Dobrze i smacznie jemy, więc jesteśmy zdrowi!

W tym roku uczniowie klasy 1 i 2  biorą udział w IV edycji programu edukacyjnego “Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”. Nie od dziś wiadomo, że żywienie w okresie dzieciństwa w dużym stopniu wpływa również na stan zdrowia w życiu dorosłym. Aby dzieci mogły się prawidłowo rozwijać i cieszyć dobrym zdrowiem do późnej starości, powinno się nie tylko zadbać o jakość diety w okresie rozwoju, ale także zaszczepić w uczniach zdrowe nawyki na całe życie. Celem programu  jest edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcanie dzieci do gotowania i aktywnego udziału w przygotowywaniu różnorodnych posiłków. Program został opracowany we współpracy z dietetykami, pedagogami i partnerami.Pierwsze zajęcia odbyły się w trybie online, ale dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców dzieci już aktywnie rozpoczęły przygodę związaną z przygotowywaniem różnorodnych, zbilansowanych posiłków czego efekty prezentujemy w załączonych fotografiach.