Bieg po zdrowie – program antytytoniowej edukacji zdrowotnej

„Bieg po zdrowie” to nowy program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami.

Głównymi celami programu są:

• opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,
  • pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,
  • zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane są za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowane są do wieku odbiorców.  Podstawą zajęć jest stymulowanie kreatywności i aktywności. W związku z tym uczniowie naszej szkoły wykonywali plakaty, na których w formie komiksu przedstawiali umiejętność asertywnego zachowania, gdy ktoś namawia nas do palenia papierosów.

Comments are closed.