„Zwierzę to nie rzecz”

Dzisiaj uczniowie klasy IV pojechali na wystawę oraz spotkanie z Panią Senator Joanną Sekułą w związku z Ogólnopolskim konkursem plastycznym „Zwierzę to nie rzecz”. Spotkanie odbyło się w „Mediatece” w Sosnowcu. W pierwszej części p. Senator omówiła wyniki konkursu plastycznego i podziękowała uczniom za udział w konkursie. Następnie uczniowie obejrzeli wystawę nagrodzonych prac. Laureatami konkursu są również uczniowie naszej Szkoły – Lidia Dutkiewicz i Emil Kielian. Uczniowie uczestniczyli w debacie na temat praw i opieki nad zwierzętami. Rozmawiano o problemach z porzucaniem zwierząt, cierpieniem zwierząt związanym np. z odpalaniem głośnych fajerwerków. Uczniowie dzielili się doświadczeniami na temat ochrony najbliższego środowiska, dbałością o zwierzęta domowe i żyjące w naturalnym środowisku. Po debacie uczniowie uczestniczyli w zwiedzaniu „Mediateki”. Obejrzeli salę biblioteczną z labiryntem książek. Korzystali z atrakcji w sali medialnej, bawili się na macie interaktywnej i układali puzzle na megatablecie. Dyrektor „Mediateki” zapoznała dzieci z ofertą ciekawych zajęć, które będą się tam odbywać w czasie ferii.