fbpx

logo
Zapisy do szkoły

Wycieczka do Krakowa

W poniedziałek 22 maja uczniowie klasy 1, 3 i 4 uczestniczyli w wycieczce do Krakowa.
Na początku, zgodnie z programem wycieczki uczniowie odwiedzili „Najmniejszą na Świecie Fabrykę Cukierków”. Mogli obejrzeć kształtowanie masy cukrowej, wyciąganie i łączenie różnych kolorów oraz formowanie kształtów słodyczy. Samodzielnie, każde z dzieci mogło zrobić swojego lizaka i pociąć rurki z cukru na drobne cukiereczki. Na koniec wszyscy otrzymali słodkie prezenty i zrobione przez siebie słodycze.
Potem Plantami wróciliśmy pod Barbakan i rozpoczęliśmy spacer Drogą Królewską do Wawelu. Przewodnik ciekawie opowiadał o zabytkach i pomnikach mijanych po drodze. Przypominał informacje o historii miasta oraz legendy związane z jego historią. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego jedna z wież Kościoła Mariackiego jest niższa i czemu hejnał z wieży Mariackiej niespodziewanie się urywa.
Na wzgórzu Wawelskim obejrzeliśmy zabudowania zamkowe, weszliśmy na renesansowy dziedziniec, odwiedziliśmy w Katedrze krypty królewskie. Wspięliśmy się na dzwonnicę, aby obejrzeć słynny dzwon Zygmunta.
Z Wawelu dzieci przeszły nad Wisłę, żeby obejrzeć zionącego ogniem smoka.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie podziemi rynku krakowskiego. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem obejrzały zachowane w lochach Sukiennic zabytki i dawne przedmioty codziennego użytku. Każdy uczeń mógł się zważyć na średniowiecznej wadze i dowiedzieć się ile waży w stosowanych wtedy jednostkach wagi.
Ostatnim punktem programu były zajęcia kulinarne w manufakturze obwarzanków. Dzieci samodzielnie ulepiły z ciasta obwarzanki krakowskie. W oczekiwaniu na ich upieczenie uczniowie obejrzeli ciekawy film o historii wypieku obwarzanków i porozmawiali z panią prowadzącą zajęcia. Gotowe obwarzanki zjedli ze smakiem 😀
Do domu wróciliśmy wieczorem, zmęczeni, ale pełni wrażeń!

Previous

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Wydarzenia INFO
Poznaj nas w akcji! Aktywnie się rozwijamy i zawsze wszędzie nas pełno. Sprawdź!
Zobacz wydarzenia
Skontaktuj się z nami
Uniwersytecki Zespół Szkół Katolickich - KANA
  • 32 363 10 30
  • szkola@kana.edu.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress