SZKOŁA KANA PRZYJAZNA EDUKACJI DOMOWEJ

Do edukacji domowej przystąpić można w dowolnym czasie i jest ona rozwiązaniem dla dzieci od 6 do 18 roku życia. Co ważne, nauczanie domowe jest całkowicie bezpłatną oraz zgodną z prawem formą spełniania obowiązku szkolnego,
z której może skorzystać każdy uczeń.

W naszej szkole wspieramy uczniów na edukacji domowej i ich rodziców

1. Uczniowie mają możliwość konsultacji z nauczycielami w trakcie roku szkolnego. Organizujemy indywidualne spotkania uczniów z nauczycielem lub konsultacje grupowe – wedle potrzeb.
  2. Uczniowie ze specjalnymi potrzebami mają możliwość kontaktu ze specjalistami – logopedą, pedagogiem, psychologiem i terapeutą metody Tomatisa.
  3. Jesteśmy szkołą pracująca też stacjonarnie, dlatego nasi „domowi uczniowie” mają miejsce, w którym mogą się spotkać.
  4. Uczniowie mogą brać udział w szkolnych wyjazdach edukacyjnych i wycieczkach, by w ten sposób uzupełnić edukację zorganizowaną przez rodziców w domu.
  5. Zapraszamy też uczniów domowych na zajęcia dodatkowe – warsztaty, szkolenia, koła zainteresowań.
  6. Uczniowie uczestniczą w uroczystościach szkolnych – rozpoczęciu i zakończeniu roku szkolnego oraz w różnych akademiach tematycznych.
  7. Egzaminy klasyfikacyjne przeprowadzamy w życzliwej atmosferze i komfortowych warunkach.
  8. Współpracujemy z naszym Partnerem – Centrum Rozwoju Edukacji „Alfa i Omega”, dzięki czemu nasi uczniowie mają dostęp do platformy edukacyjnej, wspierającej ich naukę każdego dnia. Rodzice nie zostają z tym sami😀
  9. Szkoła wypożycza podręczniki i udostępnia inne materiały edukacyjne.

Edukacja domowa to:

• dostosowane do dziecka tempo pracy i długość zajęć,
    • więcej czasu na realizację własnych planów i rozwój zainteresowań,
      • więcej przestrzeni na budowanie więzi rodzinnych,
        • szansa na rozwój właściwej motywacji – dziecko nie uczy się dla ocen, ale dla własnej satysfakcji!

Jeżeli czujesz, że jest to oferta dla Was – skontaktuj się z nami, a my przeprowadzimy Cię przez formalności i zaopiekujemy się Twoim dzieckiem😀

5 kroków do wspólnego sukcesu

Po stronie Szkoły

1. Wszystkie formalności – od zapisu aż do wydania świadectwa.
  2. Wsparcie Rodziców w nauczaniu dzieci – dostęp do platformy edukacyjnej z podstawą programową i konsultacje z nauczycielami.
  3. Możliwość spotkań dla dzieci i rodziców.
  4. Wsparcie rodziców dzieci ze specjalnymi potrzebami poprzez kontakt ze specjalistami.
  5. Dbałość o komfort i życzliwą atmosferę podczas egzaminów.

Po stronie Rodziców

1. Odpowiedzialność za naukę i rozwój dziecka.
  2. Wspieranie dziecka i pomoc w nauce.
  3. Baczne obserwowanie postępów dziecka.
  4. Sprawdzanie systematyczności w korzystaniu w platformy edukacyjnej.
  5. Odpowiedzialność za obecność dziecka na egzaminach.

Podstawa programowa klasy I-III

Podstawa programowa klasy IV-VIII