Powitanie lata na Szyndzielni :)

W dniu 20 czerwca klasy 5, 6 i 7 wyjechały na wycieczkę szkolną na Szyndzielnię. Rano, gdy wyjeżdżaliśmy niebo było bezchmurne. Niestety podczas podróży otrzymywaliśmy alerty, informujące o zbliżających się burzach z gradem. Wiedzieliśmy, że nie będziemy mogli wybrać się na długi spacer po górach. Odrzuciliśmy możliwość wejścia na Klimczok. Wjechaliśmy kolejką na Szyndzielnię, a potem szlakiem doszliśmy do schroniska. Nauczyliśmy się, że niekoniecznie ten kto idzie pierwszy, będzie pierwszy u celu. Bardzo łatwo jest pominąć oznakowanie szlaku. Trzeba być czujnym, aby zdobyć cel, nie wystarczy mieć dużo sił i chęci.

Przy schronisku roztaczał się piękny widok na Bielsko. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Był czas na posiłek i na rozmowy w gronie przyjaciół oraz błogi i zasłużony odpoczynek po sumiennej nauce w czasie roku szkolnego. Czuliśmy, że lato się zbliża, jest już naprawdę bardzo blisko. Cieszymy się, że w naszym gronie są dzielni piechurzy, którzy chcieliby wybrać się na zdobywanie szczytów. Na pewno nieraz będzie jeszcze taka możliwość.

Po południu zjechaliśmy kolejką z Szyndzielni, bo niebo już mocno się chmurzyło i wzmagał się wiatr – to był ostatni moment, aby wrócić przed deszczem. Cieszymy się, że mogliśmy w tak pięknych okolicznościach przyrody powitać lato i spędzić razem wspaniały dzień!