fbpx

logo
Zapisy do szkoły

Święto Konstytucji 3 Maja

Zdalne nauczanie nie zwalania nikogo od myślenia, jakie znaczenie ma nasza historia dla kolejnych pokoleń, nawet odległe w czasie wydarzenia – dla współczesnego młodego Polaka.  

            Uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli, że dzień 3 maja to data narodowego święta. Korzystając z zaproszenia kustosza Zamku Królewskiego w Warszawie, p. Michała Sobieraja, wraz z nauczycielami wybrali się razem na wirtualną wycieczkę do rezydencji królów na Starym Mieście. To nie tylko zabytkowe miejsce – to przede wszystkim ślad po wyjątkowym wydarzeniu, jakim było uchwalenie Konstytucji 3 maja.

https://www.flickr.com/photos/hrspoland/26476663770

            Wspólna wycieczka pozwoliła nie tylko zapoznać się z historycznym miejscem, zobaczyć portrety osób, które zadecydowały o losach kraju, odczuć atmosferę czasów stanisławowskich.  Pozwoliła młodym ludziom zrozumieć, jakie znaczenie miał ten drugi na świecie akt prawny dla całej Europy oraz jak bardzo zakorzenił się w pamięci ludzi kultury.

Uczniowie mieli możność obejrzeć film Konstytucja 3 maja. Historia prosto z Zamku, zobaczyć akt prawny Konstytucji 3 maja oraz wysłuchać wykładu dr Huberta Bilewicza o obrazie Jana Matejki Konstytucja 3 maja 1791 roku.

            Spotkanie z pięknem i historią w chwilach, gdy dzisiejsze wydarzenia w trudny sposób przetaczają się wokół nas to na pewno niezapomniane chwile, a wrażeniami dzieliliśmy się tak samo na historii, języku polskim, plastyce, jak i między sobą.  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Wydarzenia INFO
Poznaj nas w akcji! Aktywnie się rozwijamy i zawsze wszędzie nas pełno. Sprawdź!
Zobacz wydarzenia
Ostatnie wpisy
Zobacz wszystkie
Skontaktuj się z nami
Uniwersytecki Zespół Szkół Katolickich - KANA
  • 32 363 10 30
  • szkola@kana.edu.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress