ci, którzy na naszej scenie czują się już jak ryby w wodzie. Nic tak nie cieszy jak moment, w którym nasi uczniowie pokazują drzemiący w nich, ogromny potencjał. Po artystycznych popisach nastąpiło uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów do społeczności szkolnej. Starsi koledzy opowiedzieli nowym uczniom jakie będą mieli odtąd obowiązki, ale też zapewnili, że szkoła jest super i każdy czuje się w niej dobrze!

Pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia

Spotkanie przebiegało w pozytywnej atmosferze i nie obyło się bez wzruszeń - zarówno rodziców, jak i niektórych nauczycieli:)

Ewelina Chechelska

WITAMINKI, WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI

W dniu 28 października uczniowie klasy trzeciej przyszli do szkoły z nietypowymi rzeczami: z deseczką do krojenia, fartuszkiem, salaterkami oraz smacznymi owocami. Podczas zajęć lekcyjnych w tym dniu uczniowie wysłuchali wiersza R. Witka "Gdzie się kryją witaminy?". Rozmawiali na temat zdrowego odżywiania, próbowali zdefiniować czym są witaminy? Jaką pełnią rolę w życiu człowieka?

WKRÓTCE JESIEŃ

Wykonali witaminową składankę przedstawiającą produkty i witaminy, jakie możemy w nich znaleźć. Uczniowie mieli możliwość wykonać owocową krzyżówkę oraz zagrać w grę "Dobierz owoc lub warzywo do jego nazwy". Jednak najbardziej atrakcyjną czynnością na zajęciach było przygotowanie sałatki owocowej. Mniam, mniam . Zajęciom towarzyszyła "smaczna i zdrowa" zabawa.

ZENTANGLE

ZENTANGLE

Agnieszka Mazur

ZENTANGLE

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie poznali nową formę sztuki plastycznej - jaką jest zentangle. Rysunki z tej dziedziny składają się z wielu kształtów wypełnionych deseniem. Jest to nie tylko efektowna technika, lecz także sposób na ćwiczenie koncentracji, cierpliwości, doboru kolorów. Uczniowie wykonywali tą techniką zakładki do swoich książek "Czytam, bo lubię!" oraz ilustrację jesiennego żołędzia. Zajęcia były "kolorowe", pełne pomysłów dzieci i radosnej atmosfery!

ZENTANGLE

ZENTANGLE

Agnieszka Mazur

Muzyczne Poranki

W dniu 19 października uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej KANA udali się do Dworu Zieleniewskich na comiesięczną audycję z cyklu "Muzyczne Poranki".

Muzyczne Poranki

Tym razem dzieci miały okazję wsłuchać się w dwa polonezy - kompozycji Fryderyka Chopina oraz Henryka Wieniawskiego, a także przypomnieć sobie czardasza węgierskiego. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadały na pytania zadawane przez Panią prowadzącą spotkanie, a nawet klaskały w rytm pewnego utworu, śpiewając "Bibbidi Bobbidi Boo".

Ewelina Chechelska

Skauting

Smacznego, smacznego życzymy Wam!
Smacznego, smacznego życzymy Wam!
Niechaj Wam smakuje,
Żołądków nie psuje,
Smacznego, smacznego życzymy Wam!
MNIAM, MNIAM!"

W dniu 04 października, podczas zajęć ze skautingu, uczniowie naszej szkoły nauczyli się przyśpiewki harcerskiej, śpiewanej przed posiłkami. Dzieci chętnie zgodziły się na zamianę zwykłego, choć zawsze mile widzianego słowa "smacznego" na humorystyczną przyśpiewkę.
Uczniowie wcielili się również w role aktorów, którzy za pomocą pacynek przedstawili jesienne scenki. Tematem były przygotowania zwierząt do snu zimowego. Radości było co nie miara, a pomysłowość dzieci zaskakiwała z minuty na minutę coraz bardziej. Tak trzymać!

Ewelina Chechelska

ŻYCIE ZWIERZĄT

Na zajęciach dodatkowych (10 i 17.10.2016 r.) Mali Przyrodnicy zastanawiali się kto to taki miłośnik zwierząt? Czy są lepsze i gorsze zwierzęta? Czy zwierzę może być prezentem? Uczniowie na zajęciach prezentowali swój zebrany materiał o zwierzętach, grupowali ilustracje ze zwierzętami wg odpowiednich grup tj. zwierzęta dzikie, egzotyczne, żyjące w środowisku wodnym, w gospodarstwie, itp. Opowiadali o swoich zwierzątkach domowych. Tworzyli zasady właściwej opieki nad zwierzętami. Zagrali w zabawę "A Ty jak myślisz?". Na zajęcia został przygotowany również quiz "Mowa zwierząt". Podsumowując zajęcia uczniowie z grupy I i II Koła Przyrodniczego stworzyli piękny plakat oraz album o zwierzętach.

ŻYCIE ZWIERZĄT

ŻYCIE ZWIERZĄT

Agnieszka Mazur

"Jaś i Małgosia"

13 października, w czwartek na terenie naszej szkoły odbył się spektakl pt: "Jaś i Małgosia". Przed szkolną społecznością wystąpili młodzi artyści ze Studia Małych Form Teatralnych "SZTUKA" z Trzebini.
Scenariusz dotyczył problematyki ekologii. Znana więc wszystkim historia Jasia i Małgosi została przedstawiona w oryginalny i niezwykle interesujący sposób.

Jaś i Małgosia

Jaś i Małgosia

Przedstawienie cieszyło się wielkim zainteresowaniem ze strony zarówno dzieci, jak i ich opiekunów. Miejmy nadzieję, że młodzi aktorzy odwiedzą jeszcze kiedyś mury naszej szkoły i zaprezentują inne ważne treści w równie ciekawy sposób.

Ewelina Chechelska

"Dobrzanki"

W środę, 12 października, uczniowie klasy II i III Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej KANA udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, na zajęcia z Edukacji Regionalnej.
Tematem spotkania był Folklor Jaworzna, a gościły na nim, ubrane w przepięknie zdobione stroje krakowskie, Panie z zespołu "Dobrzanki". Zespół ten kultywuje tradycje ludowe oraz propaguje folklor. Dzieci miały okazję nie tylko przyjrzeć się z bliska niezwykłym wzorom i haftom na poszczególnych częściach garderoby, lecz również, niektórzy mogli te stroje przymierzyć!

Dobrzanki

Dobrzanki

Spotkanie odbyło się w dobrej atmosferze, a uczestnicy spotkania, jak zwykle opuścili Miejską Bibliotekę Publiczną bogatsi o wiedzę i nowe doświadczenia.

Ewelina Chechelska

ZAKŁADAMY ZIELNIK

Na zajęciach przyrodniczych uczniowie zakładali własne zielniki. Nie było to takie proste, gdyż najpierw uczniowie musieli określić, jaki zielnik będą tworzyć - w tym celu trzeba było zebrać i rozpoznać dane rośliny. Następnie rośliny, które zostały zebrane przez dzieci (na terenie zielonym naszej szkoły) przy pomocy nauczyciela zostały poddane tygodniowemu procesowi suszenia.

ZAKŁADAMY ZIELNIK

ZAKŁADAMY ZIELNIK

W zielniku znalazły się zarówno rośliny polne, jak i liście drzew. Wykonanie zielnika zajęło każdemu uczestnikowi zajęć dość sporo czasu. Efekty są świetne. Zapraszamy do oglądania naszych zielników na wystawce szkolnej.

Agnieszka Mazur

Domek Myśliwski w Jaworznie

W dniu 29 września 2016 r. uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej KANA w Jaworznie przeżyli niezwykłą leśną przygodę.

Domek Myśliwski w Jaworznie

Domek Myśliwski w Jaworznie

Dzieci, wraz z opiekunami zwiedziły Domek Myśliwski w Jaworznie, poznały historię św. Huberta, patrona myśliwych i leśników oraz ruszyły lasem, obserwując przyrodę. W możliwie największej ciszy :) obserwowały dary natury, spotkały dzikiego gołębia i poznały ślady zwierząt leśnych. Uczniowie zobaczyli, gdzie leśne zwierzęta się stołują, co jedzą i piją. Ogromne wrażenie na dzieciach wywarło pole kukurydzy oraz lornetka, przez którą obserwowały świat.

Domek Myśliwski w Jaworznie

Domek Myśliwski w Jaworznie

Ekscytujący i pełen wrażeń dzień zakończyło zajadanie kiełbasek z rusztu oraz pysznego, pieczonego chleba. Bez wątpienia była to bardzo udana wycieczka, za którą serdecznie dziękujemy organizatorowi całego spotkania - Panu Pawłowi Jarczykowi.

JESIENNE MANDALE

Na Kółku Małego Przyrodnika uczniowie rozmawiali na temat jesieni. Dowiedzieli się m.in. dlaczego liście zmieniają swoje kolory, jak i dlaczego znikają. Ponadto zostało przygotowane dla dzieci tajemnicze, sensoryczne pudło jesienne. Za pomocą zmysłu dotyku dzieci rozpoznawały skarby takie jak: kasztany, żołędzie, orzechy, szyszki i inne. Następnie ze swoich przyniesionych zbiorów tworzyły piękne mandale, które można oglądnąć na wystawie szkolnej. Zapraszamy!

JESIENNE MANDALE

JESIENNE MANDALE

Agnieszka Mazur

DWÓR ZIELENIEWSKICH

W dniu 22 września uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej wybrali się do Dworu Zieleniewskich w Trzebini. Co miesiąc organizowane są tam różne koncerty, recitale gwiazd, wystawy, warsztaty plastyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi.

DWÓR ZIELENIEWSKICH

DWÓR ZIELENIEWSKICH

Nasi uczniowie tym razem wybrali się na audycję muzyczną pt. "Muzyka opowiada i maluje - prezentacja wybranych utworów muzyki programowej". Dzieci miały możliwość "powędrować" (muzycznie) do lasu - odgadywać odgłosy ptaków. Uczniowie wysłuchali utworów: "Kukułka", "Łabędź", "Taniec pajaca", "Stary zamek". Poznali instrumenty muzyczne, takie jak: fortepian i wiolonczela. Przypomnieli sobie, co oznaczają niektóre terminy muzyczne, np.: "forte", "piano".
Po koncercie uczniowie zwiedzili Specjalizowaną Krajową Wystawę Filatelistyczną "Całostki 2016". Wybrali się również do pobliskiego parku, aby poszukać pierwszych oznak jesieni - kasztanów, żołędzi oraz kolorowych liści. Było bardzo radośnie i ciekawie!

Agnieszka Mazur

WKRÓTCE JESIEŃ

Wrzosy kwitną cały wrzesień.
To znak właśnie, że już jesień.
Na polanie grzyby rosną
I pod świerkiem i pod sosną...

WKRÓTCE JESIEŃ

Uczniowie klasy trzeciej podczas zajęć z plastyki tworzyli kolorowe, jesienne drzewa z pestek dyni oraz liście techniką haftu krzyżykowego.

WKRÓTCE JESIEŃ

W ramach Koła Małego Przyrodnika, aby w pełni przywitać jesień (23 września) wszyscy uczniowie naszej Szkoły wykonali polanę grzybów: muchomorów i maślaków. Uczniowie rozmawiali o "sztuce" upcykling'u. Podziwiali przedmioty, które zostały ponownie przywrócone do codziennego użytku, m.in.: wazony ze szklanych słoików, dekoracje z różnych guzików, a sami z rolek papierowych wykonali kolorowe grzybki.

WKRÓTCE JESIEŃ

Jesień to piękna pora roku, która przynosi nam niezwykłą paletę barw.

Agnieszka Mazur

WITAJ SZKOŁO!

Tysiące szkół, tysiące klas
Rozwarło swoje bramy...
Do wspólnej pracy stańmy dziś.
Uwaga! Za - czy - na - my!

W dniu 1 września w Uniwersyteckiej Katolickiej Szkole Podstawowej w Jaworznie po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej, odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Tradycyjnie pierwsze, powakacyjne spotkanie ze Szkołą poprzedziła uroczysta Msza Święta w Kościele p.w. św. Karola Boromeusza, na której zebrali się uczniowie, rodzice, dziadkowie, bliscy oraz Grono Pedagogiczne.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Po Mszy św., w Szkole, wszyscy zgromadzeni zostali serdecznie przywitani przez Panią Dyrektor. Najmłodsi uczniowie otrzymali nowe mundurki szkolne oraz drobne upominki. Dzieci zwiedziły Szkołę, poznały swoich nowych kolegów, a także miejsca, w których będą się uczyć. Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia, który wywołuje wiele emocji.
Życzymy wszystkim powodzenia w zdobywaniu nowej wiedzy!

Agnieszka Mazur

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o godz. 16:00 w kościele pw. Św. Karola Boromeusza w Jaworznie. Po zakończonej Mszy Świętej uczniowie wraz z rodzicami oraz Gronem Pedagogicznym udadzą się do szkoły.

Wioska Indiańska

W poniedziałek 20 czerwca uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej KANA w Jaworznie odwiedzili Wioskę Indiańską i tym samym zamienili się w dzikich Indian.

Wioska Indiańska

Wioska Indiańska

Twarze dzieci pokryły wojenne barwy, które dodały im siły i energii na cały dzień. Nasi podopieczni dumnie pokonywali ciężki i wymagający skupienia tor przeszkód, strzelali z łuku, grali na fascynujących instrumentach oraz brali udział w pokazie indiańskiego stroju. Spotkanie zakończyło się smakowaniem pysznej kiełbaski, "upolowanej" podczas ciężkiego dnia pełnego wrażeń. Nasi zadowoleni uczniowie wrócili do domu z plecakami pełnymi indiańskich pamiątek, a nabywcy "Łapaczy snów" wieczorem mogli spokojnie zasnąć z nadzieją, że indiańskie wierzenia okażą się prawdą i żadne koszmary nie zakłócą ich snu.

Występ Marianki :)

W związku z XX Jubileuszem Złotego Pióra Prezydenta Jaworzna, w dniu 16 czerwiec 2016 r. na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się dwa występy. Jeden teatralny, a drugi wokalno-muzyczny. Uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej KANA zasiedli na widowni, aby duchowo wesprzeć swoją koleżankę - Mariannę Domańską, uczennicę klasy pierwszej.

Występ Marianki :)

Występ Marianki :)

Marianka w swoim czasie wolnym aktywnie uczestniczy w spotkaniach grupy teatralnej "Czadowe Dzieciaki", prowadzonej przez Panią Annę Korczyk z Młodzieżowego Domu Kultury im. Jaworzniaków na Osiedlu Stałym. Z związku z tym wystąpiła wraz ze swoją grupą teatralną, która zaprezentowała wysoki poziom oraz świetną grę aktorską. Scenariusz przedstawienia był bardzo ciekawy i ambitny, a Marianka zaimponowała nam swoją odwagą i swobodą, z jaką poruszała się na scenie. Jesteśmy dumni, że uczennica naszej szkoły realizuje się w taki sposób.
Następnie miał miejsce występ artystek ze szkoły średniej, które urzekły nas śpiewem i grą na gitarze. Spotkanie przebiegło w miłej, muzycznej atmosferze.

Dzień Mamy i Taty.

W dniu 14.06.2016 r. na terenie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej KANA w Jaworznie, świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty.

Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty

Całą uroczystość rozpoczął występ artystyczny uczniów naszej szkoły, który zakończyły głośne brawa. Zanim Kochani Rodzice zostali obdarowani pięknymi, ręcznie wykonanymi laurkami, wszyscy uczestnicy spotkania, podzieleni na grupy, integrowali się podczas wspólnej zabawy. Mieli zadania do wykonania, z których każdy zespół wywiązał się bez zarzutu, zaskakując kreatywnością i niezwykle twórczym myśleniem.

Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty

Oby jak najwięcej tego typu spotkań, które zacieśniają więzi międzyszkolne!

Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty

Poranek muzyczny

W dniu 9 czerwca uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej KANA w Jaworznie uczestniczyli w ostatnim spotkaniu z cyklu "Poranki muzyczne". W tym celu udali się jak zawsze do Dworu Zieleniewskich w Trzebini.

Poranek muzyczny

Poranek muzyczny

Tym razem na naszych podopiecznych czekał quiz wiedzy muzycznej, wyniesionej z dotychczasowych koncertów. Dzieci poradziły sobie bardzo dobrze, były skupione i skoncentrowane, a drobne nagrody motywowały każdego uczestnika spotkania do aktywnej i zdrowej rywalizacji. Na koniec mieliśmy przyjemność zobaczyć piękną wystawę, która wywarła na dzieciach ogromne wrażenie.

Poranek muzyczny

Poranek muzyczny

Spotkanie przebiegło w pozytywnej atmosferze, a nasi podopieczni zostali zaproszeni do dalszego uczestnictwa w "Porankach muzycznych", które wznowione zostaną w roku szkolnym 2016/2017. Niewątpliwie z zaproszenia skorzystamy!

Rozbawione książki

W dniu 8 czerwca uczniowie klasy drugiej i trzeciej Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej KANA w Jaworznie, wzięli udział w ostatnim już w tym roku szkolnym spotkaniu z cyklu: "Rozbawione książki".
Uczniowie klasy pierwszej w tym czasie obejrzeli kilka odcinków "Koziołka Matołka", który jest ich lekturą szkolną. Na zajęciach z biblioterapii dzieci wysłuchały opowiadania pt.: "Drwal z Jaworzna". Rozmawiali na temat najciekawszych miejsc naszego miasta i ku uciesze naszych pociech, układali tangramy.

Alicja po drugiej stronie lustra

Zajęcia odbyły się w miłej atmosferze, której towarzyszyły podziękowania i pożegnania. Nie ma się czym jednak martwić - w przyszłym roku szkolnym niewątpliwie będziemy kontynuować nasze wyjścia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie. Do zobaczenia!

Dzień Dziecka

W dniu 30 maja 2016 r. uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Dziecka. Główną atrakcją było wyjście do Multikina na seans pt: "Alicja po drugiej stronie lustra".
Uczniowie byli bardzo zadowoleni. Film ocenili pozytywnie, a sama radość ze wspólnego wyjścia towarzyszyła dzieciom podczas całego dnia. Po powrocie do szkoły na podopiecznych naszej szkoły czekała niespodzianka w postaci pysznych przekąsek i smacznych napojów.

Alicja po drugiej stronie lustra

1 czerwca 2016 r. uczniowie na zajęciach plastycznych wyszli w plener malarski. Na rozciągniętej, przeźroczystej folii, malowali farbami "Wiosenną łąkę". Zabawy było co niemiara! Zajęciom towarzyszyła słoneczna pogoda.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Cały dzień minął błyskawicznie. Jak mawia stare przysłowie: to, co dobre, szybko się kończy. Jak można się domyślać, dzieci z niecierpliwością czekają już na następny Dzień Dziecka :)

Poranek muzyczny

W czwartek, 19.05.2016 r. uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej KANA wzięli udział w spotkaniu z cyklu "Poranki muzyczne", które odbyło się jak zawsze na terenie Dworu Zieleniewskich w Trzebini.
Tym razem nasze "Aniołki" miały okazję usłyszeć niebiańską muzykę, wydobywającą się z harfy - zachwycającego instrumentu, który wywarł na uczestnikach spotkania ogromne wrażenie, a także dźwięki wydobywające się z saksofonów. Dzieci poznały różnice między saksofonem sopranowym a altowym, występujące zarówno w budowie, jak i brzmieniu tych dwóch instrumentów.
Spotkanie przebiegło w przyjemniej atmosferze, a dzieci jeszcze długo je wspominały.

Poranek muzyczny

Poranek muzyczny

Ciekawy gość - wybitny kompozytor, pianista i kierownik muzyczny

W dniu 10 maja 2016 r. mury naszej szkoły odwiedził Pan Aleksander Brzeziński - wybitny kompozytor, pianista i kierownik muzyczny; autor wielu znanych utworów muzycznych.
Nasz miły Gość przeprowadził z dziećmi niezwykle atrakcyjne zajęcia, podczas których uczniowie uporządkowali swoją wiedzę muzyczną. Należy nadmienić, że okazała się ona bardzo rozległa, co pozytywnie zaskoczyło Pana Kompozytora. W dalszym ciągu spotkania Pan Aleksander Brzeziński wytłumaczył, za pomocą przywiezionych przez siebie "narzędzi pracy", w jaki sposób tworzy się muzykę. Dzięki temu uczestnicy spotkania mogli połączyć swoje siły i stworzyć jeden wspólny utwór muzyczny, który powstał wskutek improwizacji poszczególnych osób.

Ciekawy gość

Dzieci były pod ogromnym wrażeniem. W końcu niecodziennie zostaje się Małym Kompozytorem :-)

WYCIECZKA DO KRAKOWA

W dniu 9 maja 2016 r. uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej KANA wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem wjazdu było wzięcie udziału w ostatnim już w tym roku szkolnym spotkaniu z muzyką, które odbyło się, jak zawsze, w krakowskiej Filharmonii.
Uczniowie naszej szkoły zwiedzili także Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Małgorzaty, a także Kościół św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa w Krakowie na Skałce wraz z Kryptą Zasłużonych. Największą jednak atrakcją była dla dzieci Smocza Jama oraz spotkanie oko w oko ze smokiem, który - o zgrozo - zionął najprawdziwszym ogniem.

WYCIECZKA DO KRAKOWA

WYCIECZKA DO KRAKOWA

Owocny dzień zakończył przepiękny koncert w Filharmonii, na którym dzieci poznały muzykę z niemalże całego świata. W końcu przecież, aby znaleźć się w wymarzonych miejscach, wystarczy tylko zamknąć oczy i użyć tego, co bezcenne - naszej wyobraźni...

WIOSNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Ach, motylki już fruwają,
dni wiosenne przybywają,
rybki w stawie się pluskają
plim i plum, i plim i plum...

Wiosna to radosny czas, kiedy zwierzęta i rośliny budzą się do życia. Kwitną drzewa, przylatują ptaki z dalekich stron świata. Przyroda przybiera pięknych barw.

WIOSNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ

WIOSNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Uczniowie klasy drugiej i trzeciej na zajęciach przygotowali wiosenną gazetkę szkolną. Wykonali prace plastyczne, tj. kolorowe konewki, wiosenne kwiaty (irysy, konwalie, tulipany, żonkile). Ponadto dzieci tworzyły z aluminiowych drucików koralikowe kwiaty. "Budowały" swoje wiejskie zagrody z plastelinowymi zwierzątkami. Zajęciom towarzyszyła miła atmosfera.

WIOSNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Kumka żaba i ropucha
kum, kum, kum, kum
Wystrzeliły kwiatów pąki.
Ćwirlą pliszki i skowronki...

WYCIECZKA DO KRAKOWA

W dniu 15.04.2016 r. uczniowie klasy drugiej i trzeciej wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Zobaczyli Zamek Królewski na Wawelu, przespacerowali się dziedzińcem arkadowym. Byli także w Katedrze Królewskiej.
W Filharmonii im. K. Szymanowskiego dzieci wysłuchały koncertu muzycznego pt.: "Matematyka i muzyka". Tym razem Babcia Melodia, Dziadek Rytmus i Kuzynka Klawiaturka zorganizowali na scenie Wiosenną Szkołę, w której była mowa o związkach matematyki z muzyką. Aktorzy wraz z uczestnikami m.in.: rapowali tabliczkę mnożenia, powtarzali gamę (w formie śmiesznej rymowanki). Dzieci miały możliwość wysłuchania utworów muzycznych z uczestnictwem oboju i werbla. Na scenie wystąpiła grupa rytmiczna Szkoły Muzycznej I st. nr 1, która przedstawiła układ taneczny "Wartości nut". Ponadto dzieci wraz z Zespołem "Małe Instrumenty" muzykowały - wydobywały różne dźwięki z małych przedmiotów takich jak: plastikowe butelki, pudełeczka, puszki, woreczki foliowe. Wycieczce towarzyszyła radosna atmosfera i słoneczna pogoda.

WYCIECZKA DO KRAKOWA

WYCIECZKA DO KRAKOWA

Dwór Zieleniewskich

W dniu 14 kwietnia na terenie Dworu Zieleniewskich w Trzebini odbył się koncert muzyczny pt.: "Formy muzyczne".
Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać wybrane formy muzyczne, wsłuchać się w znane, choć grane na rozmaite sposoby, utwory i sprawdzić siebie oraz swoją wiedzę muzyczną, próbując odpowiedzieć na ciekawe pytania zadawane przez Panią prowadzącą zajęcia.
Spotkanie jak zawsze przebiegło w radosnej atmosferze, a uczniowie naszej szkoły po koncercie mieli okazję przyjrzeć się z bliska aż dwóm wystawom - w tym niezwykłej wystawie filatelistycznej.

Dwór Zieleniewskich

Dwór Zieleniewskich

Moskiewska Rewia na Lodzie!

Początkiem kwietnia bieżącego roku uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej KANA odwiedzili Stadion Zimowy MOSiR w Sosnowcu, gdzie obejrzeli Moskiewską Rewię na Lodzie!
Tym razem niezwykle utalentowani artyści zaprezentowali spektakl "Królowa Śniegu", który oparty jest na motywach baśni H. Ch. Andersena.
Widowisko zapierało dech w piersiach, trudno więc się dziwić, że atmosfera była gorąca, pomimo otaczającego widzów lodu ...

Moskiewska Rewia na Lodzie!

Moskiewska Rewia na Lodzie!

SZTUKA TEATRALNA NA PAPIERZE

6 kwietnia uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych w Bibliotece Miejskiej w Jaworznie.
Rozmawiali oni o emocjach, poznali nową formę teatru - Kamishibai. Jest to teatr przenośny, czyli bajki - opowiadania składające się z około 10 pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie. To świetna forma głośnego czytania dla dzieci. Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera!

SZTUKA TEATRALNA NA PAPIERZE

Zmartwychwstał Pan Alleluja, Alleluja


TO JUŻ WIOSNA...

Wiosna to piękna pora roku, dlatego też co roku w naszej Szkole
odbywają się warsztaty "Z ekologią za pan brat".

W dniach 21-22 marca 2016 r. gościliśmy w naszych szkolnych murach dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 15 oraz Integracyjnego Przedszkola nr 12 w Jaworznie. Razem z naszymi uczniami uczestniczyły one w zabawach integracyjnych, tańczyły, śpiewały piosenki o wiośnie, rozwiązywały zagadki "Odgłosy natury"... Ponadto dużą atrakcją okazały się wykonywane w asyście nauczyciela eksperymenty z wodą takie jak: wulkan, czy ciecz Niutonowska. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzenia Szkoły - pooglądania szkolnych sal lekcyjnych. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci wykonały piękne biedronki techniką origami. Otrzymały również pamiątkowe dyplomy.
Spotkaniom towarzyszyła radosna atmosfera!

TO JUŻ WIOSNA...

TO JUŻ WIOSNA...

"Pani od owadów" :)

10 marca 2016 r. mury naszej szkoły odwiedziła Pani Katarzyna Suchanek.
Przeprowadziła prelekcję na temat owadów, jakie można spotkać w naszym kraju, jak również tych egzotycznych.
Uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej KANA mieli możliwość przyjrzeć się z bliska okazom zarówno żywym, jak i martwym.
Spotkanie było bardzo interesujące!

Pani od owadów

Pani od owadów

DZIEŃ OTWARTY W UNIWERSYTECKIEJ KATOLICKIEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ!


KONKURS RECYTATORSKI

W dniu 12.02.2016 r. w naszej Szkole odbył się szkolny Konkurs Recytatorski. W eliminacjach uczestniczyły dzieci z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Wszyscy uczniowie wspaniale recytowali przygotowane wcześniej wiersze Brzechwy, Tuwima, Kasdepke oraz innych autorów. Jury trudno było wytypować osoby, które będą reprezentować naszą Szkołę w Konkursie na szczeblu miejskim.
Grono laureatów i wyróżnionych to: I miejsce ex aequo - Tomasz Gębala, Maja Mróz, Stanisław Wiśniewski, II miejsce - Magdalena Godzina, Mateusz Konieczny, III miejsce - Karolina Pietrzak, Aleksandra Radko. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomiki za udział w konkursie. Gratulujemy!

KONKURS RECYTATORSKI

KLASOWY DZIEŃ GIER

W dniu 11 lutego klasa druga obchodziła Klasowy Dzień Gier (nie tylko) Planszowych. Dzieci grały w swoje ulubione gry, które przyniosły tego dnia do Szkoły. Były to edukacyjne gry planszowe, quizy, zgadywanki, bierki, Scrabble, Twister... Dzieci w tak przyjemny sposób miały możliwość doskonalić przydatne umiejętności, tj. spostrzegawczość, cierpliwość, logiczne myślenie, przeliczanie, współpracowanie w zespole. Dzieci uczyły siebie nawzajem - jak grać w poszczególne gry, jakich zasad należy przestrzegać.
Śmiechu i uśmiechu było co niemiara. To miły sposób na wspólne spędzenie czasu. Grając w gry edukacyjne można przecież wiele się nauczyć i poznać coś nowego!

KLASOWY DZIEŃ GIER

OP-ART

Uczniowie z kl. II poznali nowy kierunek w sztuce nowoczesnej, tj. Op-art. Jest to sztuka optyczna - oddziaływanie na oko widza. To stosowanie czarnych i białych kombinacji linii, które dają geometryczne złudzenia optyczne i wywołują wrażenie głębi - ruchu. Na zajęciach plastycznych uczniowie mieli możliwość stworzenia właśnie takich prac "Op-art". Zajęciom towarzyszyła dobra zabawa i miła atmosfera.

OP-ART

OP-ART

SZKOLNY BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 25 stycznia 2016 r. odbył się Bal Karnawałowy dla najmłodszych uczniów naszej Szkoły. Uczniowie z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej chętnie bawili się na udekorowanym balonami i kolorowymi serpentynami parkiecie.

SZKOLNY BAL KARNAWAŁOWY

SZKOLNY BAL KARNAWAŁOWY

W tym dniu Szkoła "zamieniła się" w krainę bajek i baśni. Można było spotkać księżniczki, wróżki, piratów, wojowników, postaci z kreskówek. Dzieci uczestniczyły w różnych, zorganizowanych zabawach np.: w zgadywankach, z jakiej bajki pochodzi utwór muzyczny, i innych.

SZKOLNY BAL KARNAWAŁOWY

SZKOLNY BAL KARNAWAŁOWY

Atmosfera podczas zabawy była wspaniała, dzieci wzięły udział w tańcach mini-disco. Na uroczystości, nie mogło zabraknąć oczywiście "Makareny" i "Kaczuszek". W czasie zabawy uczniowie mieli możliwość skosztowania słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy za pomoc :-) Uczniowie nie mogą już doczekać się następnego balu przebierańców.

Uczniowie klasy pierwszej Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej mieli zaszczyt gościć na terenie Przedszkola Miejskiego nr 15, gdzie odbyło się przedstawienie z dwóch, jakże ważnych okazji, mianowicie: Jasełek oraz Dnia Babci i Dziadka.
Świetnie zapowiadający się mali aktorzy z przedszkola byli rewelacyjni. Uczestnicy spotkania z zapartym tchem śledzili losy bohaterów przedstawienia, a na scenie rozbrzmiewał śpiew i mistrzowsko wypowiedziane kwestie.
Po części oficjalnej wszystkie dzieci zajęły się wspólną zabawą, co pozwoliło na nawiązanie nowych znajomości oraz spędzenie czasu w bardzo miłej atmosferze.

Jasełka oraz Dzień Babci i Dziadka

Jasełka oraz Dzień Babci i Dziadka

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

W dniu 20 stycznia w Uniwersyteckiej Katolickiej Szkole Podstawowej odbyło się świąteczne spotkanie z rodzicami, babciami i dziadkami, przybliżające piękną historię Bożego Narodzenia.
W Jasełkach, przed zaproszonymi gośćmi wystąpiły dzieci w przepięknych strojach przygotowanych przez rodziców. Sceny z życia nowonarodzonego Dzieciątka, aniołów, pasterzy i dzieci przeplatane były wspólnie śpiewanymi kolędami. Salę zdobiła piękna dekoracja - zaśnieżone Betlejem z rozgwieżdżonym niebem i stajenką. Nastroju dodały także mieniące się lampki, lampiony i świece.
Wydarzenie to połączone zostało z Dniem Babci i Dziadka. Uczniowie z okazji tej zaśpiewali swoim babciom i dziadkom piosenki, wyrecytowali wierszyki, złożyli życzenia. Podarowali również kolorowe, własnoręcznie wykonane laurki.
Po zakończonych występach nastąpiła chwila dla "fotografów". Słychać było głosy zachwytu nad występem młodych aktorów. Był to niezwykły dzień, w którym gościło wiele uśmiechów i wzruszeń.

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

W ZIMOWYM NASTROJU

Pada śnieżek biały,
puszysty i suchy,
idą na spacerek
malutcy i duzi...

Uczniowie klasy drugiej tworzyli zimowe prace plastyczne. Do ich wykonania potrzebne były białe pasty do zębów oraz nietypowe przybory malarskie tj.: patyczki, zapałki. Do wykonania "Pejzażu zimowego" uczniowie wykorzystali linie proste, łamane i krzywe. Zajęciom towarzyszyła miła atmosfera.

W ZIMOWYM NASTROJU

W ZIMOWYM NASTROJU

Poranek muzyczny

W dniu 14 stycznia 2016 r. uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej KANA wzięli udział w noworocznym koncercie, który odbył się na terenie Dworu Zieleniewskich w Trzebini.
Ten poranek muzyczny rozpoczął się przepięknym fragmentem "Dziadka do orzechów", nawiązującym do zajęć z ubiegłego roku. Zagrany został na fortepianie, który towarzyszył uczestnikom spotkania aż do końca, zarówno solo, jak i w duecie z wiolonczelą, która została dokładnie opisana osobom, biorącym udział w zajęciach. Dzieci odświeżyły swoją dotychczas zdobytą wiedzę muzyczną, poznały nowe informacje, a przede wszystkim mogły uwrażliwić się na sztukę i zatracić w muzyce.
Na koniec uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność obejrzeć zapierającą dech w piersiach wystawę fotografii, która wywarła na nich ogromne wrażenie. Całe spotkanie przebiegało w atmosferze pełnego skupienia, adekwatnego do okoliczności.

Poranek muzyczny

Poranek muzyczny

Uprzejmie informujemy, że w dniach 30.12.2015 r. - 06.01.2016 r. sekretariat szkoły będzie nieczynny.
Za utrudnienia przepraszamy.

"Pokój zamieszka, kiedy Pan przybędzie".
W adwentowej refleksji, w ciszy wyczekiwania
na wigilijną gwiazdę, do gorącego i otwartego serca
niech przyjdzie Chrystus
i umocni nas Swoim pokojem,
byśmy go mogli rozdawać wszędzie tam,
gdzie niepokój i lęk.
Błogosławionych, dobrych Świąt Bożego Narodzenia.

Uniwersytecki Zespół
Szkół Katolickich KANA

Boże Narodzenie 2015

Szkolna Wigilia

W dniu 14.12 uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w kolejnych zajęciach z edukacji globalnej. Tym razem "odwiedzili" Gwatemalę. Zapoznali się z różnorodnością strojów tradycyjnych z kilku krajów. Rozmawiali na temat konieczności dopasowania stroju do warunków klimatycznych oraz do okazji. W grupach tworzyli postaci - projektowali odpowiedni ubiór do danej pogody: słonecznej, deszczowej, zimowej . Poznali surowce, z jakich produkuje się niektóre materiały. Oglądnęli prezentację multimedialną o Gwatemali (krajobrazy, życie codzienne, kultura mieszkańców w/w kraju). Uczniowie poznali również ciekawostki, m.in. to, że tradycyjne ubrania Gwatemalczyków nadal są szyte ręcznie. Z racji tego, na zajęciach zaproponowano tradycyjne "szycie" ubrań - dzieci otrzymały kartki w kształcie koszulek oraz kolorowe nitki, którymi "zszywały" koszulkę (brzegi kartki). Spotkaniu towarzyszyła bardzo radosna atmosfera!

Szkolna Wigilia

Szkolna Wigilia

EDUKACJA GLOBALNA: GWATEMALA - dziedzictwo Majów

W dniu 14.12 uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w kolejnych zajęciach z edukacji globalnej. Tym razem "odwiedzili" Gwatemalę. Zapoznali się z różnorodnością strojów tradycyjnych z kilku krajów. Rozmawiali na temat konieczności dopasowania stroju do warunków klimatycznych oraz do okazji. W grupach tworzyli postaci - projektowali odpowiedni ubiór do danej pogody: słonecznej, deszczowej, zimowej . Poznali surowce, z jakich produkuje się niektóre materiały. Oglądnęli prezentację multimedialną o Gwatemali (krajobrazy, życie codzienne, kultura mieszkańców w/w kraju). Uczniowie poznali również ciekawostki, m.in. to, że tradycyjne ubrania Gwatemalczyków nadal są szyte ręcznie. Z racji tego, na zajęciach zaproponowano tradycyjne "szycie" ubrań - dzieci otrzymały kartki w kształcie koszulek oraz kolorowe nitki, którymi "zszywały" koszulkę (brzegi kartki). Spotkaniu towarzyszyła bardzo radosna atmosfera!

EDUKACJA GLOBALNA: GWATEMALA - dziedzictwo Majów

EDUKACJA GLOBALNA: GWATEMALA - dziedzictwo Majów

DWÓR ZIELENIEWSKICH

Uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej w dn. 10 grudnia wzięli udział w Poranku Muzycznym w Trzebini. Dzieci wysłuchały pięknych utworów, m.in.: P. Czajkowskiego; C. Debussy'ego "Taniec śniegu"; Saint-Seans'a "Taniec zwierząt". Dzieci poznały nowy instrument - fagot oraz rosyjski taniec ludowy - trepak. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy koncertu przy pięknym akompaniamencie fortepianu śpiewali kolędy.
W tym dniu uczniowie obejrzeli także wystawę pt. "Japonia w obiektywie". Dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone!

Biblioteka - 'Najpiękniejsze święta'

Biblioteka - 'Najpiękniejsze święta'

Grudniowe inspiracje

Na zajęciach plastycznych uczniowie klasy II wykonywali świąteczne dekoracje. Były to piękne aniołki, brokatowe renifery oraz malutkie choinki ozdabiane cekinami. Zajęciom towarzyszyła twórcza atmosfera.

Grudniowe inspiracje

Biblioteka - "Najpiękniejsze święta"

W dniu 9 grudnia uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej uczestniczyli w zajęciach w Bibliotece. Tematem przewodnim spotkania były zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Uczniowie wysłuchali opowiadania pt.: "Najpiękniejsze święta". Z kolorowych papierów wykonywali także pudełeczka-prezenciki (techniką origami). W drodze powrotnej do Szkoły, dzieci miały okazję pooglądać piękną, kolorową, świecącą choinkę, znajdującą się na Rynku w Jaworznie.
Wyjściu towarzyszyła miła atmosfera.

Biblioteka - 'Najpiękniejsze święta'

Biblioteka - 'Najpiękniejsze święta'

Dzień Górnika

4 grudnia obchodziliśmy Dzień Górnika. Uczniowie z klasy drugiej z zaciekawieniem obejrzeli prezentację multimedialną, przedstawiającą pracę górników. Wysłuchali wierszy "Węglowa rodzinka" oraz "W kopalni". Uczniowie mieli szansę na poszerzenie swoich wiadomości na temat tej ciężkiej pracy, barw górniczych, symboli (żelazo i perlik) oraz ubioru - munduru górniczego. Dowiedzieli się, że praca górnika nie jest łatwa. Uczniowie uzupełniali historyjkę "O węglu" (jego zastosowanie) oraz kolorowali ilustrację stroju górniczego. Zajęciom towarzyszyła miła atmosfera.

Dzień Górnika

Dzień Górnika

EDUKACJA GLOBALNA - GHANA

W dniu 30.11. br. uczniowie z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z edukacją globalną. Tym razem "zwiedzali" Ghanę. Celem zajęć było uświadomienie uczestnikom, jak ważne znaczenie ma woda w życiu codziennym, ukazanie problemów z dostępem do wody pitnej, a także motywowanie do oszczędzania wody. Dzieci rozmawiały o Ziemi - niebieskiej planecie. Poznali pojęcie wody słonej i słodkiej. Następnie wzięły udział w rozróżnianiu - porównaniu, ile na Ziemi mamy wody słodkiej, nadającej się do picia. Dzieci odmierzały miarkami kuchennymi ilość wody, przelewając ją do poszczególnych naczyń symbolizujących: "wodę z lodowców", "wody podziemne", "wody powierzchniowe". Uczestnicy zastanawiali się także nad pytaniem, do czego potrzebna jest woda? - tworząc przy tym kodeks oszczędzania wody.

EDUKACJA GLOBALNA - GHANA

EDUKACJA GLOBALNA - GHANA

Uczniowie oglądnęli prezentację multimedialną przedstawiającą ogólne informacje o położeniu Ghany, terenie, klimacie, roślinności, itp. Mieli również możliwość obejrzenia oraz zagrania na bębnie - najważniejszym instrumencie muzycznym w Ghanie. Spotkaniu towarzyszyła - jak zwykle - miła atmosfera.

EDUKACJA GLOBALNA - PAKISTAN

Edukacja globalna to część wychowania oraz kształcenia obywatelskiego. Rozszerza ona wiedzę poprzez uświadamianie istnienia zjawisk i współzależności łączących ludzi i miejsca na całym świecie. Ukazuje wzajemne powiązania i przenikanie się systemów kulturowych, środowiskowych, ekonomicznych, społecznych, politycznych, a także technologicznych. Edukacja ta sprzyja kształtowaniu postaw odpowiedzialności, szacunku, otwartości, uczciwości - Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła".

EDUKACJA GLOBALNA - PAKISTAN

EDUKACJA GLOBALNA - PAKISTAN

Uczniowie z Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły w Jaworznie rozpoczęli kolejny cykl spotkań z edukacją globalną. Dzieci poznały już takie kraje jak: Wietnam, Peru, Algierię, Kenię. 23.11.2015r. uczniowie "podróżowali" do Pakistanu. Głównym celem zajęć było ukazanie różnorodności zawodów wykonywanych przez tamtejszą społeczność. Uczniowie oglądnęli prezentację multimedialną przybliżającą krajobrazy, kulturę i codzienne życie ludzi w Pakistanie. Uczniowie wskazywali poznawany kraj na mapie. Bawili się w kalambury, rysowali wymarzone zawody. Dużym zainteresowaniem cieszył się także "druk blokowy" - sposób zdobienia tkanin. Polega on na odbijaniu na tkaninie kolorowych, geometrycznych wzorów utworzonych w drewnie lub gumie. Dzieci na utworzenie swojego stempla wykorzystały pudełka, dwustronną taśmę klejącą, patyczki, mulinę oraz gęstą farbę - poprzez to powstały piękne wzorniki na tkaniny. Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera.

Dworek Zieleniewskich

W dniu 19 listopada 2015 r. (tj. czwartek), uczniowie naszej szkoły mieli nieopisaną przyjemność uczestniczyć w kolejnym spotkaniu z cyklu "Poranki Muzyczne", które odbyło się w Dworku Zieleniewskich w Trzebini.
W związku z tym, że tematem czwartkowego koncertu były "Balladowe Opowieści", pierwszym utworem zagranym na fortepianie był fragment kompozycji Fryderyka Chopina "Ballada g-mol". Dzieci poznawały kolejne zakątki muzycznego świata, wsłuchując się w melodię oraz słowa (tym razem większość utworów była śpiewana barytonem) kompozycji, takich jak: "Warszawski dorożkarz", "Muszelka" Witolda Lutosławskiego, "W grocie króla gór" Edwarda Griega, a także utworów "Kozak" i "Prząśniczka" Stanisława Moniuszki.
Po koncercie uczniowie obejrzeli wystawę pt.: "Dwa życia", czyli o tym, jaki wpływ, na to co widzimy, ma punkt patrzenia i gra świateł.

Dworek Zieleniewskich

Dworek Zieleniewskich

Niedawno mury naszej szkoły odwiedziła przedstawicielka Stowarzyszenia Młodych Patriotów, Pani Elżbieta Miąsko.
Opowiedziała historię dwóch wielkich choć nietypowych patriotów polskich: Niedźwiedzicy Baśki oraz Misia Wojtka. Przy okazji fascynującej opowieści pokazała zdjęcia nie tylko jej bohaterów, lecz również zacnych osobistości, jak m.in. Marszałka Józefa Piłsudskiego, z którym to niedźwiedzica Baśka przywitała się jak człowiek z człowiekiem, co zostało uwiecznione na fotografii. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli krótki film, w którym to Polak Mały przedstawił pokrótce historię oraz znaczenie symboli i barw narodowych. Po tej prelekcji każdy uczestnik spotkania otrzymał od Pani Elżbiety piękne naklejki, symbolizujące barwy Polski, a także krótkie zadanie do wykonania.
Całe spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a dzieci z zachwytem przystąpiły do pracy.

Teatr Sztuk

16 listopada 2015 r. (tj. poniedziałek), uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej udali się do Teatru Sztuk w Jaworznie.
Dzieci nie tylko wysłuchały prelekcji na temat historii teatru i jego rozwoju, lecz również brały czynny udział w spotkaniu, odpowiadając na pytania oraz dzieląc się swoją wiedzą, związaną z tematem zajęć. Każdy miał możliwość przyjrzeć się z bliska wszelkiego rodzaju marionetkom, pacynkom, kukiełkom, lalkom cieni, jawajkom, itp., jak również wysłuchać informacji na temat wybranych rodzajów teatru.
Całe spotkanie przebiegało w dobrej atmosferze oraz pełnym skupieniu, które umożliwiło przyswojenie tak niezwykłych i ciekawych wiadomości.

Teatr Sztuk

Teatr Sztuk

Słoik pełen owoców

- NASZE PRZETWORY -

Doczekaliśmy się sezonu,
owoców smak czujemy
- słoiki szykujemy.
Nim owoce soczyste
z drzewa pospadają
ręce nasze oczywiście
formę im nadają.
Zrobimy soki i kompoty,
powidła i dżemy.
Sporo będzie roboty,
lecz zimą jeść je chcemy...
Już wiśnie i maliny
stoją w równym rzędzie
z korzyścią dla rodziny
zimą słodko będzie!

Na zajęciach plastycznych uczniowie z klasy drugiej i trzeciej wykonywali piękne, kolorowe prace pt.: "Słoik pełen owoców" techniką odbijania pieczątek - jabłek.
Zajęciom towarzyszyła dobra zabawa.

Słoik pełen owoców

Słoik pełen owoców

Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej rozmawiali na w/w temat. Słuchali opowiadania "Wolność, radość, niepodległość". Omawiali, jak należy zachować się wobec symboli narodowych: flagi, godła, hymnu. Uczniowie z klasy drugiej układali puzzle "Moja Polska" oraz tworzyli "Białego Orła" techniką origami. Zajęciom towarzyszyła miła atmosfera.

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Rozbawione książki

W dniu 28. 10. 2015r. uczniowie naszej szkoły udali się do Miejskiej Biblioteki m.in. na zajęcia z biblioterapii "Rozbawione książki". Uczestnicy spotkania wysłuchali bajki czytanej przez panią prowadzącą zajęcia, której bohaterami były samochody, biorące udział w wyścigu. Odbyła się rozmowa na temat tekstu, a także zabawy, związane z tematem zajęć. Dzieci bardzo chętnie wywiązywały się ze stawianych przed nimi zadań.
Spotkanie przebiegało w pozytywnej atmosferze, a uczniowie naszej szkoły ze zniecierpliwieniem czekają na następne wyjście do Biblioteki.

Rozbawione książki

Rozbawione książki

ASAMBLAŻ

Uczniowie klasy drugiej z zebranych darów natury (orzechy, ziarna, kamienie, muszle) oraz drobnych elementów (cekiny, koraliki, makaron) tworzyli na lekcji plastyki asamblaż. Jest to sztuka, w której układa się kompozycję z przedmiotów gotowych - które nie są stworzone przez autora asamblażu a jedynie przez niego użyte. Asamblaż można również określić jako "przestrzenny" collage. Zajęciom, podczas których powstały piękne prace towarzyszyła twórcza zabawa.

ASAMBLAŻ

Pasowanie na ucznia

21 października 2015 r. odbyło się pasowanie na ucznia Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej, poprzedzone uroczystą szkolną Mszą świętą. Program artystyczny przygotowała klasa pierwsza i druga, pod opieką mgr Agnieszki Suski i mgr Eweliny Chechelskiej, a pasowania uczniów dokonała dyrektor szkoły - Magdalena Kielska, wywołując tym samym radość i dumę na twarzach naszych pierwszoklasistów.

Na widowni zasiedli rodzice, dziadkowie i rodzeństwo naszych uczniów, a także grono pedagogiczne oraz koleżanki i koledzy z klasy trzeciej. Dzieci spisały się na medal, wzbudzając ogromne emocje we wszystkich obecnych. Na pamiątkę otrzymały dyplomy oraz drobne upominki. Ten dzień pełen wrażeń zakończył się słodkim poczęstunkiem, a całość przebiegała w bardzo miłej atmosferze.

Pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia

MUZEUM MIASTA JAWORZNA

Uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Jaworznie w dn. 22.10.2015r. wybrali się do Muzeum Miasta Jaworzna. Oglądnęli wystawę pt.: "Indianie Wielkich Równin". Uczestniczyli także w warsztatach "Tworzenie biżuterii z kolorowych koralików". Dzieci poszerzyły swoją wiedzę o wiadomości z kultury i sztuki rdzennych mieszkańców północnej Ameryki. Poznały ubiór Indian, dowiedziały się jak polowali i co jedli. Spotkaniu podczas, którego powstały piękne naszyjniki i wspaniałe bransoletki towarzyszyła wesoła, twórcza zabawa.

MUZEUM MIASTA JAWORZNA

MUZEUM MIASTA JAWORZNA

Dworek Zieleniewskich

W dniu 15.10.2015 r. odbyła się wycieczka do Dworu Zieleniewskich w Trzebini, gdzie miał miejsce drugi już w tym roku szkolnym Koncert Muzyczny. Wzięli w nim udział uczniowie klasy pierwszej, drugiej oraz trzeciej. W związku z tym, że w tym roku odbywa się XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, tematyka spotkania nawiązywała do tego, jakże ważnego dla Polaków wydarzenia. Tym razem uczniowie poznali niezwykle interesujące informacje dotyczące życia najwybitniejszego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina, a co najważniejsze, usłyszeli charakterystyczne dla jego twórczości dzieła, m.in. walc, dwa polonezy oraz mazurki. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące zagranych na fortepianie utworów, a wybrane osoby zatańczyły poloneza, demonstrując pozostałym uczestnikom koncertu swoje umiejętności. To spotkanie miało na celu uwrażliwić dzieci na piękno muzyki oraz uświadomić, jak wielkim człowiekiem był Fryderyk Chopin. Na podstawie obserwacji dzieci można śmiało stwierdzić, że cel ten został osiągnięty.

Dworek Zieleniewskich

Dworek Zieleniewskich

KRAKÓW

W dniu 8.10.2015 r. uczniowie klasy drugiej i trzeciej pojechali na wycieczkę do Krakowa. Tym samym rozpoczęli cykl spotkań z Babcią Melodią, Dziadkiem Rytmusem, Kuzynką Klawiaturką w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego. Uczestniczyli w pierwszym koncercie muzycznym "Muzyczne tajemnice - Muzyka i Pan Pichon". Poznali życie i twórczość Fryderyka Chopina. Na scenie wystąpił także Balet Dworski Cracovia Danza prezentując piękne tańce.

KRAKÓW

KRAKÓW

Poprzez uczestnictwo w takich koncertach - dzieci mają możliwość obcowania z muzyką klasyczną, spotykają się z różnym instrumentarium. Ponadto spotkania te przybliżają uczestnikom piękny świat dźwięków.

KRAKÓW

KRAKÓW

Po koncercie muzycznym uczniowie spacerowali po Rynku - zobaczyli Sukiennice, Kościół Mariacki, Bramę Floriańską, Barbakan. Zwiedzili również wspaniałą Kamienicę Hipolitów. Zakupili pamiątki. Wycieczce towarzyszyła piękna pogoda oraz uśmiech na twarzy uczestników.

Koty z Kociej

W związku z tym, że corocznie, czwartego października, obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt, w dniu 07.10.2015r., mury Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej odwiedziła Pani Katarzyna Pokuta, współzałożycielka jaworznickiej Fundacji "Koty z Kociej".
Pani Katarzyna opowiedziała o historii fundacji, procedurach, jakie obowiązują przy udzielaniu pomocy znalezionym zwierzakom oraz powodach, dlaczego należy pomagać czworonożnym przyjaciołom. Towarzyszyła jej ulubiona pacynka o imieniu Miau Miau. Ponadto, przeprowadziła bardzo interesującą rozmowę z uczniami klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Pani Katarzyna przygotowała specjalne naklejki, którymi obdarowała uczniów nad wyraz aktywnych. Warto zaznaczyć, że takich nie brakowało. Bohaterka spotkania uwrażliwiała dzieci na krzywdę, jaka niestety czasami spotyka zwierzęta, w tym przypadku koty, przekonując, że bezbronnymi zwierzakami należy opiekować się i zajmować z należytą starannością.

Koty z Kociej

Koty z Kociej

Całemu spotkaniu towarzyszyła dobra atmosfera, a na koniec uczniowie otrzymali prezent od Pani Kasi, co wywołało nieopisaną radość i szczere uśmiechy, na twarzach dzieci :-)

MUZEUM I GEOsfera

Pierwszego października klasa pierwsza, druga oraz trzecia uczestniczyli w "Pikniku z historią". Zajęcia te przeprowadzone zostały przez Muzeum Miasta Jaworzna oraz Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera. Spotkanie uczniów z prowadzącymi zajęcia przebiegło w dwóch panelach. Pierwsza część odbyła się w Muzeum - dzieci oglądały wystawę "Najdawniejsze dzieje górnictwa w Polsce". Wystawa zaciekawiła uczniów swoją scenografią tj.: rekonstrukcją chodników górniczych, cembrownią szybu z kołowrotem. Uczestnicy pooglądali również zdjęcia przedstawiające m.in.: narzędzia górników, makietę i przekrój szybów kopalnianych.

MUZEUM I GEOsfera

MUZEUM I GEOsfera

Druga część zajęć odbyła się w Ośrodku Edukacji GEOsfera. Podczas prelekcji uczniowie poznali dawny świat jaworznickich lasów karbońskich. Spacerowali po parku oglądając różne gatunki roślin. Spotkaniu towarzyszyła piękna pogoda i dobra zabawa na placu zabaw.

BIBLIOTEKA W JAWORZNIE

W dniu 30 września uczniowie klasy drugiej i trzeciej Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Jaworznie uczestniczyli w zajęciach z Biblioterapii. Rozmawiali o tolerancji, współpracy, dzieleniu się - pomaganiu innym. Podczas spotkania uczniowie rozwiązywali zagadki z "Koła Fortuny". Wysłuchali bajkę o empatii "Przyjaciele żyrafy". Rysowali także jesienne drzewa - ćwicząc przy tym umiejętność współpracy w zespole.

BIBLIOTEKA W JAWORZNIE

Uczniowie z klasy pierwszej w tym samym czasie uczestniczyli w prelekcji pt.: "Dlaczego warto czytać?". Oglądnęli prezentację multimedialną, a następnie film.

TO JUŻ JESIEŃ

W parku w jesieni,
od kolorów aż się mieni.
Gubią liście lipy, klony,
tu liść żółty, tam czerwony.
Lekki wietrzyk dmucha wieje,
miecie liście przez aleje...

TO JUŻ JESIEŃ

TO JUŻ JESIEŃ

Uczniowie klasy drugiej na zajęciach z edukacji plastycznej powitali jesień, wykonując z papieru kolorowego dynie oraz "jesienne odbitki" - nakładając na biały papier pomalowane farbami liście. Lekcji towarzyszyła dobra zabawa.

WZOROWA ŁAZIENKA

Nasza Szkoła bierze udział w akcji "Wzorowa Łazienka 2015". Celem Programu jest promocja edukacji w zakresie higieny oraz promocja estetyzacji szkolnych łazienek. Szkoły rywalizują o różne nagrody przewidziane w tym Programie.

WZOROWA ŁAZIENKA

WZOROWA ŁAZIENKA

W związku z powyższym, w dniu 28 września odbyła się prelekcja na temat przestrzegania higieny w życiu codziennym (m.in. mycia rąk), która została przeprowadzona przez p.A.Suską. Zajęcia rozpoczęły się od rozpoznania przez uczniów za pomocą zmysłu dotyku przedmiotów, które służą do utrzymania higieny osobistej (pasta do zębów, mydło, grzebień). Następnie uczniowie oglądnęli prezentację multimedialną, krótką animację o w/w temacie oraz film instruktażowy "Jak prawidłowo myć ręce". W grupach uczestnicy układali także puzzle, które zapoczątkowały rozmowę o ważności wody w życiu człowieka ...
Zapraszamy do głosowania na prace konkursowe uczniów "Moja wymarzona łazienka szkolna" - rysunki zamieszczane są na bieżąco w Galerii Prac Szkoły ...

Oddawanie głosów odbywa się poprzez kliknięcie na przycisk "Zagłosuj" w galerii Szkoły na stronie:
www.wzorowalazienka.pl/galeria/1204

Aby Państwa głos był ważny należy podać swój adres e-mail a następnie potwierdzić go poprzez kliknięcie linka aktywującego w wiadomości (na swojej poczcie e-mail).
Można głosować raz dziennie - ale codziennie :)
Dziękujemy!

PORANEK MUZYCZNY DLA DZIECI

W dniu 24.09.2015 r. uczniowie klasy pierwszej, drugiej oraz trzeciej uczestniczyli w pierwszym, w tym roku szkolnym Koncercie Muzycznym. "Muzyczne opowieści" odbyły się w Dworze Zieleniewskich w Trzebini.

PORANEK MUZYCZNY DLA DZIECI

PORANEK MUZYCZNY DLA DZIECI

Uczniowie mieli możliwość wzbogacenia swojej wiedzy z zakresu edukacji muzycznej oraz rozbudzenia wrażliwości na muzykę. Wysłuchali m.in.: Preludium Jana Sebastiana Bacha wykonanego przez wiolonczelistę. Podczas koncertu zagrał również duet - na wiolonczeli i akordeonie - utwory "Tango" oraz "Odgłosy z gór". Spotkaniu towarzyszyły zagadki muzyczne, które dzieci chętnie rozwiązywały. Po koncercie uczniowie obejrzeli wystawę pt.: "Kto tu mieszkał?" ... czyli o mieszkańcach, rodzinie z Dworu Zieleniewskich.

PORANEK MUZYCZNY DLA DZIECI

PORANEK MUZYCZNY DLA DZIECI

Wycieczce, jak zawsze, towarzyszyła miła atmosfera.

Uwaga!

Zebranie z rodzicami uczniów szkoły podstawowej odbędzie się 8 września (wtorek) o godzinie 17:00.

Rodzinny piknik integracyjny już za nami!

Trzeci piknik integracyjny Uniwersyteckiego Zespołu Szkół Katolickich KANA za nami. Wspólny, rodzinny piknik odbył się w siedzibie KANY w Sosnowcu w sobotę, 29 sierpnia.

Rodzinny piknik integracyjny już za nami!

Rodzinny piknik integracyjny już za nami!

Na festyn przybyli uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Był to mile i ciekawie spędzony czas. Na gości czekały integracyjne konkursy: sportowe - bieg na orientację, muzyczne - opracowanie grupowego okrzyku, plastyczne - przygotowanie pocztówki z wakacji. Każda z drużyn otrzymała słodkie nagrody. Po zakończonych zabawach na uczestników czekały kiełbaski z grilla.

Rodzinny piknik integracyjny już za nami!

Rodzinny piknik integracyjny już za nami!

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji pikniku oraz wszystkim, którzy przybyli, by wspólnie się bawić! Czekamy na Was w szkole!

Plan rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016
dla Uczniów Uniwersyteckiej Katolickiej
Szkoły Podstawowej

16:00 - Msza Święta w kościele p.w. św. K. Boromeusza w Jaworznie przy ul. Karola Olszewskiego 32
17:00 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Jaworznie przy ul. Chopina 40

Nowe klasy czekają już na uczniów!

Początek wakacji oznaczał tylko i wyłącznie przerwę w zajęciach dydaktycznych, wszystkie inne sprawy toczyły się swoim rytem. Wakacje stanowią bowiem doskonały czas na realizację prac, które trudne są do wykonania w trakcie trwania normalnej nauki. Poza gruntownymi pracami porządkowymi, naprawami, prowadzony był w naszej szkole podstawowej remont. Na uczniów czekają słoneczne, piękne klasy, kolorowe szafki, krzesła oraz stoliki. Uroku dodają barwne materiały dydaktyczne, z których chętnie będą korzystać nasi uczniowie! Czekamy już na Was!

Nowe klasy czekają już na uczniów!

Nowe klasy czekają już na uczniów!

Nowe klasy czekają już na uczniów!

Nowe klasy czekają już na uczniów!

Zapraszamy na piknik :)

Zapraszamy serdecznie naszych Uczniów Szkoły Podstawowej wraz z Rodzicami do wzięcia udziału w rodzinnym pikniku integracyjnym, który odbędzie się w siedzibie sosnowieckiej KANY, przy ulicy Legionów 10 już w najbliższą sobotę, 29 sierpnia w godz. 09.00 - 11.00.
Na uczestników czeka wiele atrakcji! Wszystkich serdecznie zachęcamy do włączenia się do zabawy. Mamy nadzieję, że spotkanie będzie okazją do radosnego pożegnania wakacji i do lepszego poznania się uczniów naszych Szkół!

Zapraszamy na piknik :)

Zapraszamy na piknik :)

Chętnie przyjmiemy dużego kwiatka doniczkowego (palmę, fikusa, jukkę, dracenę itp.).
Szczegóły pod nr tel.: 32 363 10 30 oraz w sekretariacie UZSK KANA, przy ul. Legionów 10.

Informujemy, że do dnia 10.07.2015 r. sekretariat szkoły przyjmuje dokumentację związaną z przyjęciem nowych uczniów oraz wydaje dokumenty absolwentów.
W dniach 13.07.2015 r. - 09.08.2015 r. sekretariat szkoły będzie nieczynny.
Za utrudnienia przepraszamy.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

"Lato, lato, co wy dzieci na to,
lato, lato przyszło do nas już.
Czas już na wakacje,
na wakacje czas,
odwiedzimy rzekę,
odwiedzimy las."

26 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, które rozpoczęło się Mszą św. w kościele św. Karola Boromeusza. Następnie uczniowie wraz z rodzicami oraz gronem pedagogicznym udali się do szkoły, w której odbyła się dalsza część uroczystości. Dyrektor szkoły, dr Magdalena Kielska, serdecznie powitała wszystkich zebranych gości oraz wręczyła uczniom świadectwa wraz z nagrodami za bardzo dobre wyniki w nauce.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Po oficjalnej części odbył się koncert muzyczny. Program artystyczny był bogaty w grę na dzwoneczkach oraz piosenki francuskie, a to wszystko w wykonaniu naszych uczniów! Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę "Lato, lato".
Dziękujemy wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Szkoły oraz Rodzicom za uczestniczenie w tak ważnym dla Uczniów dniu. Równocześnie raz jeszcze życzymy radosnych, pełnych atrakcji i słonecznych wakacji.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Do zobaczenia już we wrześniu!

DZIEŃ OJCA

23 czerwca obchodziliśmy Dzień Ojca. Z tej okazji uczniowie z klasy pierwszej wykonali "Drzewko Szczęścia dla mojego Taty", które udekorowali oraz ułożyli piękne życzenia.
W ten sposób dzieci chciały podziękować swoim kochanym tatusiom za ich trud i codzienną pracę, dzięki której mogą beztrosko żyć, uczyć się i bawić!

DZIEŃ OJCA

DZIEŃ OJCA

NADWIŚLAŃSKI PARK ETNOGRAFICZNY W WYGIEŁZOWIE

16 czerwca uczniowie z klasy pierwszej i drugiej byli na wycieczce w Wygiełzowie. Zwiedzali Skansen: obiekty, tj. stary dom podmiejski, studnię z Aleksandrowic, spichlerz, chałupę sołtysią, olejarnię, kuźnię z Liszek, młyn z Sadka, stodołę ze Staniątek, kościół z Ryczowa, dwór z Drogini. Uczestniczyli także w warsztatach "Na szkle malowane". Na zajęciach pani prowadząca warsztaty opowiadała o technikach malarskich starych obrazów ludowych. Dzieci po zapoznaniu się z techniką, malowały na szkle piękne obrazki. Po skosztowaniu słodkiej niespodzianki oraz zakupieniu pamiątek wróciliśmy do szkoły. Wycieczce towarzyszyła miła atmosfera oraz piękna, słoneczna pogoda!

NADWIŚLAŃSKI PARK ETNOGRAFICZNY W WYGIEŁZOWIE

NADWIŚLAŃSKI PARK ETNOGRAFICZNY W WYGIEŁZOWIE

ŚWIĘTOWANIE URODZIN W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Przez cały rok szkolny uczniowie obchodzą w szkole swoje urodziny. W takim dniu zwyczajem jest składanie solenizantowi życzeń, śpiewanie "sto lat", słodki poczęstunek oraz gry integrujące grupę szkolną.

ŚWIĘTOWANIE URODZIN W SZKOLE PODSTAWOWEJ

DRUGIE ŚNIADANIE NIE MUSI BYĆ NUDNE

W piątek 12 czerwca podczas drugiego śniadania uczniowie rozmawiali o zdrowych przekąskach. Robili kolorowe kanapki z nowalijkami (rzodkiewka, sałata, cebulka), które wyrosły uczniom w szkolnych doniczkach. Praca przyniosła dzieciom wiele radości. Na koniec dzieci mogły oddać się smakowaniu swoich pięknych kanapeczek.

DRUGIE ŚNIADANIE NIE MUSI BYĆ NUDNE

DRUGIE ŚNIADANIE NIE MUSI BYĆ NUDNE

DWÓR ZIELENIEWSKICH

11 czerwca uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej uczestniczyli w audycji muzycznej podsumowującej cykl spotkań, tj. "Poranków Muzycznych" w Dworze Zieleniewskich. Wzięli udział w quizie muzycznym "Jaka to melodia?". Za poprawne odpowiedzi dzieci otrzymywały drobne upominki. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. W tym dniu, uczniowie oglądnęli także wystawę rysunków, wykonanych przez rówieśników z innych szkół.

DWÓR ZIELENIEWSKICH

DWÓR ZIELENIEWSKICH

Dzień Dziecka w naszych szkołach!

1 czerwca w UZSK KANA obchodziliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji pedagog p. Danuta Myszor zorganizowała dla naszych uczniów bieg na orientację w pobliskim parku. Do zabawy zostali zaproszeni nauczyciele Szkoły Podstawowej p. Agnieszka Suska i p. Iwona Przybycień oraz nauczyciele gimnazjum i liceum p. Bożena Czak, p. Agnieszka Wojas-Baradziej i p. Ryszard Zaród. Uczestnicy zostali losowo podzieleni na drużyny, w których kapitanami byli licealiści, a zawodnikami uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Powstałe drużyny otrzymały mapki z lokalizacją punktów kontrolnych, w których czekali nauczyciele z zadaniami do wykonania. Liczył się czas w jakim dotarły na metę, punkty za wykonanie zadań oraz za pracę plastyczną na temat wymarzonych wakacji.

Dzień Dziecka w naszych szkołach!

Dzień Dziecka w naszych szkołach!

Zabawa była doskonała, współzawodnictwo i zaangażowanie uczniów na bardzo wysokim poziomie. A było o co walczyć! Zwycięska drużyna w składzie : Kuba Kapłon, Stasiu Wiśniewski, Marysia Skowron, Julia Szeja i Kacper Makowski- otrzymała z rąk p. Dyrektor vouchery do kina , a najmłodszy uczestnik super XXL kolorowankę.
W czasie zawodów można było zauważyć wspaniałą organizację w poszczególnych drużynach, podział zadań zgodnie z wiekiem uczestników i to co najważniejsze - integrację naszych młodszych uczniów z tymi starszymi.

Dzień Dziecka w naszych szkołach!

Dzień Dziecka w naszych szkołach!

Po trudach biegu wszyscy odpoczywali przy grillowanych kiełbaskach, wspaniałym owocowym kompocie i rozmowach, nie koniecznie na tematy szkolne.

BIBLIOTERAPIA

W środę 10.06.2015r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej uczestniczyli w Spotkaniu z Książką. Tematyka zajęć bibliotecznych inspirowana była zbliżającymi się wakacjami. Uczniowie słuchali opowiadania o Smoku Lubomile. Obejrzeli także film pt.: "Tajemnice Zielonego Królestwa". Układali puzzle oraz klocki LEGO. Spotkaniu towarzyszyła radosna atmosfera.

BIBLIOTERAPIA

SPOTKANIE Z CIEKAWYM GOŚCIEM

29 maja w naszej Szkole gościliśmy przedstawicieli Fundacji "Przyjaciele dla Zwierząt"
oraz pieska Paszczaka - rasy alaskan malamute.

Fundacja ta stara się m.in. o zmianę mentalności ludzi dot. podejścia człowieka do zwierząt zarówno tych dzikich, jak i domowych. Uczniowie rozmawiali na temat przeciwdziałania bezdomności zwierząt, dokarmiania, zachowania się wobec każdego zwierzęcia. Zastanawiali się, z czym się wiąże przyjęcie do domu zwierzęcia, nowego współlokatora. Dzieci były bardzo zainteresowane zajęciami. Zadawały mnóstwo pytań. Na zakończenie uczniowie przekazali potrzebującym zwierzętom zebraną przez siebie karmę, akcesoria, koce itp. Dziękujemy!

Ciekawy gość - 'Przyjaciele dla Zwierząt'

Ciekawy gość - 'Przyjaciele dla Zwierząt'

W ŚWIECIE FIGUR GEOMETRYCZNYCH

Uczniowie klasy pierwszej podczas zabaw z edukacji matematycznej doskonalili umiejętność rozpoznawania i nazywania kształtów figur geometrycznych, uważnego wykonywania poleceń (zgodnie z instrukcją). Rozwijali również umiejętność logicznego myślenia. Dzieci grały w geometryczną ciuciubabkę. Poznały nowy termin, tj.: tangram. Z kolorowych figur tworzyły ilustracje. Było bardzo ciekawie!

W ŚWIECIE FIGUR GEOMETRYCZNYCH

W ŚWIECIE FIGUR GEOMETRYCZNYCH

OBRAZY MALOWANE BALONEM

Uczniowie na zajęciach plastycznych tworzyli "Wiosenną łąkę". W tym dniu, poznali nową, ciekawą technikę plastyczną. Tradycyjne pędzle zastąpili dość nietypowym przyborem do malowania, tj. balonikiem. Dzięki takiemu połączeniu farby i balonu powstały barwne ilustracje uczniów. Zajęciom towarzyszyła radosna atmosfera.

OBRAZY MALOWANE BALONEM

OBRAZY MALOWANE BALONEM

WYJŚCIE DO STRAŻY POŻARNEJ

W dniu 25.05.2015 r. nasi uczniowie odwiedzili Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie. Wyjście to było dla uczniów zarówno niezwykłą przygodą, jak i lekcją dotyczącą zagrożeń - zachowania bezpieczeństwa. Dzieci przypomniały sobie ważne numery telefonu 998 oraz 112. Uczniowie zapoznali się z zawodem strażaka, obowiązkami strażaków pełniących służbę w systemie zmianowym.
Podczas spotkania, największą atrakcją stał się wóz strażacki, do którego mogły wsiąść dzieci. Miały także możliwość przymierzenia elementów stroju strażaka. Strażacy pokazali dzieciom wyposażenie wozu, m.in.: narzędzia, gaśnice, węże. Oglądnęły także jak wysuwa się drabina w wozie strażackim (z drabiną mechaniczną o wysięgu 37m).
Dziękujemy za spotkanie!

WYJŚCIE DO STRAŻY POŻARNEJ

WYJŚCIE DO STRAŻY POŻARNEJ

DZIEŃ MAMY

Jest taki wyjątkowy dzień w roku, w którym nasze Mamy mają swoje święto.
To 26 maja - Dzień Mamy.

Z tej okazji uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej wykonywali dla swoich mam drewniane ramki "Serca". Dzieci ozdabiały je brokatem, naklejkami oraz pięknymi życzeniami. Te piękne, własnoręcznie wykonane prezenty na pewno bardzo ucieszą ich kochane mamy!

DZIEŃ MAMY

DZIEŃ MAMY

DWÓR ZIELENIEWSKICH

W dniu 21 maja uczniowie z klasy pierwszej i drugiej uczestniczyli w koncercie muzycznym "Od piosenki, aż do arii". Wysłuchali utworów muzycznych bez słów (np.: "Pieśń Gondoliera"), pieśni śpiewanych (np.: "Ptasie plotki"), pieśni z chórem (np.: "Pieski małe dwa"). Zapoznali się również z utworem "Memory" z musicalu "Koty". Uczniowie przypomnieli sobie, jakie są rodzaje - głosy żeńskie i męskie. Poszerzyli swoje wiadomości o terminy m.in.: "opera", "uwertura".
Zwiedzili również wystawę o papieżu Janie Pawle II.

DWÓR ZIELENIEWSKICH

Biblioterapia

W dniu 20.05.2015r. nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach z Biblioterapii. Tematem przewodnim były zbliżające się święta, tj. Dzień Mamy i Taty. Uczniowie wysłuchali opowiadania "Jak się bawię z tatą?". Czytali książkę "Jak mama została Indianką". Uczniowie rozwiązywali różne zadania związane z w/w tematem. Na kartach pracy ilustrujących rodzinę szukali szczegółów i różnic. Przedstawiali dramę. Na zajęciach były także zabawy ruchowe związane z czynnościami i obowiązkami członków rodziny. Ponadto dzieci rozmawiały o tym, jak pomagają swojej rodzinie. Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera.

Biblioterapia

SPOTKANIE Z CIEKAWYM GOŚCIEM

15.05.2015r. odbyło się spotkanie z cyklu "Spotkania z ciekawymi ludźmi". Tym razem do naszej szkoły została zaproszona pani psycholog. Dzieci poznały zawód psychologa. Rozmawiały na temat współpracy w grupie, o swoich mocnych stronach oraz zainteresowaniach. Podczas spotkania uczniowie doskonalili umiejętność rozpoznawania i nazywania emocji. Próbowali przedstawić je poprzez gest i mimikę. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał "Zegar moich emocji".

SPOTKANIE Z CIEKAWYM GOŚCIEM

SPOTKANIE Z CIEKAWYM GOŚCIEM

W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ W JAWORZNIE

W dniu 14.05.2015r. nasi uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej "Historia książki". Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z historią, powstawaniem książki od początków do współczesności. Uczniowie poznali nowe terminy, tj.: hieroglify, papirus, pergamin, iluminacja, książka rękopiśmienna. Z zaciekawieniem wysłuchali informacji dotyczących dziejów książki. Dzieci oglądnęły także wystawę ze starymi książkami. Miały możliwość ich pooglądania, dotknięcia. Zajęciom towarzyszyła miła atmosfera.
Ponadto, w tym dniu uczniowie oglądnęli film przygodowy pt. "Wyspa Nim".

W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ W JAWORZNIE

Wycieczka - Filharmonia - Kraków

11.05. 2015 r. uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem wycieczki był koncert w Filharmonii Krakowskiej pt. "Muzyczny rejs". Podróżując po muzycznym oceanie odwiedzaliśmy kolejne wyspy, na których przeżywaliśmy muzyczne przygody. Po koncercie wyruszyliśmy na spacer po Krakowie zwiedzając Kościół św. Franciszka oraz okno papieskich spotkań przy ul. Franciszkańskiej. Następnie ul. Bracką dotarliśmy na krakowski Rynek, gdzie czekały na nas miłe niespodzianki - krakowskie gołębie, zaczarowane dorożki, Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza, krakowskie kwiaciarki. Niesamowitym przeżyciem było zwiedzanie oraz modlitwa w Bazylice Mariackiej, jak również wysłuchanie hejnału krakowskiego. Dalszy szlag krakowskich legend doprowadził nas do miejsca, gdzie odciśnięta jest stópka królowej Jadwigi.
Później krakowskimi Plantami dotarliśmy na miejsce zbiórki i wróciliśmy do Jaworzna. To był niezapomniany dzień!

Wycieczka - Filharmonia - Kraków

Wycieczka - Filharmonia - Kraków

SPOTKANIE. PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

W dniu 28.04.2015r. uczniowie klasy I i II uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w zakresie pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadzone były przez p. Pawła Mroza, p. Sylwię Litwińską - Automobilklub Mysłowicki. Uczestnicy poznali zasady pierwszej pomocy. Aktywnie uczestniczyli zarówno w zajęciach teoretycznych, jak i praktycznych. Sprawdzali poszczególne etapy ratowniczych działań. Ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy (pozycja boczna) oraz bandażowania - opatrywania ran. Podczas zajęć prowadzący zwrócili uwagę na numery alarmowe, zasady przekazywania informacji o wypadku. Uczniowie dowiedzieli się także co powinno znajdować się w apteczce. Pod koniec zajęć każdy uczeń otrzymał gadżety, m.in. odblaski. Serdecznie dziękujemy za spotkanie!

DZIEŃ ZIEMI. SADZENIE ROŚLIN. ROLA WODY

Uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej sadzili roślinki (nasiona, cebulki, małe sadzonki). Przypomnieli sobie zasady pielęgnacji roślin. Dowiedzieli się, jak o nie dbać i jak i kiedy sadzić. Uczniowie byli bardzo dokładni. Teraz z niecierpliwością czekają, aż wyrosną piękne, kolorowe kwiaty. Ponadto, uczniowie rozmawiali na temat roli wody w przyrodzie i w życiu codziennym. Wykonywali collage związany z w/w tematem oraz "Akwarium". Ponadto grali w "Łowienie ryb" matematycznych. Zajęciom towarzyszyła miła atmosfera.

DZIEŃ ZIEMI. SADZENIE ROŚLIN. ROLA WODY

DZIEŃ ZIEMI. SADZENIE ROŚLIN. ROLA WODY

TEATRZYK

W dniu 8 kwietnia 2015r. naszą szkołę odwiedził Teatrzyk Kukiełkowy "Mag". Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w przedstawieniu pt.: "Kot w butach". Bajka ta została przedstawiona za pomocą ręcznie wykonanych kukiełek. Głównym bohaterem spektaklu był magiczny kot, który chodził w pięknych, skórzanych butach. Integralną częścią spotkania były pamiątkowe zdjęcia, które zostały zrobione uczniom w wyjątkowej scenografii. Spotkanie to dostarczyło dzieciom wielu przeżyć.
W dniu następnym, uczniowie wraz z wychowawcą wykonywali kukiełki na bazie drewnianej łyżki. Przyszywali elementy do fartuszka kucharki, projektowali jej całą sylwetę. Zajęciom plastycznym towarzyszyła miła atmosfera.

TEATRZYK

TEATRZYK

Nasze zajęcia dodatkowe - uczniowie małymi konstruktorami!

Nasze zajęcia dodatkowe - uczniowie małymi konstruktorami!

Nasze zajęcia dodatkowe - uczniowie małymi konstruktorami!

WIELKANOCNE OZDOBY

Do Wielkanocy nasi uczniowie przygotowywali się także w szkole. W dniu 31 marca podczas zajęć plastycznych uczniowie wykonywali ozdoby świąteczne. Były to Wielkanocne zajączki, koszyczki oraz cekinowe pisanki.

WIELKANOCNE OZDOBY

WIOSENNE KANAPKI

W dniu 30 marca uczniowie wraz z nauczycielami rozmawiali o zdrowym odżywianiu. Główną atrakcją tych zajęć było zrobienie kolorowych, wiosennych kanapek z produktów przyniesionych przez uczniów, tj. pieczywa, wędliny, nabiału, nowalijek... Ich wykonanie przyniosło dzieciom wiele radości. Na koniec w/w zajęć uczniowie mogli zasmakować swoich pięknych i przede wszystkim ... pysznych kanapek!

WIOSENNE KANAPKI

WIOSENNE KANAPKI

Zmartwychwstał Pan! Alleluja, Alleluja!

DZIEŃ OTWARTY

W środę 25 marca 2015 roku w progach naszej szkoły powitaliśmy przyszłych kandydatów szkoły podstawowej oraz ich rodziców i bliskich. Na ten dzień zaplanowano wiele atrakcji.
Spotkanie z Rodzicami rozpoczęło się od powitania zgromadzonych przez panią Dyrektor Magdalenę Kielską. Rodzice naszych uczniów zagrali na instrumentach i zaśpiewali piękne piosenki. Zebrani mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Jaworznie. Zainteresowani oglądnęli prezentacje multimedialne dotyczące: Szkoły 3W, jej idei, udziału w programach, organizacji wielu uroczystości, wyjść i wycieczek, spotkań z ciekawymi ludźmi. Dorośli i dzieci mogli zwiedzić szkołę, klasy lekcyjne, pooglądać galerię prac naszych uczniów. Dla dzieci przygotowano zajęcia plastyczne oraz muzyczno-ruchowe. Na sali gimnastycznej zorganizowano również tor przeszkód, zbudowany z kolorowych klocków. Nie zabrakło także zabaw z chustą Klanzą.
Po tych wielu niespodziankach wszystkich uczestników zaproszono na poczęstunek: kawę, herbatę oraz pyszne ciasteczka. Wszystkim Gościom dziękujemy za odwiedziny!

DZIEŃ OTWARTY

DZIEŃ OTWARTY

FOLKLOR

25 marca uczniowie kl. I i II uczestniczyli w zajęciach pt.: "Folklor". Rozmawiali na temat szeroko rozumianej twórczości ludowej. Zapoznali się z takimi terminami jak: etnograf, region, skansen, kapela ludowa, gwara. Oglądnęli prezentację multimedialną o strojach i instrumentach ludowych oraz polskich tańcach narodowych. Wysłuchali kilku krótkich utworów muzycznych, charakterystycznych dla omawianego tematu. Zobaczyli piękne, kolorowe wzory m.in..: wycinankę łowicką, haft kaszubski. Wykonywali także własną pracę plastyczną, która polegała na dokończeniu obrazka poprzez lustrzane odbicie.

FOLKLOR

FOLKLOR

WARSZTATY EKOLOGICZNE

W dniach 19.03 oraz 20.03 nasza szkoła gościła przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 12 oraz Miejskiego Przedszkola nr 15 w Jaworznie. Nasi uczniowie wraz ze swoimi gośćmi wzięli udział w warsztatach ekologicznych "Zielono mi, czyli z przyrodą za pan brat" prowadzonych przez p. Agnieszkę Suską. Dzieci zostały powitane piosenką, wykonaną przez uczniów naszej szkoły. Uczestnicy poznali i utrwalili znaczenie pojęć: ekologia i ochrona środowiska. Podczas zajęć została przedstawiona prezentacja multimedialna pt.: "Uczmy się dzieci - segregować śmieci!". Dzieci próbowały odpowiedzieć na pytanie: "Dlaczego należy segregować odpady?". Dowiedziały się, że eko-znaki ułatwiają nam klasyfikację odpadu do segregacji, a zbierając makulaturę - oszczędzamy drzewa, a więc ... las przed wycinaniem.

WARSZTATY EKOLOGICZNE

WARSZTATY EKOLOGICZNE

Dzieci oglądnęły także krótką animację pt.: "O odpadach niebezpiecznych", czyli co należy zrobić z zużytymi bateriami, przeterminowanymi lekarstwami, puszkami po farbach, itp.
Następnie uczestnicy zawitali na "Ekologiczną Ulicę". Zabawa ta polegała na posegregowaniu zbędnych przedmiotów (m.in.: papierowych torebek, gazet, reklamówek, opakowań, plastikowych butelek, itp.) do odpowiednich kolorowych pojemników poprzez zabawę w grę "w klasy".
Druga prezentacja multimedialna obrazowała tematykę leśną - "Leśny savoir vivre". Rozmawiano na temat zasad zachowania się w lesie. Poprzez to dzieci ułożyły swój Dekalog Leśnego Wędrowca.
Ponadto, uczniowie wraz z przedszkolakami rozwiązywali zagadki "Co to?... czyli o zwierzętach". Ich zadaniem było odgadnięcie (po zobaczeniu fragmentu ilustracji) - co to za zwierzę. Poza tym wspólnie zatańczyli z kolorowymi wstążkami do utworu P. Czajkowskiego - "Dziadek do orzechów".
Na zakończenie wszyscy uczestnicy wykonali własnoręcznie zieloną żabkę techniką origami. Otrzymali także pamiątkowy dyplom za aktywny udział w eko-warsztatach "Zielono mi, czyli z przyrodą za pan brat". Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej atmosferze!

WARSZTATY EKOLOGICZNE

WARSZTATY EKOLOGICZNE

DEKALOG LEŚNEGO WĘDROWCA

1. Szanuj przyrodę!
2. Nie zaśmiecaj lasu!
3. Nie niszcz zieleni!
4. Nie hałasuj i nie płosz zwierząt!
5. Przez las wędruj ścieżkami!
6. Nie zaprószaj ognia w lesie!
7. Nie niszcz obiektów turystycznych, tablic informacyjnych.
8.Nie chwytaj zwierząt leśnych, nie zaglądaj do gniazd.
9. Biwakuj w wyznaczonych miejscach.
10. Dbaj o chronione gatunki roślin i zwierząt!

W BIBLIOTECE

W dniu 18 marca uczniowie z klasy pierwszej oraz drugiej po raz kolejny spotkali się z literaturą w Bibliotece Miejskiej w Jaworznie. Uczniowie wraz z panią prowadzącą rozmawiali na temat postaw akceptacji i tolerancji oraz poszanowania praw innych. Pracowali z książką "Pippi Pończoszanka" Astrid Lindgren. Było bardzo ciekawie i miło!

BIBLIOTEKA

BIBLIOTEKA

12 marca 2015r., uczniowie z klasy I i II naszej szkoły wzięli udział w prelekcji "Kultura i tradycja regionu". Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat naszego miasta, kultury (zarówno materialnej, jak i duchowej). Wysłuchali prezentacji o tradycjach regionu (takich jak: Barbórka, gwara śląska), zabytkach i instytucjach kulturalno-oświatowych znajdujących się w Jaworznie.
Uczniowie w tym samym dniu, obejrzeli także w bibliotece film o interesującej fabule "Niania i wielkie bum".

BIBLIOTEKA

TEATR SZTUK

W dniu 11 marca nasi uczniowie odwiedzili Teatr Sztuk w Jaworznie. Wzięli udział w warsztatach pt.: "O plakacie filmowym". Na początku spotkania zostały przypomniane podstawowe pojęcia związane z filmem. Następna część poświęcona była charakterystyce plakatu filmowego. Prowadząca zaprezentowała uczniom różne plakaty (dotyczące starszych i nowszych filmów). Uczestnicy próbowali analizować ich złożoność. Pod koniec zajęć uczniowie wczuli się w rolę grafików komputerowych, tworząc własne plakaty filmowe. Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera.

TEATR SZTUK

W bibliotece

W czwartek tj. 19.02 2015r. uczniowie klasy I i II uczestniczyli w prelekcji o roślinach. Oglądnęli ciekawą prezentację multimedialną. Uczniowie poszerzyli swoje wiadomości na temat tego jakie są rodzaje roślin, jak wzrastają, jak są zbudowane, co to są "płuca ziemi". Oglądnęli także krótkometrażowy filmik przyrodniczy "Rośliny dżungli".
W bibliotece również tego samego dnia dzieci zobaczyły film "Pan Popper i jego pingwiny", który przekazał morał, że . ważniejsze od dóbr materialnych są rodzina i bycie razem!

Co czytać by miło spędzić czas?

W dniu 18 lutego nasi uczniowie wzięli udział w kolejnym spotkaniu z książką. Tym razem rozmawiali oni o swoich zainteresowaniach czytelniczych. Oglądali różne typy książek. Rozwiązywali zagadki związane z bohaterami bajek, które sami przedstawiali za pomocą pantomimy. Poprzez pracę z książką, uczestnicy zajęć ćwiczyli pamięć i doskonalili swoją spostrzegawczość. Spotkaniu towarzyszyła radosna atmosfera.

Co czytać by miło spędzić czas?

Wariacje Tischnerowskie. Kabaret filozoficzny

W KRAINIE PRĄDU ELEKTRYCZNEGO

W dniu 19.01.2015 r. odbyły się warsztaty z zakresu bezpiecznego użytkowania energii elektrycznej, w tym jej źródeł wytwarzania, roli w codziennym życiu, niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą nieprawidłowe korzystanie z urządzeń elektrycznych. W zajęciach, zorganizowanych przez p. Agnieszkę Suską, uczestniczyli uczniowie z klasy I i II. Uczestnicy wysłuchali wiersza "Pod napięciem", obejrzeli film "Włącz ostrożność" oraz prezentację multimedialną. Rozwiązywali rebusy i zagadki. Kolorowali ilustracje dotyczące odpowiedniego zachowania się podczas użytkowania energii elektrycznej. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa w zajęciach.

W KRAINIE PRĄDU ELEKTRYCZNEGO

W KRAINIE PRĄDU ELEKTRYCZNEGO

DWÓR ZIELENIEWSKICH

W czwartek (15.01.2015r.) uczniowie kl. I i II wzięli udział w Noworocznym Koncercie Muzycznym, który odbył się w Dworze Zieleniewskich w Trzebini. Tematyką spotkania były taneczne rytmy w muzyce artystycznej. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania utworów takich jak.:
- W. Kilar "Polonez" z filmu "Pan Tadeusz",
- J. Strauss "Walc",
- F. Chopin "Walc minutowy",
- J. Scott "Ragtime- Artysta kabaretowy",
- A. Piazzolla "Adios nonino",
- V. Monti "Czardasz".
Uczestnicy przypomnieli sobie, jak nazywają się i brzmią polskie tańce narodowe (krakowiak, polonez, mazur, oberek, kujawiak). Poznali również inne rodzaje muzyki, m.in. tango. Było bardzo miło i muzycznie!

DWÓR ZIELENIEWSKICH

BIBLIOTERAPIA W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE W JAWORZNIE

W dniu 14.01.2015r. uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z książką, które nosiło tytuł "W zaczarowanym świecie baśni". Warsztaty dotyczyły analizy, oceny postępowania, zachowania się wobec innych. Uczniowie wysłuchali "Kopciuszka" oraz "Bajki o rybaku i złotej rybce". Uzupełniali łamigłówki, ćwiczyli koordynację wzrokowo-ruchową oraz umiejętność skupienia uwagi podczas zabaw. Spotkaniu towarzyszyła przyjazna i ciepła atmosfera.

BIBLIOTERAPIA W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE W JAWORZNIE

TEATR DZIECI ZAGŁĘBIA w Będzinie

18 grudnia 2014r. uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jaworznie uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt.: "O dziewczynce Katarzynce Czerwonym Kapturkiem zwanej".
Współczesna wersja baśni przedstawia beztroskiego Czerwonego Kapturka, który na swojej drodze do babci spotyka złego wilka. Dziewczynka ulega jego namowom, ściągając na siebie niebezpieczeństwo.
To piękne przedstawienie przekazało widzom ważną naukę o tym, jak poważne mogą być konsekwencje rozmowy z nieznajomymi. Realizacja teatralna odbywała się w przytulnej przestrzeni, z użyciem wielu kolorowych rekwizytów. Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia z bliska wielkich teatralnych lalek i kukiełek.

TEATR DZIECI ZAGŁĘBIA w Będzinie

TEATR DZIECI ZAGŁĘBIA w Będzinie

TEATR SZTUK

Nasi uczniowie w dniu 17.12.2014r. uczestniczyli w prelekcji o filmach przyrodniczych. Dzieci poznały pojęcia makro i mikroskali. Dowiedziały się, czym jest metoda poklatkowa oraz jak wyglądają zdjęcia wykonane w podczerwieni. Oglądnęły film pt.: "Ocean przygód". Podążając za bohaterką filmu (małą żółwicą morską) dzieci zobaczyły niezwykłe, podwodne widowiska np.: przemarsz rekinów, zabawę podobną do gry w piłkę w wykonaniu delfinów, taniec skrzydlicy, itp. Głębia oceanu ukazała widzom nie tylko piękno świata podwodnego, ale również wielość zależności łączących jego mieszkańców.

TEATR SZTUK

TEATR SZTUK

EDUKACJA GLOBALNA - Kenia - podróżujemy odpowiedzialnie

W środę (16.12.2014r.) pierwsza i druga klasa wraz ze swoimi kolegami wzięli udział "w wyprawie" do Kenii. Celem spotkania było uświadomienie wpływu turystyki, postawy turystów na sytuację mieszkańców i środowiska odwiedzanego kraju. Uczniowie poznali kilka zwrotów z języka suahili np.: jambo - cześć. Dowiedzieli się kim są Masajowie, co to jest safari, sawanna i baobab, a także jakie zwierzęta żyją w Kenii. Uczniowie rozmawiali na temat tego, jak powinien zachowywać się mądry turysta.
Na zakończenie dzieci zagrały w grę "Skarby lwów"...
... Poznawaj kulturę.
Szanuj środowisko naturalne.
Szanuj prawa i obyczaje.
Wybieraj przyjazne dla środowiska środki transportu.
Myśl globalnie, kupuj lokalnie...

EDUKACJA GLOBALNA - Kenia - podróżujemy odpowiedzialnie

EDUKACJA GLOBALNA - Kenia - podróżujemy odpowiedzialnie

EDUKACJA GLOBALNA - Algieria - pustynny kraj

W dniu 15.12.2014r. uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z edukacji globalnej. Tym razem uczniowie "odwiedzili" kraj - Algierię. Rozmawiali nt. flory i fauny, klimatu, kultury oraz mieszkańców zamieszkujących te tereny. Uczniowie dowiedzieli się, że Sahara jest największą pustynią na świecie. Poznali nowe terminy taki jak: Nomadowie, fenek, dromader , i inne. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztacie. Otrzymali "znakopis", na którym można było rysować, pisać, grać w kółko i krzyżyk poprzez rysowanie patyczkami na piasku. Oglądnęli również prezentację multimedialną z ciekawymi zdjęciami. Wypełniali karty pracy związane z przystosowaniem zwierząt do życia na pustyni. Prowadząca zajęcia przeprowadziła także różne zabawy m.in. "Rzucanie do owoców", czyli trafienie owocu kolorową obręczą. Spotkaniu towarzyszyła dobra zabawa!

EDUKACJA GLOBALNA - Algieria - pustynny kraj

EDUKACJA GLOBALNA - Algieria - pustynny kraj

MALOWANIE BOMBEK CHOINKOWYCH

W dniu 9 grudnia "przenieśliśmy się" do niezwykłego świata ozdób choinkowych. Podczas spotkania w Szkole Podstawowej nr 20 w Jaworznie nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach artystycznych. Poznali etapy powstawania bombek oraz innych szklanych ozdób choinkowych. Uczniom przedstawiono jak wygląda ręczne formowanie szkła, zdradzono także tajniki dekorowania bombek. Podczas warsztatu każdy uczeń ozdobił bombkę według swojego pomysłu. W oczekiwaniu na ukończenie ostatniego etapu dekorowania bombek czyli procesu suszenia ozdoby - nasi uczniowie lepiej zapoznali się z uczniami szkoły podczas wspólnych zabaw konstrukcyjnych. Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera i dobra zabawa.

MALOWANIE BOMBEK CHOINKOWYCH

MALOWANIE BOMBEK CHOINKOWYCH

MARATON SZTUKI I SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM

Chociaż za oknami brak śniegu, w naszej Szkole świąteczny nastrój gości już od pierwszych dni grudnia...

W dniu szczególnym, bo 6 grudnia zawitał do naszej szkoły Święty Mikołaj. Dotarł on do nas z workiem pełnym prezentów. Dla każdego ucznia znalazły się w nim podarunki, które dzieci przyjęły od św. Mikołaja z radością. Nikt nie został pominięty, św. Mikołaj pamiętał o wszystkich. Po otrzymaniu prezentów rozpoczęło się miłe sprawdzanie ich zawartości. Radości było co niemiara. Po uśmiechniętych buziach można było domyślać się, że podarunki się spodobały. Uczniowie na pożegnanie zaśpiewali Mikołajowi piosenkę oraz zaprosili go do wspólnego zdjęcia.

MARATON SZTUKI I SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM

MARATON SZTUKI I SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM

Ponadto, uczniowie z klasy I i II wraz ze swoimi starszymi kolegami z gimnazjum i liceum wspólnie wypiekali i dekorowali smaczne ciasteczka, które wręczyli później rodzicom i nauczycielom.
Na koniec starsi uczniowie zostali w szkole, by wspólnie dalej bawić się w ramach corocznego Maratonu Sztuki w gry zespołowe, a na koniec miło spędzić czas podczas projekcji filmu o perypetiach swoich rówieśników.

MARATON SZTUKI I SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM

MARATON SZTUKI I SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM

BARBÓRKA 4.12.2014r.

Uczniowie klasy pierwszej z okazji zbliżającego się Dnia Górnika na zajęciach plastycznych poznali nową technikę rysowania węglem rysunkowym.

BARBÓRKA 4.12.2014r.

BIBLIOTERAPIA

W dn. 3 grudnia nasi uczniowie wzięli udział w kolejnym spotkaniu z książką. Tym razem zajęcia odbyły się pod hasłem "Nasze sposoby na szkolne dokuczanie". Dzieci wysłuchały fragmentu "Opowiadania dla Ani" D. Brett. Układały krzyżówkę, rozpoznawały zachowania właściwe i niewłaściwe na bazie opowiadania i ilustracji. Rozmawiały o tym, w jaki sposób można rozwiązywać konflikty. Ponadto uczniowie mieli możliwość doskonalenia współpracy w grupie oraz motoryki małej podczas układania klocków LEGO.
Dzieci zwiedziły także pomieszczenia Biblioteki Miejskiej - dowiedziały się, czym jest informatorium, gdzie znajduje się wypożyczalnia dla dorosłych, wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży, czytelnia czasopism, czytelnia multimedialna, czytelnia naukowa i co to jest katalog biblioteczny (w postaci nie tylko internetowej, ale także papierowej).

BIBLIOTERAPIA

BIBLIOTERAPIA

EDUKACJA DLA NAJMŁODSZYCH - PERU - KRAJ ZIEMNIAKA

W dniu 1 grudnia uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej gościli u siebie uczniów Szk. Podst nr 20. Wraz z nimi uczestniczyli w kolejnych zajęciach z zakresu edukacji globalnej. Tym razem odbyli oni "podróż" do odległego kraju Ameryki Południowej - Peru. Głównym celem spotkania było uświadomienie uczniom znaczenia lasów dla życia na Ziemi. Uczniowie poznali pojęcia takie jak: las tropikalny, Puszcza Amazońska. Dowiedzieli się, co nam dają lasy. Poznali sztukę ludową zamieszkujących tam Indian. Oglądnęli prezentację multimedialną nt.: fauny, flory i kultury Peru, wspaniałego królestwa Inków (miasto Machu Picchu), a także płaskowyżu Nazca (rysunki z Nazca). Wysłuchali peruwiańskiej muzyki. Uczniowie wzięli także udział w "zabawie w wyobraźnię", uzupełniali i kolorowali ilustracje przedstawiające fragmenty rysunków z Nazca. Otrzymali również karty pracy z pomocną instrukcją wykonania "ziemniakowych pieczątek" oraz kartę menu na zapisanie przepisu kulinarnego swojego ulubionego dania z ziemniaków. Było bardzo, bardzo interesująco!

EDUKACJA DLA NAJMŁODSZYCH - PERU - KRAJ ZIEMNIAKA

EDUKACJA DLA NAJMŁODSZYCH - PERU - KRAJ ZIEMNIAKA

WARSZTATY W MUZEUM - BARBÓRKA

Podziemia śląskich kopalń to wielkie, tajemnicze królestwo...

W dniu 28 listopada 2014 r. uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej z racji zbliżającego się święta górnika - 4 grudnia, wybrali się do muzeum, aby uczestniczyć w warsztacie o w/w tematyce. Dzieci poznały legendy i tradycje Jaworzna. Oglądnęły stare zdjęcia dotyczące przemysłu Jaworzna. Dowiedziały się, jak powstał węgiel. Zobaczyły, jak wyglądały dawne mundury Korpusy Górniczego, co oznaczają dane kolory pióropuszy górniczych czak, jakie są barwy i godło górnicze... Pani prowadząca przedstawiła dzieciom dawną opowieść o chłopcach (Filku i Jacku), którzy pracowali na kopalni oraz legendę o świętej Barbarze, patronce górników. Uczniowie uzyskali również wiele informacji nt. Skarbnika, dobrego ducha kopalni. Na zakończenie dzieci wykonały własne, piękne górnicze czaka., z którymi nie rozstają się w szkole do dziś :-)

WARSZTATY W MUZEUM - BARBÓRKA

WARSZTATY W MUZEUM - BARBÓRKA

SZKOLNY KONKURS O RUCHU DROGOWYM

W Uniwersyteckiej Katolickiej Szkole Podstawowej w Jaworznie został zorganizowany przez p. Agnieszkę Suską konkurs wiedzy "Nasze bezpieczeństwo na drodze". Uczestnikami konkursu byli uczniowie z klasy pierwszej oraz drugiej. Uczniowie po krótkiej prelekcji i obejrzeniu krótkometrażowych filmików edukacyjnych: "Bezpieczna droga do szkoły", "Jak należy zachować się na drodze" przystąpili do uzupełniania arkuszu pytań konkursowych. Za udział w konkursie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomiki oraz planszę do zapisu planu lekcji. Miejsce I zdobył Oliwier Słupski (kl.1), miejsce II ex aequo Stanisław Wiśniewski (kl.2) oraz Maksymilian Mach (kl.2), miejsce III Tomasz Gębala (kl.1). Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

SZKOLNY KONKURS O RUCHU DROGOWYM

SPOTKANIE Z PANIĄ PEDAGOG

W dniu 21.11.2014 r. naszą Szkołę odwiedziła szkolna pani pedagog Danuta Jurewicz-Myszor. Przeprowadziła zajęcia z klasą pierwszą i drugą. Uczniowie wypowiadali się na temat przyjaźni, współpracy z innymi. Dzieci uczestniczyły również w zabawach integrujących grupę. Wysłuchały opowiadania G. Kasdepki: "Powrót Bartka, czyli co to znaczy... po raz drugi?" oraz B. Antkowiak: "Razem raźniej i przyjaźniej". Opowiadania te stały się inspiracją do wykonania ciekawych rysunków.

SPOTKANIE Z PANIĄ PEDAGOG

SPOTKANIE Z PANIĄ PEDAGOG

EDUKACJA GLOBALNA DLA NAJMŁODSZYCH - SPOTKANIE NR 1

Edukacja globalna "to część kształcenia obywatelskiego i wychowania, która rozszerza jego zakres poprzez uświadamianie istnienia zjawisk i współzależności łączących ludzi i miejsca. Jej celem jest przygotowanie odbiorców do stawiania czoła wyzwaniom całej ludzkości. Przez współzależności rozumiemy wzajemne powiązania i przenikanie systemów kulturowych, środowiskowych, ekonomicznych, społecznych, politycznych oraz technologicznych" - Źródła. Edukacja globalna sprzyja kształtowaniu postaw m.in. odpowiedzialności, empatii, szacunku dla innych ludzi, poszanowania tradycji i kultury.

EDUKACJA GLOBALNA DLA NAJMŁODSZYCH - SPOTKANIE NR 1

EDUKACJA GLOBALNA DLA NAJMŁODSZYCH - SPOTKANIE NR 1

W dniu 21 listopada 2014 r. uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej uczestniczyli w zajęciach z edukacji międzykulturowej przeprowadzonych przez p. Agnieszkę Suską w ramach projektu "Edukacja globalna dla najmłodszych". Uczniowie wybrali się "w podróż" po różnych kontynentach. Poznali ich nazwy, wygląd (kontur) oraz żyjące tam zwierzęta. Przewodnim kontynentem była Azja. a w szczególności państwo - Wietnam. Głównym tematem zajęć był "Wietnam, czyli skąd pochodzi Twój posiłek?". Uczniowie dowiedzieli się ciekawych informacji dotyczących dwóch wyjątkowych roślin: ryżu i bambusa. Oglądnęli prezentację multimedialną związaną z przyrodą, zwierzętami, zabytkami oraz życiem codziennym ludzi żyjących w Wietnamie. Poznali flagę, godło oraz charakterystyczny dla Wietnamu kapelusz Non la. Uczniowie zapoznali się z pojęciami: produkt lokalny oraz tzw. "food miles". Na koniec zajęć uczniowie rozwiązywali karty pracy. Wykonali także kolorowe prace plastyczne z zafarbowanego ryżu.

EDUKACJA GLOBALNA DLA NAJMŁODSZYCH - SPOTKANIE NR 1

EDUKACJA GLOBALNA DLA NAJMŁODSZYCH - SPOTKANIE NR 1

Food miles - żywnościokilometry, czyli odległość jaką pokonuje nasze jedzenie zanim trafi "z pola na talerz" konsumenta.

Dlaczego warto ograniczać food miles?
- więcej kilometrów to znaczy więcej spalanej benzyny, więcej hałasu,
- im więcej food miles, tym więcej kilometrów i tym więcej czasu upływa od momentu zbiorów do Twojego zakupu - zmniejsza to świeżość i wartości odżywcze Twojego jedzenia,
- mniej food miles oznacza niższe koszty transportu, które ponoszą konsumenci,
- mniej food miles to także mniej samochodów w trasie i mniej wypadków.

Co możesz zrobić żeby ograniczyć food miles?
- zwracaj uwagę na kraj pochodzenia produktów
- myśl o tym, które owoce i warzywa mają teraz swój sezon, aby nie transportować ich tysiące kilometrów,
- spróbuj zasadzić własne rośliny: bazylię, szczypiorek, pietruszkę . - Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła".

TRZEBINIA - DWÓR ZIELENIEWSKICH

W dniu 20.11.2014r. uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z muzyką. Tym razem tematem przewodnim była muzyka ludowa - "Na ludową nutę". Uczniowie aktywnie uczestniczyli w koncercie, który odbył się w 200. rocznicę urodzin Oskara Kolberga. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę m.in. na temat utworów, polskich tańców narodowych takich jak: krakowiak, polonez, mazur, oberek, kujawiak. Wysłuchali pięknych utworów zagranych na skrzypcach i fortepianie. Wszyscy uczestnicy na koniec koncertu wspólnie zaśpiewali "Czerwone jabłuszko" (w rytmie kujawiaka). Dodatkowo, po spotkaniu uczniowie obejrzeli wystawę obrazów.

TRZEBINIA - DWÓR ZIELENIEWSKICH

TRZEBINIA - DWÓR ZIELENIEWSKICH

BIBLIOTERAPIA

"Książka w życiu człowieka", czyli spotkanie z książką w Miejskiej Bibliotece w Jaworznie. Warsztaty z biblioterapii odbyły się 19 listopada. Nasi uczniowie rozmawiali o tym, czy i jak należy szanować książki? Czy i jakie są zalety literatury? Czy książka rozwija myślenie? Słownictwo? A może dostarcza wiedzy, wzbogaca kulturę i pomaga zrozumieć innych? Uczniowie słuchali opowiadań, rozwiązywali krzyżówki o tematyce czytelniczej, rysowali ilustracje: przedmioty, miejsca, osoby związane z biblioteką i książką. Wyjściu towarzyszyła miła atmosfera.

BIBLIOTERAPIA

BIBLIOTERAPIA

FILM W BIBLIOTECE

Uczniowie I i II klasy dzisiaj, tj. 13 listopada 2014r. uczestniczyli w seansie filmowym, który odbył się w Bibliotece Miejskiej w Jaworznie. Dzieci obejrzały film pt. "Dziennik cwaniaczka". Bohater opowieści rozpoczyna naukę w szkole, która jest dla niego nie lada wyzwaniem. Chłopak obdarzony dużym poczuciem humoru swoje zmagania ze światem opisuje w prowadzonym przez siebie dzienniczku. Twórcy filmu wkomponowali w film ciekawe wstawki, m.in.: ilustracje z komiksu. Po udanym seansie uczniowie wrócili do szkoły. Wyjściu towarzyszyła radosna atmosfera oraz piękna, słoneczna pogoda.

FILM W BIBLIOTECE

Spotkanie z Ciekawym Gościem

W dniu 7 listopada w Uniwersyteckiej Szkole Podstawowej odbyło się spotkanie edukacyjne dla dzieci z zakresu ekologii oraz ochrony przyrody i zwierząt. Warsztat "Z przyrodą na TY" poprowadziły Panie z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami - Oddział w Jaworznie. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat m.in.: prawidłowej opieki nad zwierzętami, przygotowania zwierząt do okresu zimowego. Oglądnęli także krótkie filmiki przedstawiające, jak należy zachowywać się w lesie, w jaki sposób można dokarmiać zwierzęta. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali małe upominki oraz zestaw materiałów plastyczno-edukacyjnych.

Spotkanie z Ciekawym Gościem

Spotkanie z Ciekawym Gościem

KUCHNIA FILMOWA

Nasi uczniowie z klasy pierwszej i drugiej rozpoczęli kolejny cykl spotkań, tym razem "...z filmem". Dzisiaj, tj. 6.11.2014r. uczestniczyli oni w warsztatach dla dzieci szkół podstawowych, które odbyły się w Teatrze Sztuk w Jaworznie. Dowiedzieli się czym jest film, z jakich składa się elementów, czym jest ujęcie, kadr, scena... Jak wygląda montaż filmowy, czym jest scenografia. Uczniowie zapoznali się również z kilkoma ścieżkami dźwiękowymi z bajek. Na spotkaniu rozmawiano także o zawodach filmowych takich jak: reżyser, aktor, scenarzysta, operator filmowy, itp. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu. Na koniec warsztatu dzieci obejrzały krótkie animacje filmowe m.in. Monsterbox.

KUCHNIA FILMOWA

KUCHNIA FILMOWA

ZABAWA Z NAUKĄ

Nasi uczniowie w dn.30.10.2014r. wybrali się do Muzeum Miasta Jaworzna. Zwiedzili wystawę pt.: "Zabawa z nauką" przygotowaną przez Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Uczniowie wzięli aktywny udział w zajęciach, ponieważ wystawa ta była interaktywna. Dzieci bawiąc się i ucząc wykonywały proste doświadczenia z fizyki. Stanowiska warsztatowe były różnorodne m.in.: elektryczność i magnetyzm (prądnica, leniwy magnes), hydrostatyka (naczynia połączone, tornado w butelce, ciśnienie w akcji, łódź podwodna), konstrukcje mostu, energia słoneczna.

ZABAWA Z NAUKĄ

ZABAWA Z NAUKĄ

Po zajęciach w Muzeum uczniowie przeszli także do Biblioteki Miejskiej obejrzeć wystawę obrazów. Wyjściu towarzyszyła miła atmosfera. Uczniowie wrócili do szkoły z uśmiechem na buzi!

ZABAWA Z NAUKĄ

ZABAWA Z NAUKĄ

KRAKÓW, FILHARMONIA

"Muzyka to są słowa. Muzyka to są dźwięki.
Muzyka to rozmowa. Muzyka to piosenki."

***

W piątek (24.10.2014r.) klasy: I i II Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Odwiedziły Smoka Wawelskiego oraz jego jaskinię znajdującą się na zachodnim zboczu Wzgórza Wawelskiego. Zobaczyły Zamek Królewski położony nieopodal Wisły oraz pomnik "Dżoka". Po spacerze uczniowie udali się do Filharmonii im. Karola Szymanowskiego, aby rozpocząć nowy sezon koncertów. Uczestniczyli w pokazie dla dzieci: "Muzyczne Opowieści - Na zamku Czarnoksiężnika Muzycznego". Dzieci spotkały się z Babcią Melodią, Dziadkiem Rytmusem oraz Kuzynką Klawiaturką Fortepianową. Bohaterowie wraz ze swoimi przybyłymi gośćmi wybrali się do wielkiego, pięknego lasu na grzyby. Spacerując po dróżkach, jedna z nich doprowadziła ich na polanę, na której znajdował się wspaniały zamek. W zamku mieszkał Czarnoksiężnik, u którego gościło międzynarodowe towarzystwo. Przedstawiło ono dzieciom narodowe instrument wielu krajów, m.in.: bandurę, bałałajkę, trąbkę, puzon, tubę. Na scenie wystąpił również zespół taneczny, który zaprezentował węgierski i rosyjski taniec. Uczniowie poznali pojęcia tj. klucz wiolinowy, tenorowy, basowy oraz kod muzyczny. Wysłuchali utworów: R.Wagnera "Marsz weselny z opery Lohengrin", J.Straussa "Nad pięknym modrym Dunajem" i innych. Na zakończenie koncertu międzynarodowe towarzystwo zagrało i zaśpiewało "Odę do radości" Ludwika van Beethovena - Hymn Zjednoczonej Europy. W zaczarowanym zamku było pięknie, kolorowo i muzycznie!

KRAKÓW, FILHARMONIA

KRAKÓW, FILHARMONIA

"MUZYCZNE PORANKI"- DWÓR ZIELENIEWSKICH, TRZEBINIA

W dniu 23.10.2014r. nasi uczniowie wzięli aktywny udział w spotkaniu z grupą instrumentów perkusyjnych. Druga audycja muzyczna nosiła tytuł "Instrumenty - ich budowa, barwa, sposób gry". Uczniowie wysłuchali różnych dźwięków instrumentów perkusyjnych. Mieli możliwość podjęcia próby rozpoznania określonej i nieokreślonej barwy dźwięków, czym jest piano, a czym forte. Uczniowie poznali również instrumenty takie jak: werbel, dzwonki oraz tzw. "przeszkadzajki": szejker, marakasy, tamburyn, kabaza, kastaniety, janczary, a także fleksaton wykorzystywany do tworzenia muzyki programowej. Na ksylofonie, gość specjalny zagrał utwór pt.: "Marsz szkolny". Uczniowie wysłuchali także "Lotu trzmiela" M. Rimskiego-Korsakowa. Po koncercie uczniowie obejrzeli wystawę "Sokoły, Legiony...".

MUZYCZNE PORANKI

MUZYCZNE PORANKI

BIBLIOTERAPIA

W środę (15.10.2014r) pierwszo- i drugoklasiści rozpoczęli cykl "spotkań z biblioterapią" w Miejskiej Bibliotece w Jaworznie. Podczas zajęć uczniowie poznali nowe zabawy integrujące grupę. Na podstawie narysowanych przez siebie pocztówek z wakacji rozmawiali o emocjach. Uczniowie słuchali muzyki relaksacyjnej oraz bajki o "Czterech braciach", czytanej przez Panią prowadzącą. Uczniowie poznali także znaczenie kolorów, które odzwierciedlają nasze uczucia. Po zajęciach dzieci przespacerowały się po Rynku. Dowiedziały się, że Rynek główny Jaworzna posiada dość wyjątkowy kształt - kształt trójkąta. Dzieci odwiedziły drwala siedzącego pod jaworem (symbol miasta), zobaczyły zegar wodno-słoneczny oraz wodne skoczki - fontanny. Wyjściu towarzyszyła miła atmosfera.

BIBLIOTERAPIA

BIBLIOTERAPIA

PASOWANIE NA UCZNIA

13 października 2014r. o godz.17.00 odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej. W pasowaniu wzięły udział dwie klasy, które przygotowały piękny program artystyczny. Pani dyrektor dr Magdalena Kielska dokonała uroczystego pasowania uczniów, którzy ze zniecierpliwieniem, a zarazem z uśmiechem na ustach czekali na tę chwilę. Pierwszoklasiści odcisnęli swoje paluszki w pamiątkowej kronice. Otrzymali również dyplomy oraz drobne upominki. Na tę wyjątkową uroczystość zostali zaproszeni rodzice oraz bliscy uczniów. Po skończonej akademii nasi uczniowie wraz z gośćmi udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

PASOWANIE NA UCZNIA

PASOWANIE NA UCZNIA

SPACER PO OKOLICY

W czwartek, 9 października 2014r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej wybrali się na spacer po najbliższej okolicy. Dzieci poznały różne gatunki drzew, tj.: akacja, brzoza, dąb żółtolistny, kasztanowiec, klon czerwony. Podczas spaceru uczniowie wraz z opiekunami rozmawiali, czym jest "babie lato" oraz co można znaleźć w "jesiennym koszu". Po wyjściu na niewielki, pobliski pagórek uczniom ukazał się widok na nasze miasto - Jaworzno a w szczególności na okolicę Elektrowni Jaworzno III. Po zebraniu darów jesieni, uczniowie wrócili do szkoły. Wyjściu towarzyszyła słoneczna pogoda.

SPACER PO OKOLICY

BIBLIOTEKA MIEJSKA W JAWORZNIE - cykl spotkań

W dniu 2.10.2014 r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej wybrali się do Biblioteki Miejskiej w Jaworznie. Dzieci poznały, jak należy zachowywać się w bibliotece oraz podczas seansu kinowego. Nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w pokazie filmowym. Oglądnęli animację o sympatycznej rodzinie jaskiniowców "Krudów". Film niósł z sobą przekaz, co w życiu jest ważne: przyjaźń, życzliwość, dobroć. W filmie nie zabrakło malowniczych krajobrazów oraz pięknej oprawy muzycznej.

BIBLIOTEKA MIEJSKA W JAWORZNIE - cykl spotkań

"MUZYCZNE PORANKI"

25 września 2014 r. uczniowie klasy I i II rozpoczęli cykl koncertów umuzykalniających odbywających się w Dworze Zieleniewskich w Trzebini. Audycje te mają na celu rozbudzić u najmłodszych wrażliwość muzyczną oraz rozszerzyć ich wiedzę z zakresu muzyki. Pierwsza audycja nosiła tytuł "Muzyczne opowieści". Dzieci miały możliwość wysłuchania wybranych utworów z gatunku muzyki programowej i ilustracyjnej. Poznali instrumenty dęte m.in. fagot. Nasi uczniowie porównywali i odgadywali brzmienie dźwięków: wysokiego i niskiego. Wizyta w Dworze Zieleniewskich przebiegała w miłej atmosferze, zaciekawiła wszystkich uczestników.

MUZYCZNE PORANKI

MUZYCZNE PORANKI

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2014

W dniu 19 września uczniowie klasy I i II brali udział w zajęcia "Z ekologią za pan brat" prowadzonych przez panią Agnieszkę Suską. Dzieci dowiedziały się, czym jest recykling, segregacja odpadów, a także czym są odnawialne źródła energii. Rozmawiały na temat tego, co można zrobić dla poprawy środowiska przyrodniczego. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali baśni o Jędrku, który zaprzyjaźnił się z wiatrem. Pierwszo- i drugoklasiści budowali również piękne, kolorowe wiatraczki. Pod koniec zajęć uczniowie porządkowali teren przed szkołą w ramach 21. edycji "Sprzątania Świata".

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2014

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2014

SPACER PO OKOLICY

W czwartek, 18 września uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej zwiedzali najbliższą okolicę szkoły. Dzieci dowiedziały się, jaki adres posiada ich szkoła oraz w jakim miejscu w Jaworznie została zlokalizowana. Podczas spaceru została omówiona również legenda o Jaworznie oraz to, między jakimi miastami leży nasze miasto. Uczniowie szukając darów jesieni poznali roślinność, która rośnie w tej okolicy. Wyjściu towarzyszyła radosna atmosfera oraz słoneczna pogoda.

SPACER PO OKOLICY

SPACER PO OKOLICY

Spotkanie z ciekawym gościem

W minionym tygodniu rozpoczęliśmy cykl spotkań z ciekawym gościem. W dn. 13.09.2014 r. uczniów Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Jaworznie odwiedził aktor - Wojciech Brzeziński, serialowy Bogdan z filmu "Na Wspólnej". Spotkanie było doskonałą okazją do poznania sztuki aktorskiej. Nasi pierwszo- i drugoklasiści zapoznali się z pracą aktora. Uczniowie mogli poćwiczyć swoją dykcję oraz spróbować odtworzyć różne "łamańce językowe", m.in. "Na wyścigach wyścigowych wyścigowa wyścigówka wyścignęła wyścigową wyścigówkę o numerze sześć". W trakcie spotkania nasz gość czytał także uczniom ciekawą książkę A. Maleszki "Magiczne drzewo- czerwone krzesło". Oczywiście nie mogło zabraknąć autografów z dedykacjami dla każdego ucznia. Spotkanie wzbudziło wiele radości i przywołało uśmiech na twarzach dzieci. Było bardzo interesujące.

Spotkanie z ciekawym gościem

Spotkanie z ciekawym gościem

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 w UZSK KANA!

1 września w naszych szkołach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, w którym wzięli udział Uczniowie i ich Rodzice oraz Nauczyciele i Pracownicy szkół.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 w UZSK KANA!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 w UZSK KANA!

W szkole podstawowej nasi Uczniowie po wakacjach zastali spore zmiany. W ciągu dwóch miesięcy udało się wyremontować hol, salę lekcyjną oraz wygospodarować mini salę gimnastyczną.
Po wakacjach miło było zobaczyć znajome, jak i nowe twarze, a także wymienić się wrażeniami z wakacji.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 w UZSK KANA!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 w UZSK KANA!

Nadchodzące miesiące będą czasem wzmożonego wysiłku, zmierzającego do głównego celu, jakim jest rozwinięcie wiedzy i umiejętności naszych Uczniów.
Wszystkim życzymy powodzenia i wielu sukcesów!

Rodzinny piknik integracyjny już za nami!

Drugi piknik integracyjny Uniwersyteckiego Zespołu Szkół Katolickich KANA za nami. Uczniowie naszych szkół mieli okazję, by lepiej się poznać, mile i ciekawie spędzić czas.

Rodzinny piknik integracyjny już za nami!

Rodzinny piknik integracyjny już za nami!

Wspólny, rodzinny piknik odbył się w siedzibie KANY w Sosnowcu w sobotę, 30 sierpnia. W spotkaniu uczestniczyli również najbliżsi naszych uczniów, którzy wspólnie startowali w integracyjnych konkurencjach. Wśród naszych propozycji znalazły się m.in. zabawy sportowe, plastyczne i muzyczne, które rozgrywaliśmy w ogrodzie AfreeKANY. Uczestnicy podzieleni na drużyny rywalizowali i bawili się zarazem, walcząc o miejsca na podium. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Po zakończonych zabawach na uczestników czekały kiełbaski z grilla.

Rodzinny piknik integracyjny już za nami!

Rodzinny piknik integracyjny już za nami!

Mamy nadzieję, że drugi piknik Uniwersyteckiego Zespołu Szkół Katolickich KANA był już tradycją wspólnego spędzania czasu przez uczniów, nie tylko podczas zajęć szkolnych!

Plan rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015
dla Uczniów Uniwersyteckiej Katolickiej
Szkoły Podstawowej

16:00 - 17:00 - Msza Święta w kościele p.w. św. K. Boromeusza w Jaworznie przy ul. Karola Olszewskiego 32
17:00 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Jaworznie przy ul. Chopina 40

RODZINNY PIKNIK INTEGRACYJNY
W UNIWERSYTECKIM ZESPOLE SZKÓŁ KATOLICKICH KANA!

Zapraszamy serdecznie naszych Uczniów wraz z Rodzicami do wzięcia udziału w rodzinnym pikniku integracyjnym, który odbędzie się w siedzibie sosnowieckiej KANY, przy ulicy Legionów 10 już w najbliższą sobotę, 30 sierpnia w godz. 11.00 - 16.00.
Na uczestników czeka wiele atrakcji! Wszystkich serdecznie zachęcamy do włączenia się do zabawy. Mamy nadzieję, że spotkanie będzie okazją do radosnego pożegnania wakacji i do lepszego poznania się uczniów naszych Szkół!

RODZINNY PIKNIK INTEGRACYJNY

Uwaga!

Szanowni Państwo,
informujemy, iż od września 2014 r. wpłaty wraz z odpowiednimi opisami, prosimy kierować na podane poniżej konta.

a) wpłaty: wpisowe, czesne, duplikat legitymacji
tytuł: imię i nazwisko ucznia, klasa i szkoła, cel wpłaty (tj. wpisowe, czesne, duplikat legitymacji), miesiąc i rok
rachunek FUNDACJI KANA, ul. Legionów 10, 41-200 Sosnowiec
BANK BGŻ S. A.
12 2030 0045 1110 0000 0294 0250


b) pozostałe wpłaty: fundusz biblioteczny, fundusz składkowy, ubezpieczenie
tytuł: imię i nazwisko ucznia, klasa i szkoła, cel wpłaty (tj. fundusz biblioteczny, fundusz składkowy, ubezpieczenie), miesiąc i rok
rachunek CEiWM KANA, ul. Wawel 19, 41-200 Sosnowiec
BANK BGŻ S. A.
05 2030 0045 1110 0000 0263 0170

Zakończenie roku szkolnego w UZSK KANA!

27 czerwca w naszych szkołach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, w którym wzięli udział Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy szkoły.
Minione miesiące były czasem wzmożonego wysiłku, zmierzającego do głównego celu - rozwinięcia wiedzy i umiejętności uczniów. Wszyscy pracowali na miarę swoich możliwości, wspierani i motywowani przez Nauczycieli oraz Rodziców.
Najzdolniejsi i najbardziej wytrwali uczniowie naszych szkół zostali wyróżnieni i nagrodzeni. W szkole podstawowej nagrody odebrali: Zuzia Uroczyńska, Maksymilian Mach, Leon Pawłowski, Staś Wiśniewski i Mateusz Żyła. Za najwyższą frekwencję nagrodę otrzymał Maksymilian Mach.

Zakończenie roku szkolnego w UZSK KANA!

Zakończenie roku szkolnego w UZSK KANA!

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy, by tegoroczne wakacje były słoneczne i bezpieczne!

Nadeszły wakacje!

Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły wakacje - czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły życzymy, by tegoroczne wakacje były ciepłe, radosne i bezpieczne.

Biegniemy dla Hospicjum

W ubiegłą niedzielę, 15 czerwca, pracownicy Uniwersyteckiego Zespołu Szkół Katolickich KANA oraz Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA wzięli udział w corocznej inicjatywie odbywającej się pod nazwą "Biegniemy dla Hospicjum". Właśnie pod takim hasłem w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu odbył się bieg i festyn, dochód z którego przeznaczono na budowę stacjonarnej siedziby Hospicjum im. św. Tomasza Apostoła. Impreza obfitowała w liczne atrakcje, jak występy artystyczne, pokazy straży pożarnej, siłowanie na rękę z Mariuszem Grochowskim, pokazy ratownictwa medycznego i grupy paramilitarnej SGR. Podczas festynu nasi pracownicy roznosili ulotki, zachęcające do wzięcia udziału w inicjatywach kulturalnych KANY.

Wycieczka - Dworek Zieleniewskich

12.06.2014 r. pierwszoklasiści byli na ostatnim przed wakacjami koncercie w Dworku Zieleniewskich w Trzebini. Uczniowie brali udział w quizie na temat muzyki, rodzajów instrumentów, głosów ludzkich oraz tańców. Nasi podopieczni starali się poprawnie odpowiadać na pytania, a niektórzy wrócili nawet z nagrodami. Gratulacje!

Wycieczka - Dworek Zieleniewskich

Wycieczka - Dworek Zieleniewskich

Wycieczka do ZOO

11 czerwca nasi pierwszoklasiści wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 w Jaworznie wybrali się na wspólną wycieczkę do ZOO w Chorzowie. Uczniowie podziwiali wiele gatunków egzotycznych zwierząt. Widzieli m.in.: słonia, żyrafy, tygrysy, hipopotamy, osiołki, lamy, zebry, gady, pająki, ptaki oraz ryby. Największą atrakcją były jednak małpy, które stroiły śmieszne miny i sprawiły dzieciom wiele radości. Dzieci odwiedziły też dolinę dinozaurów oraz buszowały na placu zabaw. Pogoda oraz wycieczka były udane! Wszyscy - zmęczeni, ale zadowoleni - szczęśliwie wrócili do szkoły.

Wycieczka do ZOO

Wycieczka do ZOO

Dzień Dziecka w UZSK KANA!

W poniedziałek, 2 czerwca br., uczniowie Uniwersyteckiego Zespołu Szkół Katolickich KANA w Jaworznie i w Sosnowcu obchodzili Dzień Dziecka. W odwiedziny do starszych kolegów przyjechali uczniowie pierwszej klasy szkoły podstawowej.
Tego dnia nasze pierwszaki uczestniczyły w projekcji filmu animowanego pt. Biblioteka Pani Eli, po którym zostały zaproszone na słodki poczęstunek w restauracji AfreeKANA - muffinki, truskawki i sok. Na koniec uczniowie szkoły podstawowej, wspólnie ze starszymi kolegami i koleżankami, uczestniczyli w grach dydaktycznych i konkursach, przygotowanych przez pedagoga szkolnego.
Mimo niesprzyjającej pogody, uczniowie bawili się wyśmienicie. Czekamy z niecierpliwością na kolejne wspólne spotkanie!

Dzień Dziecka w UZSK KANA!

Dzień Dziecka w UZSK KANA!

Spotkanie z ciekawym gościem

23.05.2014r. w Uniwersyteckiej Katolickiej Szkole Podstawowej w Jaworznie wśród pierwszoklasistów gościła Pani z Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Spotkanie było poświęcone sprawom związanym ze zbliżającymi się wakacjami, czyli wyjazdom i wyprawom turystycznym. Uczniowie zapoznali się z zasadami zdobywania odznak turystycznych, oglądali również różne ich typy. Bardzo ważnym zagadnieniem, które zostało poruszone podczas spotkania, było bezpieczeństwo podczas wypraw turystycznych oraz właściwe przygotowanie się do nich. Na zakończenie wszyscy otrzymali prezenty - informatory turystyczne o Śląsku oraz Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Zajęcia w miłej i twórczej atmosferze minęły bardzo przyjemnie.

Spotkanie z ciekawym gościem

Spotkanie z ciekawym gościem

Wycieczka do filharmonii

17 maja pierwsza klasa Katolickiej Uniwersyteckiej Szkoły Podstawowej w Jaworznie udała się na wycieczkę do krakowskiej filharmonii na spektakl pt. "Casting do cyrku muzycznego". Uczniowie podziwiali różnorodne popisy muzyczne - grę na zestawie perkusyjnym, grę na kieliszkach wypełnionych wodą i grę na instrumentach dętych tj. saksofonie, klarnecie - oraz popisy akrobatyczne. Występy artystów czasami były śmieszne, czasami poważne, ale nieodmiennie zachwycające. Uczniowie nagrodzili wykonawców gromkimi brawami.
Po spektaklu uczniowie pojechali na światową wystawę klocków LEGO, gdzie z zachwytem podziwiali wspaniałe budowle. Następnie, zadowoleni i w radosnych nastrojach, szczęśliwie wrócili do Jaworzna.

Wycieczka do filharmonii

Wycieczka do filharmonii

Wycieczka - Dworek Zieleniewskich

W czwartek, 15 maja 2014r. pierwszoklasiści Katolickiej Uniwersyteckiej Szkoły Podstawowej w Jaworznie kolejny już raz uczestniczyli w cyklicznym projekcie "Muzyczne poranki" w Dworze Zieleniewskich w Trzebini. Koncert nosił nazwę "Formy muzyczne".
Uczniowie zapoznali się z różnymi formami w muzyce np. ABA, poznali także znaczenie i budowę ronda muzycznego oraz wysłuchali kilku wariacji muzycznych. Podczas koncertu, w popisach gry na skrzypcach, prezentowali się też uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie. Z wielką przyjemnością nasi wychowankowie podziwiali młodych wirtuozów!

Wycieczka - Dworek Zieleniewskich

Wycieczka - Dworek Zieleniewskich

Dzień Otwarty już za nami!

14 maja odbył się Dzień Otwarty Uniwersyteckiego Zespołu Szkół Katolickich KANA.
Na nasze zaproszenie przybyli do KANY rodzice oraz młodzież zainteresowana rozpoczęciem nauki w gimnazjum i liceum. Spotkanie było doskonałą okazją, by poznać szczegóły dotyczące działalności katolickiego gimnazjum i liceum ogólnokształcącego KANY, metod nauczania oraz zajęć dodatkowych, jakie obie szkoły oferują.
Rodzice w tym dniu uzyskali informacje na temat zasad rekrutacji. W tym czasie, młodzież zainteresowana nauką w klasach gimnazjum i liceum, wzięła udział w przygotowanych dla nich atrakcjach - grach, quizach logiczno-historycznych, rebusach językowych, zabawach psychologicznych. Na swoich nowych kolegów czekała nasza gimnazjalna i licealna młodzież, która oprowadzała przyszłych kolegów i koleżanki po zakamarkach szkoły, opowiadała o metodzie nauczania i innych ciekawostkach ze szkolnego życia. Był to dobry czas, by bliżej poznać społeczność szkolną i poczuć szczególną atmosferę, jaka u nas panuje.
Na przybyłych czekał także słodki poczęstunek - własnoręcznie przygotowany przez naszych zdolnych uczniów!

Dzień Otwarty już za nami!

Dzień Otwarty już za nami!

Spotkanie z ciekawym gościem

Kolejnym gościem Pierwszoklasistów z Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Jaworznie była mama ucznia Leona Pawłowskiego. Przybliżyła Ona uczniom zagadnienia dotyczące rzeźby, jako sztuki. Uczniowie w nawiązaniu do legend krakowskich, które wcześniej poznali, rozmawiali o Wicie Stwoszu i rzeźbach w kościele Mariackim w Krakowie. Następnie sami próbowali swoich sił, wykonując istne arcydzieła z masy solnej.

Spotkanie z ciekawym gościem

Spotkanie z ciekawym gościem

Koncert organowy

10 kwietnia Pierwszoklasiści z Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Jaworznie byli na koncercie organowym - "Organy, najpiękniejsze głosy świata" w Bazylice Mniejszej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini. Pierwszoklasiści wysłuchali pięknych utworów organowych i zapoznali się z historią ich powstania. Uczniowie poznali także budowę organów oraz mieli możliwość spróbowania na nich gry, co okazało się dla większości bardzo trudne, ale ciekawe.

Koncert organowy

Koncert organowy

Zmartwychwstał Pan! Alleluja, Alleluja!

Uniwersytecki Zespół Szkół Katolickich KANA z okazji Świąt Wielkiej Nocy pragnie złożyć Nauczycielom i Uczniom życzenia:

Niech Zmartwychwstały Chrystus
oświeca drogi codziennego życia,
obdarza błogosławieństwem,
napełniając nasze serca
nadzieją i obfitością Swych łask.

Niech czas Wielkiej Nocy
przyniesie zjednoczenie z Bogiem Ojcem,
dając siłę do pokonywania przeciwności losu.
Niech Zmartwychwstały Chrystus
będzie naszym Pocieszycielem
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

UWAGA!
Zapisy do naszych Szkół już trwają!

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do nauki w Uniwersyteckim Zespole Szkół Katolickich KANA.
W roku szkolnym 2014/2015 miejsca na uczniów czekają w naszej Szkole Podstawowej, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym.

Szczegółowe informacje pod nr tel.: 32 363 10 30.

Zapraszamy serdecznie!
Liczba wolnych miejsc ograniczona!

Wycieczka do Centralnego Muzeum Pożarnictwa

1 kwietnia pierwszoklasiści z Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Jaworznie odbyli wycieczkę do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. W muzeum mieli okazję podziwiać różne modele wozów oraz sprzętów strażackich - zarówno współczesnych, jak i używanych w przeszłości.
Z wielkim zainteresowaniem słuchali opowiadań przewodnika o ciężkiej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaków. Poznali także zasady postępowania na wypadek pożaru lub wypadku samochodowego. Jednak, najwięcej radości sprawiło pierwszoklasistom przymierzanie hełmów strażackich, a także zabawy z sikawkami.
Wycieczka była dla uczniów ciekawym, emocjonującym doświadczeniem, dostarczyła im także cennych informacji. Pomimo zmęczenia, droga powrotna była dla wychowanków okazją do grzecznych, prima aprilisowych, żartów.

Wycieczka do Centralnego Muzeum Pożarnictwa

Wycieczka do Centralnego Muzeum Pożarnictwa

Zapraszamy na Dzień Otwarty w Uniwersyteckiej Katolickiej Szkole Podstawowej!

Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na Dzień Otwarty naszej Szkoły, który odbędzie się 2 kwietnia, w środę o godz. 17.00, przy ulicy Chopina 40 w Jaworznie.

Spotkanie będzie okazją, by poznać bliżej naszą Szkołę i szczegóły dotyczące metod nauczania oraz zajęć dodatkowych, jakie proponujemy naszym uczniom. W tym dniu nie zabraknie też atrakcji i niespodzianek dla najmłodszych, które pod opieką nauczyciela nauczania zintegrowanego zapoznają się i zaprzyjaźnią ze szkołą!

Szczegółowych informacji na temat Dnia Otwartego udziela sekretariat pod nr tel.: 32 363 10 30.

Wizyta w Teatrze Sztuk w Jaworznie

Pierwszoklasiści z Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Jaworznie rozpoczęli nową porę roku bardzo aktywnie. W czwartek gościli w Dworze Zieleniewskich w Trzebini, a w pierwszym dniu wiosny, 21 marca odwiedzili Teatr Sztuk w Jaworznie. Uczniowie wzięli udział w spektaklu pt. "Niezapominalscy", który odbył się w ramach projektu "Spotkania z Teatrem Młodego Widza". Po przedstawieniu nasze pierwszaki uczestniczyły w lekcji teatralnej. W oparciu o własne wiadomości oraz prezentację multimedialną odpowiadali na pytania, związane z wiedzą o teatrze, dobrze się przy tym bawiąc. Po wizycie w Teatrze Sztuk, uczniowie udali się do Kolegiaty św. Wojciecha i Katarzyny na modlitwę, po której mieli okazję podziwiać drugi co do wielkości witraż w Europie, liczący 177 m wysokości. Dzieci zwiedziły też kaplicę, poświęconą ofiarom męczeństwa z okresu II wojny światowej oraz okresu stalinizmu. W drodze powrotnej do szkoły uczniowie spacerowali po jaworznickim rynku.

Wizyta w Teatrze Sztuk w Jaworznie

Wizyta w Teatrze Sztuk w Jaworznie

Nasze pierwszaki i "Tajemnice pięknego śpiewu"

W czwartek, 20 marca nasi pierwszoklasiści kolejny już raz uczestniczyli w cyklicznym projekcie "Muzyczne poranki" w Dworze Zieleniewskich w Trzebini. Koncert nosił nazwę "Tajemnice pięknego śpiewu". Uczniowie zapoznali się z różnymi aspektami muzyki wokalnej oraz z pojęciami piano i forte w muzyce. Poznawali oraz rozpoznawali rodzaje głosów żeńskich: sopranu, mezzosopranu, altu. Bardzo ciekawy okazał się quiz, dotyczący rozpoznawania tańców polskich, w którym nasze pierwszaki radziły sobie bardzo dobrze. Wizyta w Dworze Zieleniewskich była też okazją, do spacerowania po parku w promieniach słońca i podziwiania pierwszych oznak wiosny.

Nasze pierwszaki i 'Tajemnice pięknego śpiewu'

Nasze pierwszaki i 'Tajemnice pięknego śpiewu'

Pierwszy Dzień Otwarty w tym roku już za nami!

Wczoraj odbył się Dzień Otwarty Uniwersyteckiego Zespołu Szkół Katolickich KANA. Na nasze zaproszenie przybyli do KANY rodzice, młodzież oraz dzieci zainteresowane rozpoczęciem nauki w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum. Była to świetna okazja, aby poznać nowatorskie metody, jakimi uczy się w naszych szkołach młodzież, a także dobry czas, by bliżej poznać społeczność szkolną i poczuć szczególną atmosferę, jaka u nas panuje. Dzieci i młodzież mieli także możliwość uczestniczenia w wielu przygotowanych dla nich atrakcjach - grach, quizach logiczno-historycznych, rebusach językowych, zabawach psychologicznych. Na swoich nowych kolegów czekała nasza gimnazjalna i licealna młodzież, która oprowadzała przyszłych kolegów i koleżanki po zakamarkach szkoły, opowiadała o metodzie nauczania i innych ciekawostkach ze szkolnego życia. Na przybyłych czekał też słodki poczęstunek - własnoręcznie przygotowany przez naszych zdolnych uczniów!

Pierwszy Dzień Otwarty w tym roku już za nami!

Pierwszy Dzień Otwarty w tym roku już za nami!

Dla tych, którzy nie dotarli do nas wczoraj, a są zainteresowani podjęciem nauki w naszym gimnazjum i liceum w najbliższym czasie zostanie zorganizowane podobne spotkanie - proszę zatem obserwować naszą szkolną stronę internetową! Do zobaczenia już wkrótce!

Jednocześnie informujemy, że dnia 2 kwietnia o godz. 17.00 odbędzie się Dzień Otwarty dla zainteresowanych naszą szkołą podstawową - tym razem zapraszamy rodziców i dzieci do Jaworzna (ul. Chopina 40). W czasie tego spotkania będzie można zapoznać się ze szkołą, a także dokonać wszystkich formalności, związanych z zapisaniem dziecka do szkoły. Przyjmujemy zapisy do klasy I, II i IV. Zapraszamy!

Spotkanie z ciekawym gościem!

14.03.2014 r. uczniowie Uniwersyteckiej Katolickiej Szkole Podstawowej w Jaworznie gościli kolejnego ciekawego gościa. Była nim pani fotograf, która opowiedziała pierwszoklasistom o tajnikach swojego zawodu, warsztacie pracy i codziennych obowiązkach fotografa. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały rad, dotyczących fotografii, same też próbowali wykonać profesjonalne zdjęcia. Zajęcia przebiegały w twórczej atmosferze!

Spotkanie z ciekawym gościem

Spotkanie z ciekawym gościem

Uwaga!
Przypominamy, że już za 2 dni odbędzie się w naszych szkołach Dzień Otwarty!

Uniwersytecka Katolicka Szkoła Podstawowa, Katolickie Gimnazjum i Liceum KANA w Jaworznie i w Sosnowcu zapraszają serdecznie dzieci i młodzież, przedszkolaków, przyszłych i obecnych gimnazjalistów oraz licealistów i ich rodziców na Dzień Otwarty, który odbędzie się 19 marca, w środę w godz. 17.00 - 18.00 dla szkoły podstawowej oraz 18.00 - 20.00 dla gimnazjum i liceum ogólnokształcącego. Spotkanie odbędzie się w siedzibie KANY w Sosnowcu, przy ul. Legionów 10 i będzie okazją, by poznać szczegóły dotyczące działalności szkoły podstawowej, katolickiego gimnazjum i liceum ogólnokształcącego KANY, metod nauczania oraz zajęć dodatkowych, jakie szkoły proponują swoim uczniom.

Rodzice w tym dniu uzyskają informacje na temat zasad rekrutacji. W tym czasie dzieci i młodzież zainteresowana nauką w klasach szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum Uniwersyteckiego Zespołu Szkół Katolickich KANA będzie mogła wziąć udział w interesujących zajęciach i zobaczyć Szkołę.

Wszyscy, którzy odwiedzą sosnowiecką KANĘ w tym dniu będą mogli przekonać się o zaletach Systemu Indywidualnego Nauczania Symultanicznego i innych metodach nauczania, stosowanych w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum KANY.

Szczegółowych informacji na temat Dnia Otwartego
udziela sekretariat pod nr tel.: 32 363 10 30.

Uczniowie z wizytą w Straży Miejskiej!

10 marca uczniowie pierwszej klasy Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej udali się na pieszą wycieczkę do komendy Straży Miejskiej w Jaworznie. Pierwszoklasiści nieco speszeni, z wielką powagą wkroczyli do budynku Urzędu Miejskiego, gdzie mieści się siedziba Straży Miejskiej naszego miasta. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały strażników miejskich, którzy opowiedzieli o swojej codziennej pracy. Z naszymi uczniami spotkał się również Komendant Straży Miejskiej. Najmłodsi z uwagą śledzili nagrania miejskiego monitoringu, obserwując sytuację w centrum miasta. Dzieci bardzo chętnie wcielały się w rolę strażników, przymierzając czapki i kamizelki stróżów miejskiego porządku. Jednak największą frajdę sprawiła im prezentacja rekwizytów, które pomagają strażnikom w pracy: sygnalizatorów świetlnych, pałek czy kajdanek. Ochotnicy pozwalali je sobie nawet założyć, jednak "niewola" naszych uczniów nie trwała długo!

Uczniowie z wizytą w Straży Miejskiej!

Uczniowie z wizytą w Straży Miejskiej!

"Zabawa w teatr" w Filharmonii!

7 marca pierwszoklasiści z naszej Szkoły Podstawowej gościli po raz kolejny w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Uczniowie wzięli udział w spektaklu pt. "Zabawa w teatr", w czasie którego poznali różne rodzaje występów scenicznych: grecki chór, teatr cieni czy teatr podwórkowy. Dzieci poznały też dźwięki popularnych instrumentów muzycznych, takich jak kontrabas czy perkusja oraz mniej znanych m.in. lutni, marimby czy hydrofonu smyczkowego. Wszyscy uczniowie powrócili do szkoły w Jaworznie zadowoleni i w radosnych nastrojach, oczekując kolejnej wizyty w Filharmonii.

'Zabawa w teatr' w Filharmonii!

'Zabawa w teatr' w Filharmonii!

Pierwszaki z "Kamerą wśród zwierząt"

W piątek 28 lutego uczniowie naszej Szkoły Podstawowej mieli okazję, by wspólnie obejrzeć film przyrodniczy z cyklu "Z kamerą wśród zwierząt". Projekcja nawiązywała do tradycyjnie już odbywających się w każdy piątek, spotkań z ciekawymi gośćmi. Tym razem, choć za pośrednictwem ekranu, nasze pierwszaki gościły Państwa Hannę i Antoniego Gucwińskich, którzy w audycji przygotowanej specjalnie myślą o najmłodszych, opowiedzieli o zwyczajach mieszkańców zoo. Dzieci poznały wiele ciekawostek, dotyczących zwierząt z zoo. Uczniowie zobaczyli także wrocławski ogród zoologiczny i dowiedzieli się, jak należy się zachowywać, zwiedzając zoo w czasie wycieczki.

Nasze pierwszaki spotkały się z wiolonczelą i gitarą!

W czwartek, 20 lutego nasi pierwszoklasiści kolejny już raz uczestniczyli w cyklicznym projekcie pn. "Muzyczne poranki" w Dworze Zieleniewskich w Trzebini. Miniony koncert był poświęcony spotkaniu z wiolonczelą i gitarą. Dzieci poznały budowę instrumentów i ich brzmienie. Nie zabrakło wspólnego poszukiwania cech, które łączą i różnią gitarę i wiolonczelę. Nasze pierwszaki porównywały i odgadywały dźwięki, wydobywające się z obu instrumentów. Wizyta w Dworze Zieleniewskich była też okazją, by dzieci dowiedziały się w jaki sposób powstają instrumenty smyczkowe i strunowe - skrzypce, altówka, kontrabas i wiolonczela.
Przy okazji dzieci obejrzały wystawę pn. "Trzebinia 1863 - ...Ku wolności" upamiętniającą Powstanie Styczniowe.

Nasze pierwszaki spotkały się z wiolonczelą i gitarą!

Nasze pierwszaki spotkały się z wiolonczelą i gitarą!

Kolejne spotkanie z ciekawym gościem!

W minionym tygodniu uczniów Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Jaworznie odwiedził ciekawy gość. Okazała się nim arabistka, która zapoznała dzieci m.in. z alfabetem arabskim. Nasze pierwszaki zobaczyły zatem, jak wyglądają litery, których uczą się ich rówieśnicy z odległych i odmiennych kulturowo, państw. Uczniowie nauczyli się nawet kilku zwrotów po arabsku i mieli okazję, żeby się przekonać, jak w tym języku brzmią imiona naszej szkolnej społeczności!

Spotkanie z ciekawym gościem

Spotkanie z ciekawym gościem

Spotkanie z ciekawym gościem

Kolejnym gościem klasy pierwszej Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Jaworznie była mama ucznia Maksymiliana Macha z zawodu pielęgniarka.
Uczniowie na zajęciach rozmawiali na temat dbania o własne zdrowie, sposobów zdrowego odżywiania oraz na temat higieny osobistej. Poznali sposoby bandażowania urazów i skaleczeń oraz bardzo ważne zasady udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie było bardzo ciekawe, uczniowie dużo się nauczyli.

Spotkanie z ciekawym gościem

Spotkanie z ciekawym gościem

Wycieczka

13.02.2014 r. klasa pierwsza była na w Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Nauk o Ziemi w Sosnowcu. Celem wycieczki był udział w lekcji multimedialnej z udziałem aktorki - pani Dominiki Ostałowskiej. Uczniowie z zainteresowaniem poznawali tajniki udźwiękowiania znanych filmów. Po lekcji wszyscy oglądali film pt. "Rio". Uczniowie oglądali też wystawę kamieni i minerałów. Największą jednak atrakcją były olbrzymie figury prehistorycznych gadów.

Wycieczka

Spotkanie z ciekawym gościem

W dniu 07.02. 2014 r. w Uniwersyteckiej Katolickiej Szkole Podstawowej w Jaworznie gościł druh drużynowy 13 Jaworznickiej Gromady Zuchowej "Szczwane Szopy". Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o pracy w gromadzie zuchowej, o tajemnicach, obrzędach i zwyczajach. Następnie wspólnie bawili się w rytmie zuchowych pląsów.
W drugiej części spotkania druh (z wykształcenia fizyk) zainteresował uczniów bardzo ciekawymi doświadczeniami fizycznymi. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Spotkanie z ciekawym gościem

Spotkanie z ciekawym gościem

Spotkanie z ciekawym gościem

Kolejnym gościem w Uniwersyteckiej Katolickiej Szkole Podstawowej w Jaworznie była mama ucznia Mateusza Żyły, która wyczarowała piękne bukiety kwiatów i nauczyła wszystkich wykonywania różyczek z bibuły. Uczniowie poznali też kilka wyrazów i zdań w języku migowym. Wszyscy starali się wykonać piękny bukiecik oraz prawidłowo "migać". Spotkanie było bardzo ciekawe, uczniowie dużo się nauczyli.

Spotkanie z ciekawym gościem

Spotkanie z ciekawym gościem

Spotkanie z ciekawym gościem

W dniu 3.01.2014 r. w Uniwersyteckiej Katolickiej Szkole Podstawowej w Jaworznie gościła mama jednego z uczniów Stanisława Wiśniewskiego, która jest nauczycielką gry na gitarze i rytmiki z umuzykalnieniem. Uczniowie poznali budowę instrumentu, sposoby gry oraz wysłuchali kilku utworów na gitarę. Wspólnie śpiewali kolędy przy akompaniamencie. Następnie wszyscy tańczyli w takt melodii z baletu Piotra Czajkowskiego "Dziadek do orzechów". Uczniowie byli bardzo zadowoleni, spotkanie na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

Spotkanie z ciekawym gościem

Spotkanie z ciekawym gościem

Przedświąteczne spotkanie w naszej szkole podstawowej

W piątek odbyło się w naszej szkole podstawowej przedświąteczne spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie wraz z nauczycielami. Spotkanie rozpoczęliśmy odczytaniem fragmentu Ewangelii wg. św. Łukasza, mówiącego o Narodzeniu Bożej Dzieciny w betlejemskim żłobie. Potem, po wspólnej modlitwie i zaśpiewaniu kolędy "Wśród nocnej ciszy" nadszedł czas na życzenia i łamanie się opłatkiem.

Przedświąteczne spotkanie w naszej szkole podstawowej

Przedświąteczne spotkanie w naszej szkole podstawowej

Również o naszych dzieciach pamiętał w tym roku Aniołek i pięknie je obdarował. Przy wspólnym stole, pełnym smakołyków przygotowanych przez uczniów - przy pomocy Rodziców - był czas na rozmowę o tradycyjnych zwyczajach, jakie kultywujemy w naszych domach przy okazji świat Bożego Narodzenia oraz na podzielenie się spostrzeżeniami na temat potraw, jakie są tradycyjnie przyrządzamy w naszych domach.

Przedświąteczne spotkanie w naszej szkole podstawowej

Przedświąteczne spotkanie w naszej szkole podstawowej

Mikołaj

5 grudnia był dniem długo oczekiwanym w naszej Szkole Podstawowej. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały "mikołajowych" dzwoneczków. Święty Mikołaj z Miry także w tym roku nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Swoim przybyciem wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach uczniów. Podczas spotkania Święty Mikołaj chętnie odpowiadał na pytania najmłodszych. Na zakończenie obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym Gościem.

Mikołaj

Mikołaj

Pierwszaki w Filharmonii!

W piątek, 11 października uczniowie pierwszej klasy naszej Szkoły Podstawowej rozpoczęli swój udział w projekcie Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie pn. "Koncerty dla dzieci - gdzie jest muzyka?" Nasze pierwszaki gościły pierwszy raz w krakowskiej Filharmonii, obcując z muzyką klasyczną. Spotkanie, które stanowi część całego cyklu, przybliżyło dzieciom świat dźwięków, prezentując bogate instrumentarium. Tegoroczny projekt odbywa się pod hasłem "Gdzie jest muzyka?", a jego odsłona, w której wzięli udział nasi uczniowie nosiła tytuł "Na ulicach Krakowa". Dzieci szybko przekonały się, że muzykę usłyszeć można nie tylko w filharmonii. Spotkamy ją przecież w różnej formie, wszędzie wokół nas. W poszukiwaniu pięknych dźwięków dzieciom towarzyszyli Babcia Melodia i Dziadek Rytmus, wspierani przez m.in. Kuzynkę Klawiaturkę. Już niebawem zagościmy w krakowskiej Filharmonii ponownie!

Pierwszaki w Filharmonii!

Pierwszaki w Filharmonii!

Pierwszaki w Dworze Zieleniewskich!

W czwartek, 26 września nasze Pierwszaki rozpoczęły swój cykliczny udział w projekcie pn. "Poznajemy instrumenty muzyczne", organizowanym przez Dwór Zieleniewskich w Trzebini. Muzyczne poranki, w których będą uczestniczyć nasi Uczniowie pozwolą poznać dzieciom różnorodne instrumenty muzyczne /m.in. obój, fagot, flet, waltornię, trąbkę, kontrabas, harfę, skrzypce, fortepian czy organy/, gatunki muzyki i rodzaje tańców. Tym razem Uczniowie, biorący udział w czwartkowych zajęciach, poznali tańce narodowe z całej Europy. Nasze Pierwszaki zaznajomiły się też z kulturą i zwyczajami krajów, z których pochodziły prezentowane tańce. Na pewno, tanecznym krokiem zagościmy w Dworze Zieleniewskich już za miesiąc!

Pierwszaki w Dworze Zieleniewskich!

Pierwszaki w Dworze Zieleniewskich!

Dogoterapia w Uniwersyteckiej Katolickiej Szkole Podstawowej!

W miniony wtorek, 3 września Nasze Pierwszaki gościły czworonożnych przyjaciół! Szkołę odwiedziła trenerka z pieskami - m.in. z Cavalier king charles spanielami.

Dogoterapia w Uniwersyteckiej Katolickiej Szkole Podstawowej!

Dogoterapia w Uniwersyteckiej Katolickiej Szkole Podstawowej!

Wizyta psiaków umiliła dzieciom dzień w szkole. Uczniowie nie tylko bawili się z czworonogami, ale też poznali zasady zachowania przy pieskach, opieki nad nimi i pielęgnacji. Okazało się, że psiaki bardzo przypadły do gustu naszym Uczniom, którzy chętnie codziennie widzieliby je w szkole!

Dogoterapia w Uniwersyteckiej Katolickiej Szkole Podstawowej!

Dogoterapia w Uniwersyteckiej Katolickiej Szkole Podstawowej!

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!
Zobacz więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku:)