fbpx

logo
Zapisy do szkoły

Egzotarium

7 marca, uczniowie naszej szkoły i licealiści  wybrali się wraz z wychowawczyniami do Centrum Wiedzy Ekologicznej – Egzotarium w Sosnowcu – niezwykłego miejsca ,w którym mogliśmy podziwiać wyjątkowe gatunki zwierząt i roślin.

Każda ekspozycja była starannie zaprojektowana, aby odzwierciedlać naturalne środowisko życia zwierząt.

Ścieżkę edukacyjną rozpoczęliśmy od poziomu -1 ,gdzie zobaczyliśmy olbrzymie akwaria z rodzimymi gatunkami ryb oraz rybami z całego świata.

W terrariach oraz aquaterrariach mogliśmy podziwiać m.in zaskrońca i pająka topika ,anakondę zieloną , ptaszniki i drzewołazy .

Następnie ścieżka edukacyjna prowadziła do palmiarni – tam głównymi eksponatami były rośliny, wśród których zamieszkuje m.in legwan, żółw żabuti, boa dusiciel, pyton oraz kajman.W wolierach podziwialiśmy różne gatunki papug i tukany.

Sama palmiarnia podzielona jest na trzy strefy: strefę klimatu śródziemnomorskiego, strefę pustynną oraz tropikalną – w każdej panują inne warunki klimatyczne.

Po zwiedzaniu mieliśmy czas na zakup pamiątek w sklepiku, relaks  w otoczeniu egzotycznej przyrody oraz pyszne lody w uroczej kawiarni.

Wycieczka była nie tylko edukacyjna, ale również inspirująca i pełna wrażeń. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Wydarzenia INFO
Poznaj nas w akcji! Aktywnie się rozwijamy i zawsze wszędzie nas pełno. Sprawdź!
Zobacz wydarzenia
Skontaktuj się z nami
Uniwersytecki Zespół Szkół Katolickich - KANA
  • 32 363 10 30
  • szkola@kana.edu.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress