fbpx

logo
Zapisy do szkoły

Święto Ziemi

Każdego roku 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. To wyjątkowe święto ma uświadamiać ludziom, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Z tej okazji w szkole przeprowadzamy wówczas różne akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Dzięki temu chcemy uświadomić młodym obywatelom jak kruchy jest ekosystem planety.

Po raz pierwszy Święto Ziemi odbyło się w 1970 roku. 20 milionów Amerykanów wyszło wówczas na ulice, protestując przeciwko degradacji środowiska. Wyjątkowe święto do dziś ma uczyć ludzi na całym świecie jak dbać o nasze miejsce życia

W tym roku, uczciliśmy to święto imprezą pod tytułem „Dzień Afryki”, który odbył się w świetlicy szkolnej. Z tej okazji przeprowadzaliśmy wśród uczniów konkurs wiedzowy, plastyczny oraz na oryginalny strój afrykański. Uczniowie prezentując swoje prace wykazali się dużą kreatywnością!

Z tej okazji zorganizowaliśmy też klasowe zbieranie plastikowych nakrętek, które przekażemy na pomoc Bartusiowi z Jaworzna.

Zwycięzcami konkursów okazała się ex aequo klasa 2 i 5! Gratulujemy😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Wydarzenia INFO
Poznaj nas w akcji! Aktywnie się rozwijamy i zawsze wszędzie nas pełno. Sprawdź!
Zobacz wydarzenia
Ostatnie wpisy
Zobacz wszystkie
Skontaktuj się z nami
Uniwersytecki Zespół Szkół Katolickich - KANA
  • 32 363 10 30
  • szkola@kana.edu.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress