Co na ekranie z książki zostanie?

Wczoraj uczniowie klasy 4 i 5 wzięli udział w lekcji kinowej pt: „Co na ekranie z książki zostanie?”. Najpierw odbyła się prelekcja, podczas której w ciekawy sposób omówione zostały pojęcia, takie jak m.in. adaptacja i ekranizacja. Uczestnicy spotkania zastanawiali się również nad tym, skąd czerpać pomysły na filmowe adaptacje.

Co na ekranie z książki zostanie?
Druga część zajęć została przyjęta z równie wielkim entuzjazmem przez dzieci… Obejrzały film pt: „Wakacje Mikołajka” , który wywołał uśmiech na twarzy praktycznie każdego widza, znajdującego się na sali kinowej.

Co na ekranie z książki zostanie?
Do Multikina, gdzie odbyło się spotkanie, uczniowie KANY udali się pieszo, korzystając z uroków pięknej, mroźnej zimy, a słoneczko towarzyszyło nam podczas powrotu do szkoły. To był bardzo udany dzień!
Ewelina Chechelska