fbpx

logo
Zapisy do szkoły

Spotkanie z Ciekawym Gościem :-)

Dnia 8 października uczniowie klas: 5, 6, 7 i 8 wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do stadniny koni „Arabka”, która mieści się w Dziećkowicach – dzielnicy Mysłowic. Gościliśmy u naszej koleżanki – Anastazji – uczennicy klasy 7.Ośrodek ten otaczają piękne, rozległe łąki oraz gęste lasy. Stadnina zajmuje się hodowlą koni (obecnie jest ok. 40), prowadzi naukę jazdy rekreacyjnej, a także sportowej w ujeżdżaniu klasycznym oraz w damskim siodle.

Ośrodek dysponuje wykwalifikowaną kadrą instruktorską.

Jedną z trenerek jest mama Anastazji – Pani Agnieszka Helbik- Kuśmierz – trener ujeżdżania.

Pani Agnieszka ma na swoim koncie wiele tytułów w klasycznym siodle – m.in. jest mistrzynią Śląska, dwukrotną brązową medalistką Mistrzostw Europy Sportowych Koni Arabskich. Obecnie jest zawodniczką startującą w Grand Prix.Anastazja natomiast jest tegoroczną mistrzynią Śląska w ujeżdżaniu.

Po stadninie oprowadzała nas Pani Celina – babcia Anastazji. Jej barwnych opowieści o koniach i stadninie słuchaliśmy z zainteresowaniem. Była to okazja do bliższego poznania tych pięknych, dostojnych zwierząt.

Dowiedzieliśmy się w jaki sposób o nie dbać i utrzymać w dobrej kondycji i zdrowiu.

Po ciekawych opowieściach, nastąpił moment, na który czekali wszyscy – przejażdżka na koniu w hali namiotowej pod bacznym okiem instruktorki. Wszyscy z ochotą dosiadali koni i próbowali jazdy konnej.

Po wrażeniach jeździeckich Gospodarze stadniny zaprosili nas na gorącą herbatę i pyszne ciastka, które zniknęły w mgnieniu oka.Na koniec wycieczki poszliśmy na cudowny spacer na Grabową Górkę. Pogoda dopisała, więc mogliśmy napawać się pięknem otaczającej przyrody, chłonąć jej zapach, wyciszyć się, naładować pozytywną energią.

Po wszystkich tych atrakcjach, pełni wrażeń, zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Wycieczka była bardzo udana. Poznaliśmy cudownych, pełnych pasji ludzi, obcowaliśmy z przyrodą, zwierzętami. Dostarczyła nam ona wiele emocji i niezapomnianych chwil a uśmiech i zadowolenie długo nie znikały z naszych twarzy.

Previous

Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Wydarzenia INFO
Poznaj nas w akcji! Aktywnie się rozwijamy i zawsze wszędzie nas pełno. Sprawdź!
Zobacz wydarzenia
Ostatnie wpisy
Zobacz wszystkie
Skontaktuj się z nami
Uniwersytecki Zespół Szkół Katolickich - KANA
  • 32 363 10 30
  • szkola@kana.edu.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress