fbpx

logo
Zapisy do szkoły

Dzień Sportu 2023

Miniona środa była dniem pełnym atrakcji. Uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w zorganizowanym przez Panią Urszulę Nowotarską Dniu Sportu. O godzinie 9:00 nasz Gość Specjalny – Pan Kazimierz Orzeł – polski lekkoatleta, maratończyk i uczestnik olimpiady w Montrealu, dwukrotny mistrz Polski w maratonie – opowiedział uczniom o swoich treningach w Jaworznie, gdy rozpoczynał swoją sportową karierę oraz o udziale w międzynarodowych zawodach i olimpiadzie.

Później wszyscy uczniowie i nauczyciele przeszli do Parku Angielskiego. Po podziale na grupy wiekowe uczniowie uczestniczyli w sztafecie sportowej. Zdobywali punkty w kolejnych konkurencjach z piłką, szarfą i skakanką. Każdy z uczniów mógł sprawdzić swoje umiejętności w wielu dziedzinach. Rywalizacja uczniów starszych klas była „zażarta”, z odrobiną rywalizacji i masą dobrej zabawy. Uczniowie klas I, III i IV wykazali się dużą determinacją i zaangażowaniem. Wszyscy uczestnicy sztafety otrzymali medale i słodkie upominki. Każda klasa otrzymała również pamiątkowy dyplom.

Kolejnym punktem był wyścig lekkoatletyczny. Sygnał do rozpoczęcia w osobnych grupach: dziewcząt i chłopców dawał sam mistrz – p. Kazimierz Orzeł. Wyniki biegu długiego Open: dziewczynki 1m. Oliwia Szaflik kl. 3, 2 m. Lidia Dutkiewicz kl. 4, 3m. Michalina Pawlik kl. 3. Chłopcy: 1m. Oliwier Musiał, 2 m. Dawid Dzierwa, 3m. Krzysztof Kwiecień kl. 8, 4 m. Aleksander Pałac kl. 3.

Na zakończenie rywalizacji sportowej odbył się konkurs w skokach w dal. Skok w dal z miejsca: 1m Lidia Dutkiewicz i Marcel Woźniak.

Po zawodach wszyscy wrócili do budynku szkoły gdzie czekała już na nich pyszna pizza, ciasto i babeczki😀

Ten dzień był wyjątkowy. Dopisała pogoda i dobry humor. Sportowa rywalizacja pokazała jak duży jest potencjał uczniów. Wspaniała organizacja i nagrody dopełniły całości!

Previous

Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Wydarzenia INFO
Poznaj nas w akcji! Aktywnie się rozwijamy i zawsze wszędzie nas pełno. Sprawdź!
Zobacz wydarzenia
Ostatnie wpisy
Zobacz wszystkie
Skontaktuj się z nami
Uniwersytecki Zespół Szkół Katolickich - KANA
  • 32 363 10 30
  • szkola@kana.edu.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress