fbpx

logo
Zapisy do szkoły

Narodowe Święto Niepodległości

Jutro, 11 listopada, przypada 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości! Musimy ciagle sobie o tym przypominać i uczyć młode pokolenia, że suwerenność i wolność nie są dane na zawsze, że ciagle trzeba dbać, by nasza Ojczyzna była wolna, zwłaszcza teraz, w obliczu toczącej się u jej granic wojny …. Przy takiej okazji warto uświadomić sobie jak szczęśliwymi jesteśmy ludźmi, że dane nam jest żyć w czasach pokoju. Tym bardziej jesteśmy zobowiązani do wdzięczności wobec naszych przodków, którzy ten pokój i wolność dla nas zdobywali.

Z tej okazji w czwartek odbyła się w naszej szkole okolicznościowa akademia – uczniowie pięknie ubrani, z biało-czerwonymi serduszkami z zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali patriotyczne pieśni.

Natomiast w piątek, w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości, uczniowie i nauczyciele odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Akcja “Szkoła do hymnu” ma na celu włączenie społeczności szkolnej w świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Hymn został odśpiewany o symbolicznej godzinie – 11:11.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Wydarzenia INFO
Poznaj nas w akcji! Aktywnie się rozwijamy i zawsze wszędzie nas pełno. Sprawdź!
Zobacz wydarzenia
Ostatnie wpisy
Zobacz wszystkie
Skontaktuj się z nami
Uniwersytecki Zespół Szkół Katolickich - KANA
  • 32 363 10 30
  • szkola@kana.edu.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress