fbpx

logo
Zapisy do szkoły

Liceum ogólnokształcące

„Odkryliśmy, że edukacja nie jest czymś, co robi nauczyciel, ale że jest to naturalny proces rozwijający się spontanicznie w istocie ludzkiej. Nie jest nabywany przez słuchanie słów, ale dzięki doświadczeniom nabywanym w otoczeniu.” – dr Maria Montessori

Weź udział w edukacyjnej przygodzie. Sposób przyswajania wiedzy w KANIE różni się od tego w tradycyjnym liceum. Każdego dnia będziesz poznawał nowe zagadnienia, rozwiązywał postawione problemy i dochodził do własnych wniosków, a wszystko w bezpośrednim, indywidualnym kontakcie z nauczycielem.

Uczciwe zasady

Od początku roku szkolnego wiesz, czego będziemy od Ciebie oczekiwać. Nie będziesz zaskoczony wymaganiami, zasadami i regułami. Poznasz je, rozpoczynając naukę w naszej szkole Będziesz aktywnym uczestnikiem tej fascynującej gry edukacyjnej.

No Stress

Nauka nie będzie Cię stresować, ponieważ proponowany system nauczania zapewnia dużą elastyczność. Oczekuje od Ciebie dojrzałości, ale taką postawę nagradza. Dzięki temu, bez zbędnego stresu opanujesz wiedzę w przyjaznej atmosferze i właściwym dla siebie tempie pracy i czasie.

Poczucie bezpieczeństwa

W szkole nigdy nie będziesz „nowy”, „inny”, „lepszy” albo „gorszy”. Będziesz po prostu sobą. Nie będziesz musiał nadążać za grupą, dostosowywać się do niej, manifestować swojej odrębności ubraniem, czy zachowaniem, by zostać zauważonym.

Wyjątkowość i przyjazna atmosfera

Tutaj nie musisz nikomu niczego udowadniać. KANA potrafi zrozumieć i uszanować wyjątkowość każdego ucznia. Nie będziesz porównywany do nikogo innego, jak tylko do samego siebie z wczoraj.

Poczucie dojrzałości

Dzięki proponowanej formie pracy poczujesz się rzeczywiście dojrzały. Wierzymy w Ciebie i Twoją odpowiedzialność. Mamy nadzieję, że docenisz zaufanie, jakim Cię obdarzymy od pierwszych dni nauki w naszej szkole i odwdzięczysz się coraz lepszymi wynikami w nauce. Będziemy Ci za to bardzo wdzięczni.

Poszerzanie horyzontów

W KANIE będziesz brać udział w wycieczkach krajowych i zagranicznych, odkrywając piękno przyrody, podziwiając architekturę i zabytki, obserwując życie i pracę renomowanych ośrodków uniwersyteckich. Dzięki nawiązanej współpracy z wieloma uczelniami wyższymi, możesz dużo wcześniej poczuć się jak student wyższej uczelni.

Brak kompleksów

Dzięki edukacji i wychowaniu w naszej szkole poznasz zasady savoir vivre, więc w każdym towarzystwie będziesz umiał się odnaleźć, a bogata i praktyczna wiedza w tym względzie sprawi, że nie będziesz czuł się gorszy od rówieśników z zagranicy.

Udział w życiu kulturalnym

KANA obudzi drzemiącą w Tobie wrażliwość i pomoże Ci nabyć umiejętność dokonywania wyboru cennych propozycji z szerokiej oferty kulturalnej. Będziesz częstym gościem w teatrze, operze, salach koncertowych.

Praca we własnym tempie

Uczęszczając do KANY pracujesz we własnym tempie – nie takim, które nauczycielowi w tradycyjnej szkole narzuca program, ale takim, w którym jesteś w stanie przyswoić wiedzę.

Duża elastyczność

W KANIE możesz zakończyć rok szkolny wcześniej – jeśli tylko opanujesz wcześniej materiał, lub później – gdy na opanowanie materiału z danego przedmiotu będziesz potrzebował nieco więcej czasu. Nie oznacza to jednak powtarzania roku, a możliwość „dodatkowego czasu” na przyswojenie wiedzy, która sprawia Ci trudność.

Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi i powrót do tradycji

Nauka w KANIE będzie przebiegać z wykorzystaniem technik multimedialnych i nowoczesnego oprogramowania. Dzięki temu, będziesz umiał sprawnie i pożytecznie wykorzystać w praktyce zdobytą wiedzę: posługując się urządzeniami informatycznymi, tworząc prezentacje multimedialne, budując strony www, prowadząc własnego bloga. Ale będziesz mógł także przekonać się, że kontakt z książka może być przyjemny, efektywny i twórczy.

Grupa rówieśnicza

Fakt, że uczyć się będziesz indywidualnie, nie spowoduje, że stracisz dobry kontakt z kolegami i koleżankami. W grupie będziesz mógł doskonalić język obcy, poszerzać swoją wiedzę na zajęciach seminaryjnych, uprawiać sport, wyjeżdżać na wycieczki i wizyty studyjne, chodzić do teatru i kina, organizować różne formy życia szkolnego takie jak: konkursy, wieczorki, występy, obchody świąt i ważnych dla szkoły wydarzeń.

Zapisz się do KANY!

  Poznaj nas bliżej INFO
  Sprawdź na naszym kanale Facebook, co teraz robimy
  Kliknij i zobacz!
  Dawać bodźce dziecku, pozostawiając je jednak wolnym w rozwoju - oto pierwszy obowiązek wychowawcy.

  Maria Montessori

  Uniwersytecki Zespół Szkół KANA
  2017-03-13T11:54:16+01:00

  Maria Montessori

  Dawać bodźce dziecku, pozostawiając je jednak wolnym w rozwoju – oto pierwszy obowiązek wychowawcy.
  0
  Uniwersytecki Zespół Szkół KANA

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress