Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 🇵🇱 odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Uroczystość przygotowały klasy 6, 7 i 8 wraz z wychowawczyniami. O oprawę muzyczną zadbał Pan Eugeniusz Puchalski. Uczniowie zabrali nas na krótką lekcję historii.

Wzruszające wiersze, utwory muzyczne – warto wspomnieć wspaniałe występy Konrada Świrka na trąbce oraz Nikoli Gładysz na ukulele oraz patriotyczne pieśni w wykonaniu naszych uczniów przeniosły nas w przeszłość i wprowadziły w podniosły nastrój. Biało-czerwona dekoracja, flagi 🇵🇱 , portret Józefa Piłsudskiego i białe róże dopełniły całości. Było pięknie, uroczyście i podniośle.

To Święto 🇵🇱 sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilę i wspominamy naszych dziadów, pradziadów walczących o wolność. Dzień ten to lekcja patriotyzmu. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości 🇵🇱 dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce!