fbpx

logo
Zapisy do szkoły

Alvernia Planet

18 stycznia, w czwartek klasy 5, 7, 8 oraz licealiści naszej szkoły wybrali się do wyjątkowego miejsca na mapie Polski – Alvernia Planet.
Alvernia Planet to największe i najnowocześniejsze studio filmowe w naszym kraju.
Kompleks powstał w 2000 roku i składa się z trzynastu kopuł. Półkoliste wnętrza z krętymi balustradami są jak żywcem wyjęte z filmów science fiction, a połączone z przeszklonymi korytarzami kopuły tworzą prawdziwy labirynt. Wnętrza Alvernia Studios przeniosły nas do futurystycznego wszechświata.
Spacerując z przewodnikiem tymi tajemniczymi korytarzami czuliśmy się, jak we wnętrzu wielkiego statku kosmicznego. Zwiedziliśmy jedną z dwóch największych hal zdjęciowych kompleksu Alvernia Planet, gdzie powstało wiele produkcji filmowych, reklamowych oraz wydarzeń artystycznych.
Byliśmy też w wyjątkowym kinie, gdzie w przestrzeniach z certyfikatem Dolby Premier odbywa się postprodukcja dźwięku do filmów.
Po obejrzeniu studia udaliśmy się na warsztaty edukacyjne, poświęcone produkcji filmowej, na których dowiedzieliśmy się:

  • czym jest plan filmowy i kto jest kim na planie dużej produkcji,
  • czym zajmują się scenografowie i jak powstaje scenografia do filmu,
  • jak tworzy się efekty specjalne,
  • jak pracują kaskaderzy,
  • jak wygląda realizacja profesjonalnego udźwiękowienia filmu w studiu najwyższej jakości.

Niestety wewnątrz studia nie mogliśmy robić zdjęć. Jednak na pamiątkę wizyty zostaliśmy fotograficznie „teleportowani” w różne ciekawe miejsca.
Jak wiadomo, wszystko co dobre szybko się kończy, tak też zakończyła się nasza fantastyczna przygoda. Bogatsi o nową wiedzę oraz niesamowite wrażenia zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Wydarzenia INFO
Poznaj nas w akcji! Aktywnie się rozwijamy i zawsze wszędzie nas pełno. Sprawdź!
Zobacz wydarzenia
Ostatnie wpisy
Zobacz wszystkie
Skontaktuj się z nami
Uniwersytecki Zespół Szkół Katolickich - KANA
  • 32 363 10 30
  • szkola@kana.edu.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress