Wycieczka do Krakowa

W dniu 31 maja klasy 2, 3 i 5 uczestniczyły w wycieczce do Krakowa. Przewodnikiem był pan Paweł, który z pasją opowiadał nam o odwiedzanych miejscach. Wizytę w Mieście Królów rozpoczęliśmy od spaceru po Rynku, gdzie wysłuchaliśmy hejnału z wieży Mariackiej. Następnie w planach było zwiedzanie Pałacu Krzysztofory, w którym mogliśmy zobaczyć wystawę pn. „Kraków od początku do końca”. Wystawa zawiera obiekty dotykowe, dzięki którym mogliśmy przenosić się w czasie do minionych epok. Największym zaciekawieniem cieszyła się wystawa prawdziwych rycerskich hełmów i mieczy, które można było przymierzać, a także model szopki krakowskiej. Szopka jest naturalnych rozmiarów, pięknie ozdobiona, można do niej wejść i stanąć przy Świętej Rodzinie. Po zwiedzaniu muzeum był czas na kupowanie pamiątek w Sukiennicach:) Około godz. 12.00 udaliśmy się na kolejną wystawę  „W stronę światła” w centrum WOMAI. To była żywa lekcja fizyki z bardzo dobrze przygotowanymi merytorycznie nauczycielami. Przekonaliśmy się,  że cień może być kolorowy:) Natomiast po założeniu specjalnych okularów świat stanął do góry nogami. Jednak największą atrakcją było kreowanie świata własnymi rękoma. Dzięki magicznemu piaskowi, zmieniającemu kolory, mogliśmy tworzyć góry, jeziora, doliny, a nawet spowodować wybuch wulkanu!

Następnie udaliśmy się do Łagiewnik. Tutaj siostra ze zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia opowiadała uczniom o życiu św. Faustyny. Na koniec wycieczki uczniowie nawiedziliśmy kaplicę, w której znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego oraz relikwie św. Faustyny. Uczniowie zawierzyli Bożemu Miłosierdziu całą społeczność KANY.