Park im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym

Korzystając z pięknej pogody, postanowiliśmy rozpocząć nowy rok szkolny wycieczką integracyjną do Parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym. Park ten to jeden z największych i najpiękniejszych terenów zielonych w okolicy.

Podczas spaceru, w promieniach jeszcze letniego słońca, podziwialiśmy różnorodność roślin, malownicze ścieżki, piękne drzewa oraz staw, gdzie mogliśmy karmić kaczki. Na ogromnych trawnikach spotkaliśmy liczne ptaki oraz drobne ssaki, takie jak np. wiewiórki.

W centralnej części parku odwiedziliśmy mini-zoo, gdzie zobaczyliśmy różne zwierzęta – sarny, daniele, kozy – była to fascynująca okazja do bezpośredniego kontaktu z naturą.

Po zwiedzaniu zoo udaliśmy się do strefy rekreacyjnej. Po drodze oczywiście zjedliśmy pyszne lody oraz inne słodkości. W strefie rekreacyjnej spędziliśmy czas na placu zabaw, korzystając z huśtawek, zjeżdżalni, siłowni plenerowej.

Na polanie, w cieniu rozłożystych drzew, mogliśmy odpocząć i posilić się. Był to czas pełen śmiechu, radości, rozmów i miłej atmosfery.

Spędziliśmy wspaniały dzień na świeżym powietrzu integrując się, aktywnie wypoczywając i podziwiając uroki przyrody.

Comments are closed.