„Niezapomniane Historie Biblijne”

W ostatni piątek uczniowie klas starszych wzięli udział w spektaklu „Niezapomniane Historie Biblijne”, który zaprezentował Poznański Teatr Aktora. Spektakl przybliża młodym widzom właściwe znaczenie, pochodzących z Biblii, związków frazeologicznych. Główny bohater, Jarek jest mistrzem jazdy na deskorolce. Jego życie sportowe i osobiste istnieje jedynie dzięki lajkom i wpisom na portalach społecznościowych. Zaniedbuje szkole, z której zostanie wyrzucony, jeżeli nie zda ważnego egzaminu. W przygotowaniach pomaga mu najlepsza uczennica Magda, która pożycza mu książkę. Jarek od pierwszej strony przenosi się w świat historii biblijnych, stając się bohaterem każdej z nich. Próbuje zrozumieć co jest prawdziwą miara wartości człowieka. Jakie cechy czynią nas prawdziwymi ludźmi i które drogi prowadzą do szczęścia. Spektakl zrobił na uczniach duże wrażenie!

Comments are closed.