fbpx

logo
Zapisy do szkoły

Niebo nie może czekać

W zeszłym czwartek nasi uczniowie wybrali się do kina na szczególny film, film o życiu błogosławionego nastolatka – Carla Acutisa. Był on autentycznym świadkiem Chrystusa we wszystkich środowiskach, w których żył, a jego życie jest dla współczesnej młodzieży jak latarnia morska. Był przykładem wartości ewangelicznych, głosił Chrystusa nie tylko słowem, ale przede wszystkim świadectwem swojego życia.

Fenomen tego młodego człowieka polegał właściwie tylko na jednym słowie: „chcieć”. Jeśli chodził codziennie na Eucharystię, odmawiał różaniec, poświęcał swój czas ubogim, to tylko z tego jednego powodu – bo chciał.

Oprócz zainteresowań typowych dla młodych ludzi, np. życia towarzyskiego, podróżowania, gry w football, grania na saksofonie, Carlo był autorem stron internetowych o cudach eucharystycznych i świętych katolickich. Eucharystię nazywał „autostradą do nieba”[]

Jego życiowym mottem były słowa: „Wszyscy rodzą się jako oryginały, ale wielu umiera jako kserokopie”.

Bł. Carlo Acutis  jest świetnym przykładem do naśladowania przez współczesnych nastolatków, bo pokazuje, że żyjąc normalnie w dzisiejszym świecie, korzystając z jego możliwości, także cyfrowych można żyć w sposób święty. Świętość bowiem to nie doskonałość, nie niedoścignione wzory, ale nasze zwykłe, codzienne życie, pełne miłości i dobroci, w którym drogowskazem jest dla nas Ewangelia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Wydarzenia INFO
Poznaj nas w akcji! Aktywnie się rozwijamy i zawsze wszędzie nas pełno. Sprawdź!
Zobacz wydarzenia
Ostatnie wpisy
Zobacz wszystkie
Skontaktuj się z nami
Uniwersytecki Zespół Szkół Katolickich - KANA
  • 32 363 10 30
  • szkola@kana.edu.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress