fbpx

logo
Zapisy do szkoły

Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody przebiegał w tym roku pod hasłem: „Woda dla Pokoju”

W dniach 18 – 22 marca w naszej Szkole zorganizowaliśmy Kiermasz Świąteczny, z którego dochód zostanie przeznaczony na wybudowanie studni w Afryce. Włączamy się do akcji UNICEF https://unicef.pl/chce-pomoc/nasze-akcje/kryzys-wodny-w-rogu-afryki .

Chcieliśmy zebrać 355 zł na budowę studni z pompą zasilaną energią słoneczną, która jest odporna na zmianę klimatu i katastrofy naturalne. Studnia zapewni czystą wodę dzieciom i lokalnym społecznościom przez długie lata.

Na kiermaszu znalazły się pocztówki i ozdoby świąteczne oraz pocztówki tzw. „cegiełki” z mapą Afryki. Sprzedały się także prawie wszystkie modele studni, wykonane w zeszłym roku przez naszych uczniów na konkurs. Pani Tamara wykonała piękne świąteczne dekoracje z gliny. Mama Wiktorii i Wiktoria upiekły pyszne babeczki, p. Dorota ciasto czekoladowe, a p. Dyrektor rogaliki. Słodycze cieszyły się ogromną popularnością i szybko znalazły nabywców😋😋😋

Od środy można było również kupić ubrania z „Giełdy odzieży”.

Zostało wiele przedmiotów na kiermaszu, więc kiermasz będzie funkcjonował jeszcze do środy 27 marca.

Dzisiaj już wiemy, że udało nam się wspólnie zebrać kwotę wymaganą do wybudowania jednej studni – będzie wspaniale jeśli zbierzemy więcej💪 Niezwłocznie po zakończeniu kiermaszu zebrane pieniądze wpłacimy na konto UNICEF.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Wydarzenia INFO
Poznaj nas w akcji! Aktywnie się rozwijamy i zawsze wszędzie nas pełno. Sprawdź!
Zobacz wydarzenia
Skontaktuj się z nami
Uniwersytecki Zespół Szkół Katolickich - KANA
  • 32 363 10 30
  • szkola@kana.edu.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress