Śląski Festiwal Nauki w Katowicach

5 grudnia uczniowie klas VI, VII i VIII oraz LO uczestniczyli w wydarzeniach Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach. Na przystanku Nauk Ścisłych oglądali wystawy i prezentacje związane z geografią, fizyką, biologią i medycyną. Uczestniczyli w wykładzie i rozmowie z publicznością, prowadzonym przez prof. Ryszarda Koziołka. Rozmowa dotyczyła miejsca człowieka we wszechświecie, dążenia gatunku ludzkiego do nowych odkryć oraz znaczenia wyobraźni w procesie odkrywania świata. W rozmowie bardzo aktywnie uczestniczyła Emilia Dutkiewicz, jej wypowiedzi były bardzo mądre. Swoje ciekawe opinie wyrażał również Dawid Starostka.

Odwiedziliśmy również Strefę Książki, gdzie można było kupić różne publikacje. W specjalnej strefie – Strefie Węgla można było obejrzeć wystawę skał i minerałów, rzeźby wykonane z węgla oraz poznać jego właściwości. Uwagę zwracały makiety dawnych kopalń, w tym szybu Kościuszko z Jaworzna.