Wiedza nie musi być nudna!

Starsi uczniowie wcale nie muszą się nudzić na przedmiotach ścisłych. Podczas MINI FESTIWALU NAUKI, który odbył się w naszej szkole. Uczniowie liceum i VII klasy szkoły podstawowej, uczestniczyli m.in. w pokazach chemicznych, które za pomocą eksperymentów zdradzały ciekawe zjawiska fizyczne i przybliżały reakcje chemiczne.

Podczas spotkania, które prowadziła „Fabryka Wiedzy” z Katowic, nie zabrakło doświadczeń, budzących wiele emocji i śmiechu, a nawet zdradzających sztuczki wykorzystywane przez ludzi ze świata filmu. „Dymiące chrupki kukurydziane”, „Srebrna dwugroszówka”, „Sztuczna rana”, czy też „Azotowy wybuch kontrolowany” to tylko niektóre doświadczenia jakie zostały przeprowadzone.Na wyjątkowe uznanie zasługuje również wiedza naszych uczniów, którzy w nietypowej sytuacji musieli przypomnieć sobie wybrane lekcje z chemii i fizyki, by móc w bezpieczny sposób przeprowadzić doświadczenia.Z pewnością to główne wydarzenie MINI FESTIWALU NAUKI, nie tylko pozostanie w pamięci uczniów na długo, ale również sprawi, że przedmioty ścisłe – takie jak chemia i fizyka – będą dla nich przedmiotami bardziej atrakcyjnymi.

Comments are closed.